TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:47:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hemoroidi i NO reaktor?  (Pročitano 1883 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2016, 11:00:47 pre podne »

najvažnije je da vodiš računa o - ishrani, hidraciji, redovnoj stolici, fizičkoj aktivnosti (kretanju, kardio...)...
---------------
ako je to ok i no neće uticati negativno...
- koji je razlog za uzimanje no? (cilj?)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2016, 10:13:30 posle podne »

Obrati pažnju na pomenute preporuke koje će u početnom stadijumu imati pun učinak...

Neki od naših forumaša su čak prijavljivali i probleme sa korišćenjem NO-reaktora, kao i kreatin monohidrata u neki "odmaklijim" stadijumima hemoroidalne "bolesti", gde je bilo i aktivnog krvarenja...koliko su te tegobe bile subjektivne ili objektivne, pitanje je...

Ali oprez uvek potreban( doziranje, trenažni napori, način ishrane, "napredovanje procesa"...)

« Poslednja izmena: Jun 27, 2016, 10:15:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2016, 09:06:04 posle podne »

Možeš da kupiš par kesica pa da probaš pre kupovine velikog pakovanja :)
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2016, 05:37:21 posle podne »

Oko svega toga obracam mnogo paznje vec mi je preslo u naviku samo me zanimalo to oko NO reaktora tako da ako oni ne izazivaju probleme bar kad je pocetni stadijum u pitanju onda sam resio dilemu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2016, 03:36:26 posle podne »

Šta uraditi u cilju prevencije hemoroida i pogorsnjanja stanja ( uopsteno)?

-Smršajte zdravo...

-Uzimati što manje industrijski obraĂ°ene hrane( siromašne vlaknima), akcenat na namirnice bogate vlaknima...oznaka integralno, dovoljno svežeg voća i povrća, jezgrasti plodovi, "semenke"( lan), mahunarke...i sl. ( ali bez krajnosti, ne više od 40 gr vlakana dnevno)

-Budite dobro( dovoljno) hidrirani, što takoĂ°e doprinosi konzistenciji stolice

-Smanjite unos alkohola i pojačajte fizičku aktivnost ( akcenat na umerenost bez preteranih napora, to se pogotovo odnosi na trening sa opterećenjem)

- U cilju ubrzanja krvotoka i smanjenja krvnog pritiska poželjno je kretati se dovoljno, izbegavati sedanterni način života...USTANITE IZ VAŠIH STOLICA, FOTELJA...ODMORITE SE OD KOMPJUTERA...IZAĂDITE U PRIRODU...KREĆITE SE...ŠETAJTE...

Malo vise o pomenutom problemu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/hemoroidi-nisu-bauk-ni-sramota.html

NO-reaktori nece biti neki veliki problem ako su pomenute preporuke oko nacina ishrane i promene zivotnih navika ispostovane...

Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2016, 02:25:11 posle podne »

Zanima me da li No reaktori mogu da budu stetni za nekoga ko nema bas vecih problema sa hemoroidima (prvi stepen, pocetni stadijum) ??? Ranije sam imao spoljasne hemoroide ali su se povukli i evo posle vise od god dana ponovo se vrlo malo oseca da se razvija opet ali mazem faktu mast pa se to smirilo dosta u zadnjih par dana....tako da sam u dilemi da li da koristim No reaktor (assault) ili ne....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.