TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:26:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oporavak od dislokacije lijevog ramena  (Pročitano 3958 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2016, 12:23:17 posle podne »

ovo su vežbe za podlaktice...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #9 poslato: Jun 11, 2016, 10:04:03 posle podne »

Pedja hvala ti zato što si uvijek tu u kritičnim situacijama zaista puno znači u teškim trenucima za čovjeka pogotovo kada ima povredu koja se ponavlja i kada je njegovo stanje tj konkretno njegov rekreativni sportski život koji meni puno znači ;) :).

Svako ti dobro od Gospoda. ;) :D :) ;)
+1 kao kuca :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2016, 09:52:10 posle podne »

kreni sa vežbama kje sam ti dao - 1x na dan, 5-7dana...
kada prodje taj period - javi se da ti dam vežbe za dalje...
(posle 3nedelje rada po programu - moći ćeš da kreneš sa širim programom...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2016, 09:48:20 posle podne »

Pedja hvala ti zato što si uvijek tu u kritičnim situacijama zaista puno znači u teškim trenucima za čovjeka pogotovo kada ima povredu koja se ponavlja i kada je njegovo stanje tj konkretno njegov rekreativni sportski život koji meni puno znači ;) :).Ove nedelje u ponedeljak 6.06 sam počeo na fizikalnu.Specijalista Fizijatar mi je dao 20 dana terapije Podijeljenu u 4 nedelje 5 dana u nedelji.Dala mi je:Interferentne struje,magnet,parafin(mlaki) i ultrazvuk i kineziterapiju.Prva nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija.Druga nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija.Treća nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija i parafini Četvrta nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija,parafin i ultrazvuk.Pedja mene takoĂ°e interesuje a li ću ja ikada više s obzirom da sam kao mali imao jedan mali preskok lijevog ramena i dva iščašenja sada kao stariji momak ikada više bez nekog većeg rizika moći da treniram i održavam tijelo u kondiciji uopšte uz malu korekciju vježbi koje nisu rizične  za mene i moje rame. TakoĂ°e da li ću moći ljeti kao i do sada polako i lagano oprezno da plivam na moru i u bazenu i da li postoji rizik da ovo preĂ°e u hronično iščašenje ramena.Kao i da li je moguće da ojačam mišiće ramena rotatore i komplet ramenu strukturu i tako spriječim rizik od ponovljene povrede uz opreze i čuvanje ramena i posebnu brigu o njemu.Pedja hvala ti puno na brzom odgovoru i na svakom savjetu jer mi zaista puno znači.Svako ti dobro od Gospoda. ;) :D :) ;)
Bogu hvala! drago mi je da ti je od pomoći :) lečenje je - i telesna i duhovna stvar, a duša i telo su uzajamno povezani... "Ko ima uši da čuje..." Bez brige, ako odradiš polako, pažljivo i temeljno vežbe po programu kako treba - trebalo bi da rame bude prilično dobro ojačano, samim tim i stabilno - što bi ti dalo dobru snagu i sigurnost u ramenu...
to, naravno znači - da tvoje rame sobzirom na prethodne (ozbiljne) povrede - predstavlja slabu tačku i da se uvek prema njemu moraš odnositit sa oprezom(!) a, to znači izvesnu modifikaciju vežbanja i pokreta... otom-potom... ako budeš pametan i vredan - to će biti sasvim zadovoljavajuće za tebe i životno i sportski  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2016, 10:51:40 posle podne »

ova vežba podizanje do 60 stepeni  (ne preko toga), manje težine npr 2-4kg za početak 15 ponavljanja, 3-4 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2016, 10:49:38 posle podne »

ovu vežbu - podizanje do 45 stepeni (ne preko toga), manje težine npr 2-4kg za početak 15 ponavljanja, 3-4 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2016, 10:32:50 posle podne »

ovo su vežbe za jačanje unutrašnjih rotatora ramena
- radi sa manjim težinama tj opterećenjima...
« Poslednja izmena: Jun 09, 2016, 10:36:34 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2016, 10:02:09 posle podne »

