TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:49:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri izboru & saveti  (Pročitano 2017 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2016, 01:11:57 pre podne »

Misliš da je mlečna mast toliki problem?

Ne radiš ruke?

Kardio, kao brzo hodanje? Trčanje? Praćenje pulsa? Da nije previše kardia? Cilj nam ipak nije pretreniranost...daj svom telu bar 2 puta nedeljno potpuni odmora od treninga...

A trening sa opterećenjem...koje vežbe radiš po mišićnim partijama? Broj serija po vežbi? Broj ponavljanja po serijama? Doziranje opterećenja?

Trebaće tebi dosta informacija o ishrani...

- Osnovno...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

- Loše voĂ°ena dijeta( "gladovanje", predugo trajanje dijete, "metabolička šteta", "skinny fat")...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

- Menjaj percepciju - savladaj osnove "procesa", pa onda manje bitni detalji - odabir sagorevača...inače udeo istih je "minoran"( bez efekta), ako nisi savladao osnove! Promašena investicija!

Strpljenja moliću! Kao što to "salo" nije nastalo preko noći, neće se ni "skinuti" preko noći!
Sačuvana
Akanoou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2016, 12:31:45 pre podne »

Nisam alergican ni na sta, nemam problema sa nesanicom od kofeina, krvna slika mi je dobra, radim, recimo svaka 2 meseca, cisto radi kontrole, kao i nalaz urina. EKG poslednji put sam radio pre 6 meseci ako se ne varam, nikad nisam imao problema. Ni sada nemam zdravstvenih problema, jedino sto sam imao ranije jeste malo kriva kicma(radio sam vezbe za ispravljanje, koje sam dobio od fizioterapeuta) i malo bih trebao da ispravim drzanje vrata. Pored toga, nikakvih problema nemam.
 Plan treninga mi je ovakav:
Ponedeljak: Grudi + kardio
Utorak: Noge
Sreda: samo kardio
Cetvrtak: Ledja + kardio
Petak: Ramena + kardio
vikendom odmor, ili odem na trcanje nekih 30-40 minuta ujutru.

Prvo radim vezbe misica, i na kraju treninga kardio.

Sto se tice ishrane, iskren da budem iskren ne vodim tacno u detalje plan ishrane, ali evo kako funkcionise.
Imam 3 obroka dnevno uglavnom, uz uzinu jabuku/grozdje/narandzu, zavisi od sezone. Bio sam na "mesnoj" dijeti, gde sam iz upotrebe potpuno izbacio testo, masne mlecne proizvode, secer, i video se rezultat, izgubio sam nekih 1-2cm u struku uz dijetu i trening. Vise nisam na dijeti, ali pazim na ishranu i dalje, ne jedem slatkise, ne pijem sokove, sto se tice hleba jedem, ali u veoma malim kolicinama, takodje uopsteno apetit mi se smanjio i dosta manje jedem nego ranije, verovatno se navikao organizam tokom dijete.

Malo sam vrsljao nakon objave po forumu, ako sam dobro shvatio dosta su preporucivali ovaj proizvod: http://www.pansport.rs/Sagorevači-masti/L-karnitin/BI498-L-Carnitine+Chrome-Liquid.html , uz naznake da je manje kompleksan od Unydine-a, i da uz dobar trening i pravilnu ishranu daje  dobre rezultate. Sto se tice ostalih suplemenata, nissam nista planirao vise da uzimam, jedino sam razmisljao o nekom vitaminskom kompleksu.

Shvatam ja sta zelite da kazete, da brzam, da sam nestrpljiv, i to jeste tako, nema govora, i toga sam svestan. Razumem ja da "nema 'leba bez motike", tj da nema nista bez napora i truda, ali ako mogu da uz trud i napor ubrzam proces, bilo bi mi mnogo lakse..Mozda zvuci glupo, ali nadam se da razumete


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2016, 11:27:00 posle podne »

UN Unydine je isti što i Unydine u našoj prodaji...UN je skraćenica za Unversal Nutrition, tj. proizvoĂ°ač ovog suplementa...

Naravno, tokom godina je menjao sastav, tako da lično smatram da je poslednje "izdanje" najbenignije po pitanju sastojaka...

Opet naglašavam da je najbolji sagorevač masti - naše telo da pogon zdrave, "clean" ishrane i redovnog treninga...

