TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:06:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Uredan povecan laksitet ligamenata  (Pročitano 2463 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Maj 05, 2016, 09:59:05 pre podne »

ne radi ništa osim vežbi koje sam ti dao - da ne pokvariš nešto
- kako budeš jačao odredjene mišiće (rotatore, zadnje rame, subskapularis... posle i pektoralis) - popravićeš značajno stabilnost ramena...
-----------------
- javljaj kako ide za 5-7 dana
- povećavj težinu za +1-2kg na drugi/treći trening...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Maj 05, 2016, 09:36:05 pre podne »

ok, nastavi vežbe, radi polako...
- kad ojačaš mišiće - rame će biti mnogo stabilnije...
- led + gel možeš koristiti po potrebi (ukoliko se desi pojava bola...)
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #12 poslato: April 28, 2016, 06:32:54 posle podne »

Danas sam radio ramena i vezbe koje ste naveli.Prednje letenje,letenje za srednje i one 2 vezbe za zadnje rame ,sve sa 4kg. Takodje sam radio i potisak sa 8 kg i nije bilo boli,mala nelagodnost se javila tokom prvih 4-5 ponavljanja ali je nestala. Sve sam radio polako i kontrolisano i dobro se osecam.I dalje rame ume da zaboli u nekim polozajima ali sve u svemu nemam problema tokom treniranja,a i ni 1 vezba mi ne dovodi do ispadanja ramena.Da nastavim da koristim lioton gel i led?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: April 27, 2016, 10:06:47 posle podne »

ovo su isto dobre vežbe za stabilizaciju ramena...
- radi polako, manje težine, veći broj ponavljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: April 27, 2016, 09:58:01 posle podne »

i ove vežbe za stabilizaciju...
- prva vežba statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja
----------
- druga vežba - peckdeck - sa 20ak (15-20) kg, 15ak ponavljanja, naslon ne previše napred...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 27, 2016, 09:48:33 posle podne »

možeš probati ovu vežbu - male težine 4-6kg..., 10-15 ponavljanja, 3 serije po vežbi...
- probaj da izbegavaš vežbe pri kojim aiskače rame, bar u početku...
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #8 poslato: April 25, 2016, 06:46:17 posle podne »

Povecan laksitet imam samo u oba zgloba ramena.
Bol je dosta popustila. Nema boli prilikom fleksije ramena,abdukcije,adukcije ,cirkumdukcije. Svi pokreti su sada bezbolni kada ih vrsim polako i kontrolisano. Dok vrsim pokret kruzenja u ramenu osecam puckanje,preskakanje tetiva ali nema bola.
Danas sam odradio trening u teretani za grudi koji je izgledao ovako:
1.Kosi benc - 30 kg ,4 serija
2.Ravni benc - 25 ,20 kg - 4 serije
3.Potisak sa bucicama od 10 kg - 4 serije
4.Razvlacenje na masini 4 serije - 20 kg
5.Sklekovi - 4 serije po 12
Takodje sam probao razvlacenje na sajlama i nema nikakvog bola,prilikom razvlacenja sa bucicama od 5kg nema boli,samo mala nelagodnost postoji u ramenu. Propadanja nisam probavao niti cu,jer mi se najveca bol javljala kod njih . Takodje sam probao i vezbe za leda ( zgibovi,lat,veslanje na masini...) i nema nikakvog bola prilikom izvodjenja vezbi. Probao sam i letenje za prednje rame i letenje za srednje rame(do 90 stepeni) sa bucicama od po 4kg i nema nikakvog bola. Potisak za ramena ne planiram da radim u skorije vreme,jer sam se upravo prilikom izvodjenja te vezbe povredio.Nakon treninga sam se dobro istegao i sad se dosta dobro osecam. Da li bih trebao da nastavim sa treningom? I Dalje da nastavim sa ledom + gelom?

I da napomenem,probao sam na ovoj spravi da radim i javlja mi se bol - lakat flektiran do 90stepeni i izvodjenje abdukcije - mislim da je cak i jedina sprava koja mi apsolutno ne odgovara : http://bodybuilding-wizard.com/wp-content/uploads/2014/07/machine-side-raises.jpg

Evo videa kako mi ispada rame ,nadam se da se jasno vidi : https://vid.me/WHYU   nadam se da se jasno vidi.

U pitanju je levo rame,koje me ne boli i koje mi ispada ceo zivot. Da napomenem da ga voljno izbacim iz zgloba i vratim,bez bola ,i nikad mi nije smetalo. Desno rame (koje mi je i povredjeno) mogu takodje da izbacim iz zgloba identicno ali tek kada je ruka u elevaciji od preko 90stepeni ,i takodje se cuje pucketanje i preskakanje tetiva koje je sada postalo i bezbolno.

