TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:32:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko dodatnog mrsavljenja...  (Pročitano 1557 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2016, 11:27:23 posle podne »


Ovako imam 64kg, visoka sam 163cm... Korigovala sam ishrranu ( ne jedem slatko,brza hrana, gazirano ne pijem) i pocela sam da radim kod kuce neke vezbe slicno kao Inseniti, medjutim od sutra planiram da krenem da trcim, pa me samo zanima da li mozete da mi preporucite da li bih mogla da koristim nesto jos dodatno, neke tablete, neke napitke koji bi eto samo malo potpomogli i ubrzali proces mrsavljenja.

Hvala  :)

Na prvi pogled...

Molim detaljnije o vašoj ishrani?

Koliko obroka imate u toku dana? Da li ste upoznati sa pravilnim odabirom namirnica? Njihovom nutritivnom vrednošću? Principima za sastavljanje obroka? Kako vam izgleda dnevni meni po obrocima( sa osvrtom na odabir namirnica i količinu, gramažu istih)?

Da li pratite ciljani unos proteina, hidrata, masti ( barem orijentaciono)?

Da je zdravstveno sve ok? Skorije odraĂ°en lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, uk. holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, kompletna krvna slika...Fe...)? Hormonski sve ok? Ciklusi uredni? Štitna žlezda? Anemija? Astma? Pijete neke lekove?

RaĂ°en skorije ekg u miru? Krvni pritisak pratite?

Koliko imate godina?

Malo se više edukujte na polju treninga i ishrane, a za tabletice ima vremena...i bez istih ćete uspeti u redukciji masnih naslaga...

Preporuka za vitaminsko-mineralne komplekse( pre svega vitamine C i E, vitamine B-grupe, magnezijum-visokoapsorptivni oblici), i obavezne omega-3 esencijalne masne kiseline...

Preporuke za čitanje...

O planu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

O procesu sagorevanja masti i dijetama koje provereno rade... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

O sagorevačima masti i njihovoj upotrebnoj vrednosti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

Sačuvana
outrageous123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2016, 10:09:42 posle podne »

Prvo bih zamolila administratore da ako tema nije postavljena u odgovarajuci podforum neka je slobodno prebace na odgovarajuce mesto...

Ovako imam 64kg, visoka sam 163cm... Korigovala sam ishrranu ( ne jedem slatko,brza hrana, gazirano ne pijem) i pocela sam da radim kod kuce neke vezbe slicno kao Inseniti, medjutim od sutra planiram da krenem da trcim, pa me samo zanima da li mozete da mi preporucite da li bih mogla da koristim nesto jos dodatno, neke tablete, neke napitke koji bi eto samo malo potpomogli i ubrzali proces mrsavljenja.

Hvala  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.