Pedja hvala ti zato što si uvijek tu u kritičnim situacijama zaista puno znači u teškim trenucima za čovjeka pogotovo kada ima povredu koja se ponavlja i kada je njegovo stanje tj konkretno njegov rekreativni sportski život koji meni puno znači ;) :).Ove nedelje u ponedeljak 6.06 sam počeo na fizikalnu.Specijalista Fizijatar mi je dao 20 dana terapije Podijeljenu u 4 nedelje 5 dana u nedelji.Dala mi je:Interferentne struje,magnet,parafin(mlaki) i ultrazvuk i kineziterapiju.Prva nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija.Druga nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija.Treća nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija i parafini Četvrta nedelja:Interferentne struje,magnet,Kineziterapija,parafin i ultrazvuk.Pedja mene takoĂ°e interesuje a li ću ja ikada više s obzirom da sam kao mali imao jedan mali preskok lijevog ramena i dva iščašenja sada kao stariji momak ikada više bez nekog većeg rizika moći da treniram i održavam tijelo u kondiciji uopšte uz malu korekciju vježbi koje nisu rizične  za mene i moje rame. TakoĂ°e da li ću moći ljeti kao i do sada polako i lagano oprezno da plivam na moru i u bazenu i da li postoji rizik da ovo preĂ°e u hronično iščašenje ramena.Kao i da li je moguće da ojačam mišiće ramena rotatore i komplet ramenu strukturu i tako spriječim rizik od ponovljene povrede uz opreze i čuvanje ramena i posebnu brigu o njemu.Pedja hvala ti puno na brzom odgovoru i na svakom savjetu jer mi zaista puno znači.Svako ti dobro od Gospoda. ;) :D :) ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2016, 03:11:20 posle podne »

Ćao Ognjene  :) Obraćam vam se ovim putem zbog konsultacija u vezi povrede ramena. Naime prije 18 dana sam 'pošao na trening i zagriao se i sve po protokolu u svrsi zagrijavanja pred trening i onda sam počeo da radim vratilo(inače redovno i intezivno teniram i vodim računa o svom tijelu) .Uradio sam možda 4 serije po 7 i kada sam krenuo petu uradio sam 5 i 6 ponavljanje i nekako mi je bila malko kliznula ruka sundjer koji mi štiti ruke od žuljeva se nekako pocijepao i ja da nebih pao nezgodno sam se uzdržao i isčašio sam lijevo rame.Nakon toga sam hitno pošao do u obližnji Urgentni centar u Podgorici i ortoped mi je odmah vratio rame i stavio Desault zavoj.Nakon toga ja sam kupio ortozu koju sam nosio.Takodje mi je preporucio da više nikad ne radim vratilo.Ja sam nosio imobilizaciju 17 dana i u konsultaciji sa fizioterapeutom iz podgorice koji radi na odeljenju za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju u Kliničkom centru sam je makao jer ovo mi je na tom ramenu ponovljeno iščašenje(iščašio sam rame bio prije nekih 5 godina lijevo rame  i sam sam ga vratio i nisam nosio nikakvu imobilizaciju i ništa jer nisam ni znao da je to bilo iščašenje  već sam mislio to su neke tetive ili šta znam rekoh ništa ozbiljno  jer nisam ni znao da ruka može tako da iskoči TakoĂ°e sam nakon lijevog 2 godine u jednoj tuči iščašio i desno kada sam udario jači kroše a brat da bi me razdvojio podigao moju ruku u naletu izviše moje glave i nakon toga sam zbog desnog ramena nosio imobilizaciju 3 nedelje i na snimku su tada vidjeli da malko imam pliće čaške.Išao na fizikalnu oporavio se i posle toga nastavio sa redovnim treninzima gdje mi je u fokusu bilo jačanje ramena.. i relativno su bila jaka toliko da sam ponovo bio počeo da radim i razboj i vratilo evo nekih 12 ili 13 mjeseci bez ikakvih problema) sada mi se ponovo desilo ovo iščašenje lijevog ramena i eto juče sam uklonio imobilizaciju isada slijedi oporavak fizikalna mi je zakazana tek u srijedu u 9 i 40h a do tada ja sam već počeo one osnovne vježbe sa štapom gdje idem do granice dokle mogu.Juče me malko boljelo rame ali minorno dok danas ne uopšte koliko da ga nisam uopšte iščašio već se odlično osjećam.Samo je pokret ograničen i malko mi skljoca lakat valjda zbog skracenja tetiva dok je bio u mirovanju.Tako da sam htio da te pitam ukoliko možeš da mi preporučiš još neke vježbe za oporavak ramena i vraćanje u normalno stanje pokreta kao i neke vježbe za fleksore i ekstenzore lakta da bi mi se vratili u prijašnje stanje.Inače i prije si me savjetovao oko desnog ramena prije 3 godine kada sam imao povredu tj kada sam iščašio desno rame i nakon toga kad sam ga jačao i svaki tvoj savjet mi je odlično došao i puno mi pomogao. :DHvala ti puno i Bog te blagoslovio!!!  :D :) ;)
Amin. Slava Gospodu! napisaću ti vežbe za rame (važno je posebno obratiti pažnju na unutrašnje rotatore/subscapularis, a i na spaljašnje rotatore koje ne treba zanemariti i snagu mišića zadnjeg deltoida....), napisaću ti i program za lakat...
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2016, 12:10:08 posle podne »

