TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:02:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Delimicna ruptura Ahilove tetive  (Pročitano 3278 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2016, 01:53:28 posle podne »

suština prevencije povrede ahilove tetive i mišića lista je
- pravilno zagrevanje na početku aktivnosti
- jačanje mišića stabilizatora stopala i nogu u celini
- obavezno istezanje mišića na kraju aktivnosti (najvažnije!!!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2016, 01:51:04 posle podne »

pozdrav, dok je gips postavljen - može se primenjivati magnet terapija, ali nije neophodno...
(postoji i mogućnost nošenja ortoze, koja dozvoljava primenu i drugih vidova terapija...)
- po skidanju gipsa treba krenuti sledeću fazu lečenja povrede - po programu za parcijalnu ruptururu tetive...
(kombinacija fizikalne terapije, kineziterapije, ortotske korekcije...)
Sačuvana
VeliborJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #10 poslato: Maj 18, 2016, 10:15:33 pre podne »

Imam problem sa nepravilnim hodanje to jeste kosim pete kada stanjem i zbog toga su mi ukosene Ahilove tetive na obje noge.Prije 5 godina igrajući fudbal mi je pukla tetiva na lijevoj nozi,operisao sam i sve je prošlo za nekih 80 dana,sada mi je ponovo delimično  pukla na desnoj nozi nisam operisao jer je povreda na drugom mestu gore na spajanju sa mišićem.Ima li potrebe da se ide na fizikalnu terapiju dok je gips na nozi ili kada skinem gips.Povreda se desila prije 25 dana.Za nekih 7 dana imam kontrolu tada će mi skinuti gips da vide kakvo je stanje.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2016, 01:38:54 posle podne od strane VeliborJ » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 23, 2016, 10:15:27 posle podne »

trud i rad daju rezultate  :)
- mrdajte prste i pomerajte nogu koliko možete...
- program rada kreće kada se skine gips...
- odmarajte za sada i spremajte se za rad po skidanju gipsa...  :'(
Sačuvana
malted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #8 poslato: April 21, 2016, 01:41:38 posle podne »

Pozdrav,

Nisam stigao ranije da odgovorim na poruke, pošto sam bio bez računara par dana. Uzeo sam kolagen po Vašoj preporuci i već ga pijem. Što se tiče magnetne terapije teško se borim sa stepenicama pa su mi za sad magnetne terapije, pre funkcionalnog gipsa ili orto čizme, neizvodljive. Ali čim preĂ°em na potkoleni gips, probaću da se snaĂ°em za terapije. Za sad još uvek imam slabe bolove, ali ništa strašno. U svakom slučaju vreme ubijam sa ručnim tegićima, čisto da se ne ulenjim  :)

U meĂ°uvremenu sam pročitao brdo priča od strane triatlonaca i drugih sportista na stranim sajtovima i većina ih se vratila takmičarskom sportu nakon godinu dana, ali su skoro svi bili operisani. Nadam se da i u slučaju bez operacije mogu da se postignu slični rezultati, ali jedini koji je to potvrdio je  ragbista Brady Browne, koji je ipak rešio da napusti karijeru iako je, po onom što sam ja video na snimku, bio prilično dobar (link: https://www.youtube.com/watch?v=6LobdP5LPXI).

Iako nemam nameru da igram ragbi, niti da trčim ovako dobro, pa se nadam da ću postići svoje rezultate lakše nego on ;)

Pozdrav i javljam se čim dobijem kraći gips ili orto čizmu.

P.S. Hvala puno na podršci. Zaista ne znam ni šta bih radio u ovom periodu, niti šta bih konkretno trebalo da pitam, ali za sad jedina vežba koju mogu da radim sa ovom nogom je mrdanje prstima i ograničeno pomeranje iz kuka sa povreĂ°enom nogom. Trudim se da što više držim nogu podignutu radi oticanja i to je za sad to.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: April 19, 2016, 02:10:14 posle podne »

kada se skine gips ide period razgibavanja skoćnog zgloba - da se "razbije" kontraktura tj ukočenost u zglobu...
- posle ide faza postepenog jačanja tetive i ostalih mišića, sa vraćanjem fleksibilnosti/elastičnosti...
- to je program koji možete proći ovde na forumu i trajaće 4-6nedelja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: April 19, 2016, 02:00:09 posle podne »