Ono što vidim i kao problem većine početnika je "zaletanje" - daj vremena svom telu da se adaptira na redovan trening( pre svega sa opterećenjem), pročisti ishranu od svih nepravilnost, pa tek posle 2-3 meseca, vidi šta ti je dalje činiti!

Svi mladi ljudi su nestrpljivi, sve bi sada i odmah, često ne sagledavajući sve aspekte priče!

Ima i mnogo bitnijih suplemenata od sagorevača masti...

Da li si planirao još nešto od suplemenata? Vitaminsko-mineralne komplekse? Omega-3? Proteinski suplement? BCAA + glutamin?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2016, 11:20:41 posle podne »

Odgovor bi bio da se prvo posvetiš onome što je mnogo bitnije...

Dakle, u prvom planu su "clean ishrana" kroz manipulacije unosom hidrata( rotacije, low-carb, keto) uz "umeren unos proteina" i nešto viši unos zdravih masti uz ispoštovano pravilo "kalorijskog deficita" na račun treninga( trening sa opterećenjem uz "suplementaciju" kardio treningom - npr. HIIT...) i ishrane( već pomenuti sistem manipulacije makronutrijentima)...dakle, sagoriš treningom i restrikcijama u ishrani više energije od unosa...ali bez krajnosti - pogotovu kada je gladovanje u pitanju, kao i kardio "ekstremizam"...

Elem, posveti se korekciji ishrane i treningu, a sagorevači nisu nužda, niti su tako bitni da bi se trebalo opterećivati istima...

Molim za pažljivo i detaljno čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

A ne bi trebalo zaboraviti i aspekat "preosetljivosti" na sastojke nekog sagorevača( stimulansi - kofein, sinefrin, katehini...), kao i neka "zdravstvena stanja" koja mogu biti inkopatibilna sa istim...

Malo šira tema o ishrani i sagorevačima, ja kažem, za početak kreni sa čitanjem...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Zapitaj sebe koliko znaš o pravilnom odabiru namirnica, njihovoj nutritivnoj vrednosti, "zdravim" načinima za pripremu hrane?

- ispiši nam ishranu po obrocima sa osvrtom na sastav obroka-odabir namirnica; gramažu-količinu istih; način pripreme hrane...čime se orijentišeš u sastavljanju obroka - ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Da li si upoznat( uz stručni nadzor) sa formulisanjem plana treninga sa opterećenjem( učestalost, trajanje, intenzitet...)? Isto se odnosi i na kardio trening?

- opiši nam nedeljni plan treninga - vežbe po mišićnim partijama...broj serija...broj ponavljanja...doziranje opterećenja? Radiš kardio? Pratiš puls?

Da li imaš neki zdravstveni problem? Da li si u zadnja 3 meseca odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina...)?

Obim struka?

RaĂ°en ekg u miru? Pratiš vrednost krvnog pritiska?

Piješ neke lekove? Povrede? Deformiteti kičmenog stuba?

Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2016, 08:49:10 posle podne »

Brate, imaš 18 godina i razmišljaš o sagorevačima...... ne (bar po meni).

Uzmi treniraj jako (zaboravi na pojam pretreniranosti jer većina koja ga koristi je lenja a ne pretrenirana) malo koriguj ishranu i imaćeš rezultate obzirom da si početnik i mlad :)

Javiće se već neko iz PS tima pa će više pisati o svemu

All the best ;)
Sačuvana
Akanoou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2016, 07:35:25 posle podne »

Cao svima, kao sto  sama tema kaze "za pocetnike", i ja sam pocetnik u ovom "svetu fitnesa i suplemenata".
Imam 18 godina, 85 kilograma, i visok sam 183cm. Isao sam nekih mesec dana u teretanu, bio na dijetu, nekako sam uspeo da skinem 5 kilograma. Raspitivao sam se za sagorevace masti, citao po forumima, naisao sam na jedan sa dosta pozitivhnih komentara, po nazivu "UN Unydine". Hteo sam da kupim, ali vidim nigde nema na stanju, cak sam i prodavnicu jednu kontaktirao, rekli su da ne mogu nabaviti jer iz nekog razloga vise ga nema u prodaji.
Ovde sam dosao sa namerom da neko iskusniji mi da savet, koji sagorevac masti bih  mogao da koristim, da ima efekat isti ili slican kao Unydine? Saveti za trening, skidanje sala, su takodje dobrodosli..
Hvala unapred na odgovoru  ;D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.