Ćao Ognjene  :) Obraćam vam se ovim putem zbog konsultacija u vezi povrede ramena. Naime prije 18 dana sam 'pošao na trening i zagriao se i sve po protokolu u svrsi zagrijavanja pred trening i onda sam počeo da radim vratilo(inače redovno i intezivno teniram i vodim računa o svom tijelu) .Uradio sam možda 4 serije po 7 i kada sam krenuo petu uradio sam 5 i 6 ponavljanje i nekako mi je bila malko kliznula ruka sundjer koji mi štiti ruke od žuljeva se nekako pocijepao i ja da nebih pao nezgodno sam se uzdržao i isčašio sam lijevo rame.Nakon toga sam hitno pošao do u obližnji Urgentni centar u Podgorici i ortoped mi je odmah vratio rame i stavio Desault zavoj.Nakon toga ja sam kupio ortozu koju sam nosio.Takodje mi je preporucio da više nikad ne radim vratilo.Ja sam nosio imobilizaciju 17 dana i u konsultaciji sa fizioterapeutom iz podgorice koji radi na odeljenju za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju u Kliničkom centru sam je makao jer ovo mi je na tom ramenu ponovljeno iščašenje(iščašio sam rame bio prije nekih 5 godina lijevo rame  i sam sam ga vratio i nisam nosio nikakvu imobilizaciju i ništa jer nisam ni znao da je to bilo iščašenje  već sam mislio to su neke tetive ili šta znam rekoh ništa ozbiljno  jer nisam ni znao da ruka može tako da iskoči TakoĂ°e sam nakon lijevog 2 godine u jednoj tuči iščašio i desno kada sam udario jači kroše a brat da bi me razdvojio podigao moju ruku u naletu izviše moje glave i nakon toga sam zbog desnog ramena nosio imobilizaciju 3 nedelje i na snimku su tada vidjeli da malko imam pliće čaške.Išao na fizikalnu oporavio se i posle toga nastavio sa redovnim treninzima gdje mi je u fokusu bilo jačanje ramena.. i relativno su bila jaka toliko da sam ponovo bio počeo da radim i razboj i vratilo evo nekih 12 ili 13 mjeseci bez ikakvih problema) sada mi se ponovo desilo ovo iščašenje lijevog ramena i eto juče sam uklonio imobilizaciju isada slijedi oporavak fizikalna mi je zakazana tek u srijedu u 9 i 40h a do tada ja sam već počeo one osnovne vježbe sa štapom gdje idem do granice dokle mogu.Juče me malko boljelo rame ali minorno dok danas ne uopšte koliko da ga nisam uopšte iščašio već se odlično osjećam.Samo je pokret ograničen i malko mi skljoca lakat valjda zbog skracenja tetiva dok je bio u mirovanju.Tako da sam htio da te pitam ukoliko možeš da mi preporučiš još neke vježbe za oporavak ramena i vraćanje u normalno stanje pokreta kao i neke vježbe za fleksore i ekstenzore lakta da bi mi se vratili u prijašnje stanje.Inače i prije si me savjetovao oko desnog ramena prije 3 godine kada sam imao povredu tj kada sam iščašio desno rame i nakon toga kad sam ga jačao i svaki tvoj savjet mi je odlično došao i puno mi pomogao. :DHvala ti puno i Bog te blagoslovio!!!  :D :) ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.