TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:53:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: koji trening uz Lipo 6Black  (Pročitano 2160 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2016, 09:18:36 pre podne »

Što više "kardio" aktivnosti poželjno( ali bez krajnosti)...pa i plivanja( nizak faktor rizika od povreĂ°ivanja, ne opterećuje kosti i zglobove...)

Mada i ovde nam je u prvom planu intenzitet, trajanje i učestalost...
Sačuvana
Brka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2016, 09:06:49 pre podne »

Hvala, gledacu da se pridrzavam saveta oko ishrane.
Interesuje me samo jos kakav bi odnos imalo plivanje sa L6B. Umesto trcanja u pauzama kada nisam u gym-u ranije sam isao na plivanje. Mera mi je preko 50 minuta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2016, 12:29:16 posle podne »

Smatram da pomenuti sagorevač nije prioritet u ovom slučaju...tako da bih njegovo uključivanje  ostavio za kasnije...moja preporuka bi bila da „tešku artiljeriju“( kompleksni sagorevači) čuvaš za kraj „dijet ciklusa“. Poslednje 4 nedelje tvoje „dijete“( uz dobro formulisan plan treninga), sagorevači će ostvariti maksimalan učinak…baš kada je to najpotrebnije!

Molim bez pogrešnog sagledavanja uzročno-posledičnih veza - "sagorevači masti su tu da mi uštede vreme i trud oko redovnog treninga i ishrane"...dakle prvo korekcija ishrane i trening, a za sagorevače ima vremena...

Krenimo od osnova - pravilan odabir namirnica, upoznavanje sa njihovom nutritivnom vrednošću, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme hrane...OBAVEZNO PROČITAJ( nadam se bar to nije napor)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

Okanimo se užina "na zub", neka to budu konkretni, manje obilni obroci, a vlaknasto povrće ubacimo uz obroke...a po koja voćka izmeĂ°u obroka...dakle, više manje obilnih obroka u toku dana, 4-6 idealno...

Dakle, sve dijete koje provereno rade se svode na parolu - umereno sa proteinama, više sa mastima, nisko sa hidratima...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluite-ugljene-hidrate.html

Ne radi se ni o kakvom izmišljanju, već o pravilnom odabiru namirnica, tj. kvalitetnoj, raznovrsnoj i izbalansiranoj ishrani...

Obrati pažnju i na već pomenute zdrave masti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Molim bez parole - " kako ćemo - lako ćemo", jer sagorevači nisu svemogući..a i loše voĂ°ene dijete mogu dovesti do "metaboličke štete"( usporavanje metabolizma, nedelotvornost dijete, drastičan gubitak mišićne mase i snage...hormonski disbalans...)... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

Što se tiče šematskog prikaza menija... predlog...

1.OBROK  â€“ 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  â€“ meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji)

3.OBROK  â€“ meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  â€“ posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici) ili grilovana skuša + salata od povrća...

- Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

- Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( pomenuta salata od povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

- Pij dovoljno "čiste vode"( tu ne računamo sokove, supe, čajeve i sl. napitke) - 2,5 -4 l u toku dana( plus potrebe u toku treninga)

- Ne preteruj sa dosoljavanjem hrane, ne više od 5 gr( ravna kafena kašičica) dodate soli dnevno...

- Bez prženja na ulju - akcenat na kuvano, pečeno( el. gril, pek papir, kesice za pečenje), gril( "ćumur varujante", umreno...), poširanje, blanširanje...

- Riba morska, plava, "sveža"( bez svakodnevne konzumacije konzervi) - losos, skuša, pastrmka, losos, sardela( bar 3 puta nedeljno na meni)...riblje ulje...preporuka za suplementaciju omega-3

- Zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 12:31:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Brka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2016, 12:14:24 posle podne »

Uvek dobro razmisli šta su ti prioriteti u procesu redukcije masnih naslaga!!!

Korekcija ishrane i treninzi "prilagoĂ°eni" zdravstvenom stanju i mogućnostima su u prvom planu...

Ajmo malo o logici gubitka masnih naslaga, OBAVEZNO PROČITATI... http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga.html

Da li si korigovao ishranu? Čime se orijentišeš u sastavljanju obroka - ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Koliko dugo vežbaš? Personalni trener( stručni nadzor)? Kako ti izgledaju treninzi sa opterećenjem( nedeljni plan treninga po mišićnim partijama, vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja...)?

Kardio? Pratiš puls?

Malo o mogućim greškama u "procesu" gubitka masnih naslaga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Uzimaš još nešto od suplemenata? Vitaminsko-mineralni kompleksi? Omega-3?

Skorije odraĂ°an lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, enzimi jetre - AST, ALT...urea, kreatinin, kompletna krvna slika...rutinski pregled urina...)?

Pratiš vrednost krvnog pritiska? RaĂ°en ekg u miru? Test opterećenja? UZ abdomena? EHO srca? Spirometrija?

Pušač?

Obim struka?