u ovoj fazi dolazi u obzir magneto terapija - raspitaj te se da li možete dobiti kod vas.... posle ide laseroterapija (ultrazvuk, struje...)
- može pomoći kod vaše povrede - PRP (plazma) terapija - koja pomaže zarastanje tkiva (medjutim, zarastanje će se inače i dogoditi prirodnim putem..., a skupo zadovoljstvo je u pitanju)
-------------
- položaj stopala (plantarna fleksija) je položaj zarastanja tetive....
« Poslednja izmena: April 19, 2016, 02:05:37 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: April 19, 2016, 01:55:51 posle podne »

ovo je najbolji proizvod za vašu povredu
http://e-apoteka.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=16&product_id=341&option=com_virtuemart&Itemid=15&vmcchk=1&Itemid=15
- unos kolagena je ključan za zarastanje
to može biti i unosom mesa, posebno govedina i supe sa kuvanim mesom (govedja, kokošija...) - jedino ako ne postite  :)
« Poslednja izmena: April 19, 2016, 02:07:03 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
malted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: April 15, 2016, 08:57:44 pre podne »

Hvala na brzom odgovoru najpre,

Za terapije imam dosta opcija, od banje do fizikalnih terapija u lokalnom Domu zdravlja. Trenutno imam natkoleni cirkulatorni gips, sa polozajem pristiju na dole. Gips mi ne predstavlja veliki problem, s obzirom da sam vec jednom imao prelom druge potkolenice i nosio sam najpre fiksator, a potom funkcionalni gips, pa sam prilicno ``iskusan`` sto se gipsa tice. Medjutim, nikada nisam upoznao nekoga sa ovakvom povredom ahilove tetive i ne znam koga bih pitao za savet sta raditi, kako se hraniti, kako se oporavljati i vracati normalnim aktivnostima, pa mi je ovaj forum dosao kao kec na deset. Imate li neku posebnu preporuku za tip ili proizvodjaca kolagena, ili da u apoteci uzmem bilo koji? Pretpostavljam da za sada ne mogu mnogo vise osim mrdanja pristima ovom nogom u gipsu da radim?
« Poslednja izmena: April 15, 2016, 08:59:17 pre podne od strane malted » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: April 14, 2016, 09:51:15 posle podne »

u ovoj fazi bi bilo potrebno da unosite kolagen+vitamin c > što pomaže u zarastanju tetiva...
- da li imate mogućnost da idete na fizikalnu terapiju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: April 14, 2016, 09:50:03 posle podne »

Pozdrav, dobrodošli na PS forum  :)
- povratak je moguć ali treba sprovesti kompletan program lečenja...
- program možete proći ovde preko foruma - potrebno je da budete disciplinovani i da se strogo pridržavate program u svakoj fazi lečenja...
Sačuvana
malted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: April 13, 2016, 10:05:00 pre podne »

Pozdrav,

Nov sam na forumu, ali odavno posecujem sajt i nedavno sam imao gadnu povredu ahilove tetive, pa mi je potrebna Vasa pomoc. Naime, u bezazlenoj igri sa decom imao sam nezgodan oslonac na nogu i pri tom mi je delimicno pukla ahilova tetiva. Nakon ultrazvuka, konstatovano je da mi je osteceno (puklo) 80% ahilove tetive i stavljen je gips bez operativnog zahvata. Ruptura je bila, ako je za utehu, bez ikakvog bola, sa klasicnim zvucnim efektom i momentalno sam izgubio oslonac i seo (pao). Ono sto me zanima, s obzirom da sam dugogodisnji biciklista, rekreativni trkac, a od nedavno samm poceo i sa laganim treninzima sa kucnim tegovima, kakva su Vasa iskustva sa ovakvim povredama i da li je nakon takvih ruptura moguc povratak sportu. Imam 45 godina, ali ne bih voleo da mi se ljubav prema sportu zavrsi na ovakav nacin i tesko da mogu sebe da zamislim kao pasivnog posmatraca na sportskim terenima ili u prirodi. Ukoliko je povratak sportu moguc, sta od sportova preporucujete i u kom obimu opterecenja. Znam da sam jos uvek daleko od skodanja gipsa, a kamoli treninga, ali...

Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.