TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:04:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol levog ramena  (Pročitano 4309 puta)
Zoran966
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2016, 07:06:53 posle podne »

Malo je manji bol ali jos uvek boli, da li da nastavim sa gelom ili da pocnem neke vezbe?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2016, 10:37:30 posle podne »

Da imam bol na tom testu ali  mogu da se odupirem,imam mali bol kada dizem ruku iznad glave ali najvise osetim bol na dodir ili kada radim npr propadanja ili vezbu "dumbbell side lateral raise". Pocecu sa ledom i gelom od sutra.
to je test za povredu tetiva rotatora ramena...
- kakva je situacija sa ramenom trenutno?
Sačuvana
Zoran966
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: Maj 05, 2016, 11:47:01 pre podne »

Da imam bol na tom testu ali  mogu da se odupirem,imam mali bol kada dizem ruku iznad glave ali najvise osetim bol na dodir ili kada radim npr propadanja ili vezbu "dumbbell side lateral raise". Pocecu sa ledom i gelom od sutra.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Maj 05, 2016, 09:22:47 pre podne »

za početak je potrebno
- rasterećenje ramena 5 dana
- hladjenje ledom 5-7min (na mestu bola) 3x na dan
- posle leda se utrlja lioton (hepatrombin) gel (!)
--------------
posle ove terapije (rasterećenje+led+gel) > počinje program vežbi za lečenje povrede....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Maj 05, 2016, 09:20:24 pre podne »

Nisam radio ni istezanja ni vezbe za rotator cuff, gledao sam malo po internetu i moguce je da imam biceps tendonitis posto me boli u prednjem ramenu , ako mozete da mi preporucite neka istezanja, vezbe ili gel bio bih vam zahvalan. Ako nista na raspustu cu otici kod privatnika na te lasere.
I jos jedno pitanje kada oporavim rame da li ima neka rutina za pravilno zagrevanje ramena i vezbe za jacanje rotator cuff-a.
Hvala.
nije lako napraviti procenu (diferencijalno-dijagnostički) da li je povreda tetiva rotatora ramena ili tetive bicepsa (duge glave) - pošto se nalaze blizu jedna od druge (na nekoliko mm)... za provcenu je značajno - kako je nastala povreda i pri kojim pokretima se bol javlja... i sam pregled je važan...
- takodje, nekada postoji i peritendinitis tetive bicepsa tj otok oko tetive (što isto pojačava bolnost)...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/program-za-leenje-povrede-ramena.html
« Poslednja izmena: Maj 05, 2016, 09:25:54 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2016, 09:10:54 pre podne »

da li se javlja bol pri ovom testu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2016, 09:05:14 pre podne »

da li boli:
- podizanje ruke iznad glave?
- pokret ruku iza glave?
- pokret ruku iza ledja?
Sačuvana
Zoran966
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2016, 12:39:51 pre podne »

Nisam radio ni istezanja ni vezbe za rotator cuff, gledao sam malo po internetu i moguce je da imam biceps tendonitis posto me boli u prednjem ramenu , ako mozete da mi preporucite neka istezanja, vezbe ili gel bio bih vam zahvalan. Ako nista na raspustu cu otici kod privatnika na te lasere.
I jos jedno pitanje kada oporavim rame da li ima neka rutina za pravilno zagrevanje ramena i vezbe za jacanje rotator cuff-a.
Hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2016, 11:05:24 posle podne »

ovo istezanje nisi radio?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2016, 11:03:12 posle podne »

tvoju povredu bih okarakterisao kao povredu rotatorne manžetne ramena tj rotator cuff injury - povreda tetiva mišića rotatora ramena...
- posledica relativne slabosti mišića rotatora ramena i skraćenosti/neistezanja mišića...
- bol se javlja u prednjem delu ramena
Sačuvana
Zoran966
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: April 28, 2016, 12:03:04 pre podne »

Ponekad ne a ponekad odradim istezanje, nisam koristio led a koristio sam neki gel deep relief samo 5 dana pa sam prestao. Boli me u prednjem delu ramena i puca kada podignem ruku, boli me kada radim neke vezbe ili kada ispruzim ruku,nije jako velik bol ali boli dosta da ne mogu da radim neke vezbe pa mi smeta... I nisam nikad radio vezbe za rotator cuff. Mislim da sam tu povrediu dobio kada sam radio previse propadanja i zgibova a nisam se dobro zagrejao a jos sam dan pre toga udarao u dzak.
Jos da dodam bio sam u privatnoj poliklinici i za dijagnozu je napisao: Periathritis HS 1.sin. Entesitis m bic.brachii 1.sin.
"Negira traumu,Palpatorno bol u predelu sulkusa tetive m.bicepsa". Eto toliko, predlozio mi je terapije koje kostaju 8000 dinara ali posto sam student samofinansirajuci nemam trenutno para pa me zanima da li postoji neke vezbe ili gel da radim kuci kako bi izlecio rame.Hvala
« Poslednja izmena: April 28, 2016, 12:23:00 posle podne od strane Zoran966 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: April 27, 2016, 11:01:06 posle podne »

da li radiš istezanja posle treninga?
- da li si koristio led,gel na bolno mesto?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: April 27, 2016, 11:00:12 posle podne »

pozdrav, gde tačno boli rame? u kom delu?
- da li boli u miru? na dodir?
pri svakodnevnim pokretima?
Sačuvana
Zoran966
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: April 27, 2016, 05:52:34 posle podne »

Pozdrav, imam bol u levom ramenu kada radim neke vezbe kao sto su propadanja,bench press. Imam ovu povredu vec pola godine mislio sam da ce proci samo od sebe ali ne prolazi pa me zanima sta bi mogao da radim da oporavim rame posto hocu da pocnem opet da treniram sa tegovima.Bio sam u poliklinici i rekao mi je doktor da imam verovatno biceps tendonitis. Radio sam pre mesec dana vezbe bez tegova kao sto su sklekovi i zgibovi i tu me ne boli kada se dobro zagrejem. Da li treba da koristim neku kremu ili treba da ojacam rame? Hvala.

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.