Nisam pusac, skoro sam obavio preglede kroz neko testiranje i rezultati su bili ok. Probao sam ranije Animal ali imao sam problema sa raspolozenjem sto mi se najvise odrazilo na treninge i meceve dok sam se bavio boksom, tako da sam odustao posle 7 dana.
Sa L6B krecem od ponedeljka tako da vec od danas gledam da korigujem ishranu. Necu mnogo izmisljati nego cu gledati ono sto mi je dostupno.
Prvi obrok su mi Tonus plocice i veliko kiselo mleko ili tonus i sardina (oko 9h)
Uzina zelena jabuka ili ziva sargarepa (oko 12h)
Rucak mi je problem iz razloga sto se treba odupreti domacoj kuhinji ali gledam da to bude neka piletina,tunjevina ili riba. (oko 15h)
16h ili 19h trening
Vecera? Ni sam ne znam sta bih mogao al kako sam organizovan verovatno bi bila velika kolicina supe,barena sargarepa ili opet sardina/tuna.
Sto se treninga tice....
Ponedeljak Grudi i triceps+60 brzo hodanje
Sreda Ramena i noge+60 brzo hodanje
Cetvrtak Ledjai biceps+60 brzo hodanje
Gledao bi da ubacim i trcanje nedeljom popodne.
Sve vezbe radim oko 4 serije oko 8-10 ponavljanja
 Obim struka 108 cm

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2016, 11:11:02 pre podne »

Uvek dobro razmisli šta su ti prioriteti u procesu redukcije masnih naslaga!!!

Korekcija ishrane i treninzi "prilagoĂ°eni" zdravstvenom stanju i mogućnostima su u prvom planu...

Ajmo malo o logici gubitka masnih naslaga, OBAVEZNO PROČITATI... http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga.html

Da li si korigovao ishranu? Čime se orijentišeš u sastavljanju obroka - ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Koliko dugo vežbaš? Personalni trener( stručni nadzor)? Kako ti izgledaju treninzi sa opterećenjem( nedeljni plan treninga po mišićnim partijama, vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja...)?

Kardio? Pratiš puls?

Malo o mogućim greškama u "procesu" gubitka masnih naslaga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Uzimaš još nešto od suplemenata? Vitaminsko-mineralni kompleksi? Omega-3?

Skorije odraĂ°an lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, enzimi jetre - AST, ALT...urea, kreatinin, kompletna krvna slika...rutinski pregled urina...)?

Pratiš vrednost krvnog pritiska? RaĂ°en ekg u miru? Test opterećenja? UZ abdomena? EHO srca? Spirometrija?

Pušač?

Obim struka?



« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 11:13:53 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2016, 11:04:28 pre podne »

Kao prvo uvek ispoštuj preporuke proizvoĂ°ača oko doziranja...3 kapsule ujutru i 3 kapsule popodne...potrudi da razmak izmeĂ°u "doza" ne bude kraći od 7-8 sati...suplement uzimaj "na prazan želudac"...budi dovoljno dobro hidriran...

Zar treba nešto više od 1 dobro formulisanog treninga dnevno? I u danima odmora uzimaj sagorevač...ipak bi "efekat sagorevanja" trebalo "održati"...

Za početak dok ne utvrdiš "toleranciju"( osetljivost) na sastojke samog sagorevača, trebalo bi krenuti sa "pola doze"...možda čak i 1-2 kapsule 2 puta na dan...

Neki zdravstveni problem? Gde si kupio pomenuti suplement?

Budi obazriv...uopštene preporuke...

- Kupujte suplemente od ovlašćenih uvoznika, distributera i prodavaca suplemenata, koji za sve suplemente u svojoj ponudi imaju odgovarajuću deklaraciju i odobrenje nadležnih institucija Republike Srbije za „puštanje u promet“!

- Kupujući suplemente „na crno“ sebe izlažete nepotrebnom riziku!

- Pročitajte pažljivo deklaraciju i uputstvo proizvoĂ°ača!

- Nemojte samoinicijativno prekrajati preporuke oko upotrebe, doziranja!

- Tokom upotrebe sagorevača masti smanjite ili u potpunosti izbegavajte izvore kofeina - konzumiranje kafe, Coca-cole, zelenog i crnog čaja, energetskih napitaka( sumiranje)

- Ako imate upalu želudačne sluznice (gastritis) ili „čir“ na želucu i dvanaestopalačnom crevu – OPREZ!

- Tokom uzimanja sagorevača masti povećajte unos tečnosti (vode) tokom dana na 3-4 litre

- Ne uzimajte kapsule sagorevača masti u vremenu kraćem od 4-6 sati pre odlaska na počinak, a ako imate nesanicu uzimajte ih što ranije

- Ako imate povišen krvni pritisak, problema sa štitnom žlezdom ili srcem obavezno konsultujte lekara pre upotrebe „stimulativnih“ sagorevača masti!!!

- Ako tokom uzimanja sagorevača masti osetite lupanje srca, glavobolju, vrtoglavicu, drhtanje, bol u stomaku prestanite sa uzimanjem suplementa i obratite se lekaru.

- Poštujte preporuke oko doziranja, kod kompeksnijih sagorevača postoje preporuke da bi trebalo prvih 7 dana krenuti sa pola preporučene doze ne bi li se utvrdila osetljivost na efekte istog( tolerancija).
Sačuvana
Brka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2016, 09:52:24 pre podne »

Imam 34 god,  190cm i 120kg.
Dugo sam se bavio boksom i sa najtezim treninzima najniza kilaza mi je bila oko 110 kg, boks ne treniram vec nekih 5 godina i za to vreme sam i dobio dodatnih 10kg.
 Trenutno idem u teretanu 3X nedeljno pa me zanima kako da pijem Lipo 6Black danima kojima treniram i danima kojima ne treniram.
Da napomenem da sam na poslu do 15h i da mogu odraditi samo jedan trening. Idem ka tome da ubacim i jedno trcanje od 60min u pauzi sa teretanom.
Pozz i Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.