Sve u svemu,dobro se osecam prilikom treninga,nema bola,jer radim dosta sporo i kontrolisano i sa malim kilazama. Da li bih trebao nastaviti sa treningom ? Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: April 25, 2016, 04:13:29 posle podne »

Rotatorna manžetna ramena (rotator cuff) predstavlja zajedničku anatomsku strukturu koju formiraju mišići rotatori ramena, čije tetive obavijaju glavu ramene kosti (humerusa) i pripajaju se na njoj. Rotatornu manžetnu čine četiri mišića koji imaju različite uloge u pokretu ramena. Osnovna funkcija mišića rotatora ramena je da stabilizuju rameni zglob pri pokretima ramena!!! Oni sprečavaju pokrete glave ramene kosti preko granica zgloba i nastanak povrede ramena. Pri vežbama sa tegovima (benčpres, potisci iznad glave, propadanja...) nepravilna tehnika dovodi do prekomernih pokreta zgloba ramena i nastanka povreda u ramenom zglobu što predstavlja veliki problem u treningu.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/program-za-leenje-povrede-ramena.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: April 25, 2016, 04:06:39 posle podne »

da li ima bola
- u miru?
- pri svakodnevnim pokretima?
- na dodir/pritisak?
------------------
da li boli
- podizanje ruke iznad glave?
- iza glave?
- iza ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: April 25, 2016, 04:05:30 posle podne »

na mesto bola:
- led 5-7min, 3x na dan
- posle leda utraš lioton(hepatrombin) gel (!)
- rasterećenje ramena dok ima bola
...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: April 25, 2016, 04:03:31 posle podne »

ok, okači video...
- nemaš laksitet u laktovima, kolenima > 180stepni opružanje/ispravljanje?
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #3 poslato: April 24, 2016, 02:44:29 posle podne »

Jeste Pedja,kod dr Ninkovica sam bio. Voljno mogu da izbacim oba ramena iz zgloba,i da ih vratim. Mogu napraviti video snimak i postaviti ovde da bolje vidite kako to izgleda. Vec 5-6 dana mazem fastum gel i stavljem led 2 puta dnevno,planirao sam sutra lagano da krenem u teretanu i da radim sa malim kilazama. Da napomenem da levo rame,iako mi ispada,ne boli uopste i nikada mi nije predstavljalo problem prilikom vezbanja. U oba ramena osecam puckanje,preskakanje tetiva,a u desnom ramenu je prisutan i bol. Doktor mi je rekao da su mi ramena slaba tacka,a dok ih nisam povredio ja sam forsirao ramena najvise u teretani i na potisku sam ih i povredio. Sta bi mi Vi savetovali?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: April 23, 2016, 10:06:43 posle podne »

pretpostavljam da si bio kod dr Ninkovića...
- imaš povredu tetive rotatora ramena (taj bol koji opisuješ)
- možeš mi opisati malo preciznije šta podrazumevaš pod "ispadanjem" ramena...?
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #1 poslato: April 20, 2016, 02:40:43 posle podne »

Pozdrav,
ceo zivot mi levo rame ispada iz zgloba - odnosno sam mogu da ga izbacim i vratim bez ikakve boli i to mi nikada nije smetalo,mogao sam nesmetano da igram basket,treniram i nikada nije doslo do nevoljnog ispadanja. Pre dve nedelje u teretani me je zabolelo desno rame i ono je pocelo da ispada iz zgloba identicno kao i levo,samo sto je ovde prisutan i bol. Bol se javio prilikom izvodjenja potiska sa bucicama za ramena. Bol se drasticno smanjio sad,osecam da me jos malo boli u predelu prednjeg deltoidnog misica prilikom elevacije ruke,prilikom abdukcije imam bol i u predelu srednjeg deltoidnog misica. Posetio sam ,po pricama,jednog od najboljih  ortopeda u Novom Sadu i dijagnostifikovan mi je povecan laksitet ligamenata. Od terapije nisam dobio nista,jer doktor kaze da nije potrebna i da sam zdrav,da ne obracam paznju na to,da su mi ramena slaba tacka i da ne treba sa velikim kilazam da radim. Medjutim ja osecam i dalje bol u desnom ramenu koje je nedavno krenulo da ispada pa sam i prestao sa radom u teretani,a doktor mi za bol nista nije rekao. Bol nemam uopste kad radim recimo zgibove,slekove,potisak sa bucicama . Bol je najveci prilikom izvodjenja letenja sa bucicama za grudi i to u predelu prednjeg deltoidnog misica. Moje pitanje je : da li je potrebno neke lagane vezbice i istezanja da radim? da li ce mi se ligamenti i tetive "naviknuti"na ispadanje pa ce bol vremenom prestati? Da napomenem da je bol znatno manji i da mi rame nikada nije ispalo prilikom vezbanja,vec samo kada ja to voljno uradim.
Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.181 sekundi sa 17 upita.