TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:56:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Superserije  (Pročitano 4770 puta)
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #23 poslato: Jul 28, 2016, 07:23:31 pre podne »

Nisam bio jer sam bio 4 dana na Exitu, pa onda 12 dana u Grčkoj. Malo godišnjeg i odmora.  ;D
Krenuo sam juče opet. Mislio sam da ce mi biti dosta teže, ali bilo je ok. Radio sam grudi-biceps. Sad ću samo prvi krug laganije, a onda ću sl. nedelje raditi veće mišićne grupe 4-5 vežbi, a manje 3-4, sve po 4 serije, 10 min. ponavljanja.  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2016, 10:19:42 posle podne »

Vidim nisi bio aktivan u temi neko vreme,  kako si tekli treninzi u tom periodu ?
Sačuvana
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2016, 10:08:04 posle podne »

Ok. Hvala vam puno. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #20 poslato: Jul 04, 2016, 10:09:48 posle podne »

Kao sto je Dusan napisao ali opet zavisi i od staza i od toga da li neka partija zaostaje

U sustini to je to sto se brojki tice :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Jul 04, 2016, 09:33:29 posle podne »

Veće mišićne grupe 4-5 vežbi, manje 3-4. Mada sve zavisi koliko serija ćeš raditi i kolikim intenzitetom :)
Sačuvana
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #18 poslato: Jul 04, 2016, 02:31:27 posle podne »

Mislis na 5 razlicitih vezbi samo za prednju lozu, i 3 za zadnju?
Da li bi mogao da mi napises po particijama koliko mi treba vezbi za svaki deo misica? Ako ti nije mrsko. Značilo bi mi  ;D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2016, 02:48:48 posle podne »

Bez 5 nemoj ni da razmisljas o treningu za prednju lozu...za zadnju je dovoljno 3.

Pa evo ti primer, za prednji deo ramena neces raditi vise od jedne vezbe jer on svima prednjaci iz razloga sto je previse aktivirano kod vezbi za grudi. Tom logikom se vodis, ali svakako uradis 4 za ramena :)
Sačuvana
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #16 poslato: Jun 29, 2016, 02:42:11 posle podne »

Ne. noge naravno da radim stalno. Nisam preskocio do sada. Redovno radim sve. Da onda bi bilo logicno za prednju i zadnju lozu po dve vezbe da radim minimum.
Sto se tice ostataka skoro pa za sve radim po 4 serije vezbe, po 10 ponavljanja. Onda bih ipak trebao da radim po 2 vežbe za svaki deo, ili je neki deo možda manje bitan, ili je manji deo mišića pa bih mogao jednu vezbu?


Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #15 poslato: Jun 29, 2016, 02:24:59 posle podne »

Nemoj da zanemarujes noge posto su one polovina tela. Postoji prednja, zadnja loza i list, dakle tri misicne grupe koje moras da aktiviras, a prve dve su vece od bicepsa i tricepsa, pa onda uporedi koliko ce ti zaostajati.

Dalje, po jedna vezba za jedan deo misicne partije, hm to zvuci korektno ili da ce uraditi posao, ali u praksi nije tako...potreban ti je veci broj vezbi, a po tome koji deo partije ce dobiti koliko serija i vezbi se ocenjuje po tome kako ti sta napreduje, odnosno zaostaje :)
Sačuvana
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #14 poslato: Jun 29, 2016, 02:09:05 posle podne »

ok, ubacicu onda jos pressu.
A po koliko vezbi radite npr. za grudi? Da li za gornji, srednji i donji deo po jednu vezbu?
Za ledja isto tako za gornji, srednji i donji deo po jednu vezbu? Za ramena prednji, srednji i zadnji deo po jednu vezbu? Ili za neke delove radite po 2 ili vise?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Jun 21, 2016, 03:22:06 posle podne »

Moraš malo povecati broj vežbi za noge, slobodno ubaci sutiranja i presu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2016, 04:07:39 posle podne »

Meni izgleda ok, ja za ramena, biceps, triceps radim 3 vezbe. Prva sa najvecim opterecenjem, potisak bucicama, pregib bucica ili sipka i uski benc, ostale da finisiram, letenje za srednje/zadnje rame, hammer curls i sedeci pregib za biceps i ekstenziju s dve ruke iznad glave i sajle za triceps.
Sačuvana
Dreaff
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2016, 02:47:27 posle podne »

Hvala vam puno. Za biceps radim ustvari 3 vezbe, max 4 (to je retko).
Radim za sve vezbe 4 serije po 10 ponavljanja, jedino ravni bench radim nekad 4, nekad 5 serija, ali idem do max sa kilazama. Medjutim, onda sam provalio da zbog toga imam hronicne upale, pa sad i to radim tipa krenem sa 60kg prvu seriju 10 puta, a ostale 3 radim sa 80 kg 8-10 puta.

Grudi radim 4 vezbe po 4 serije po 10 ponavljanja.
Ledja 4-5 vezbi po 4 serije, po 10 ponavljanja (jedino zgibove radim max koliko mogu).
Noge ne radim šutiranje i press-u jer sam gledao negde da te vežbe ne valjaju za leĂ°a i kolena, pa radim 8 serija čučnjeva 8-10 ponavljanja u seriji, 4 serije iskoraka 8 ponavljnja u seriji, i vežbu za listove isto.
Ramena radim 4 vezbe po 4 serije po 10 ponavljanja u seriji.
Biceps i triceps 3 do 4 vežbe, 4 serije po vežbi do 10 ponavljanja u seriji.

Dovoljno detaljno?  ;D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #10 poslato: Jun 19, 2016, 09:56:12 posle podne »

Vidis nedeljni split nije dobar pod jedan, pod dva previse vezbi za biceps koji je jako mali misic.

Verovatno su ti velike pauze i trening ti traje predugo. Supersetovi se ne koriste za skracivanje treninga vec kako bi se isti unapredio.

Mislim da prvo osnovne stvari moras da savladas pa cu onda rado pomoci oko ostalih.

Kako ti detaljno izgleda trening sada..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2016, 09:54:31 posle podne »

Kao što ti je Nenad rekao trebaš tu menjati dosta stvari u organizovanju treninga i rasporedu mišićnih grupa. Kako si do sad organizovao izbor vežbi koliko serija i ponavljanja si radio ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.