TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:22:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pitanje za oba doktora  (Pročitano 3145 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Novembar 12, 2016, 08:40:53 posle podne »

Spermogram uredan?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2016, 08:39:31 posle podne »

Da li si bio negde na pregledu?
Kakva je situacija trenutno? Ima poboljsanja?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2016, 10:19:32 pre podne »

Da li često imaš problema sa zatvorom?

Da li se možda smenjuju zatvor i proliv?

Pojava krvi...Sluzi u stolici?

Gubitak u težini? Temperatura? Slabost?

RaĂ°en skorije lab. nalaz krvi i urina?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2016, 10:16:55 pre podne »

Da li možda ignorišeš potrebu za redovnim pražnjenjem creva? Tj. da li se redovno dešava da i pored "potrebe za pražnjenjem" odložiš pražnjenje creva?

Kako stojiš sa unosom vlakana? Integralne žitarice? Vlaknasto povrće? Mahunarke? Mekinje? Seme lana? Jogurt? Kefir? Uzimanje probiotika? Kruške? Jabuke? Kompot od šljiva?

Da li dobro hidriran? Koliko "čiste vode" popiješ u toku dana?

Unos kofeina? Alkohol? Duvan?

Kako se hraniš? Koliko obroka imaš? Kako ti obroci izgledaju?

Da imaš redovnu fizičku aktivnost?

Moj savet je izbegavati laksative koji mogu privremeno pomoći, ali redovno uzimanje svakako može dovesti do pojave "zavisnosti od istih"( još veći problem)....

Potrudi se da ustališ vreme pražnjenja creva, bez odlaganja!
Sačuvana
petar lud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2016, 06:11:35 posle podne »

Bio sam kod urologa,pregledao mi je testise i uradio ultrazvuk testisa,kaze da je sve u redu i da je ta bol koju napominjem cesta kod mladjih osoba,proci ce,tako da sam sa te strane miran..a i ne boli vise,zigne ponekad..

Sada imam drugi problem,vec nekih 7 dana imam zatvor stolice,samo nesto malo izaslo iz mene a inace sam isao po 2 puta na dan,uzeo sam neki laksativ juce Panlax 2 tablete i jutros proliv 2 puta,ali samo ocekivao nesto mnogo vece,nije bas neka kolicina bila..jer 7 dana nije bilo praznjenja
Kada sjednem samo gasovi kolko god se ja naprezo..sutra ce 8. dan..Ne znam treba li otic kod doktora ili sta

Javlja mi se i bol sa ljeve strane pupka pa sve do kosti od karlice,i na dodir takodje pa cu otici sutra kod doktora

Ishrana mi je ista otkad znam za sebe,meso,riza,jaja,ovsene,mljeko,sir,salate 1 na dan najmanje,voce..ne jedem kasikom ali vlakana ima masu

kakav predlog,jeo sam i sljive suve pa skuvat ovih dana ne bi li me proceralo ali nista
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2016, 11:31:05 pre podne »

treba da uradiš spermogram - jer problem varikocele utiče na spermatogenezu(!)
vežbe sa (velikim ) opterećenjem nisu preporučljive za varikocelu... posebno napinjanje trbušne prese...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2016, 11:08:18 pre podne »

Zdravo,imam 19 godina i imam bol u ljevom testisu,i na dodir isto boli..malo je bilo i oteceno ali sada nije,to traje vec nekih 10-tak dana po malo sve ali prije 2-3 dana to se pojacalo,siri se takodje u ljevu preponu sve do pupka ali ljevo od pupka u toj ravnini,skroz ljevo kako prepona ide,kod kojeg bi doktora trebo otici,kakvi se tu nalazi daju..
tegobe koj opisuješ se uklapaju u sliku varikocele - radi se o proširenju vena levog testisa (gliste koje se pipaju) - te vene se penju gore prema pupku...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2016, 11:05:32 pre podne »

Sutra je ponedeljak pa cu otic do doktora

Da,kada sjedim i u miru kada stojim. Na dodir boli kada dirnem ljevi testis,ne boli kad napinjem stomak,mada prilikom treninga posle treninga zna zabolit malo,pogotovo dio prepone i iznad prepone malo,ne testis nego kako ide prepona i iznad malo prema kuku ta linija od prepone pa prema gore...kasljanje,kijanje nista

ima nekih ko glista iznad,ne razumijem se bas u to,ne bole na dodir,vise me boli donji dio i onaj dio napred,sredina

pa bol varira,boli i onda odjednom ko da probada,pa prestane,pa opet..danas na primer ne boli,ali zadnjih 5-6 dana..danas samo na dodir boli i prepona kada nogu opteretim..

Bol u preponi i iznad prepone postoji od ljetos,ali to je nesto zaboli pa prestane,svakih par dana tako bilo kada bi nesto tesko gurao,a ljevi testis vec nekih 15-tak dana,ali zadnjih 5-6 jako

odnos nikakav odnos..nema tegoba pri mokrenju,nema temperature
povremeni bol, bol koji varira, bol (pojačanje) posle treninga, bolna osetljivost prepone... napipavanje "glista" > ukazuje na varikocelu testisa...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2016, 11:03:21 pre podne »

pozdrav, po svemu se radi o varikoceli levog testisa...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2016, 03:40:02 posle podne »

Inače, bol se javio "iz čista mira"?  Povrede...?

Uvećani limfni čvorovi u preponama?

Aktivno se baviš nekim sportom? Fudbal?

Mada tu je i fenomen "sindroma bolne prepone"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-bolne-prepone-sportska-kila.html

Sve u svemu, poseta izbaranom lekaru...kao i "posledična" poseta urologu su najbolje rešenje( bez previše čekanja)...

Javi se sa rezultatima...

Nadam se da će se i dr Tutorov uključiti...

« Poslednja izmena: Septembar 25, 2016, 03:49:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
petar lud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2016, 01:31:45 posle podne »

Sutra je ponedeljak pa cu otic do doktora

Da,kada sjedim i u miru kada stojim. Na dodir boli kada dirnem ljevi testis,ne boli kad napinjem stomak,mada prilikom treninga posle treninga zna zabolit malo,pogotovo dio prepone i iznad prepone malo,ne testis nego kako ide prepona i iznad malo prema kuku ta linija od prepone pa prema gore...kasljanje,kijanje nista

ima nekih ko glista iznad,ne razumijem se bas u to,ne bole na dodir,vise me boli donji dio i onaj dio napred,sredina

pa bol varira,boli i onda odjednom ko da probada,pa prestane,pa opet..danas na primer ne boli,ali zadnjih 5-6 dana..danas samo na dodir boli i prepona kada nogu opteretim..

Bol u preponi i iznad prepone postoji od ljetos,ali to je nesto zaboli pa prestane,svakih par dana tako bilo kada bi nesto tesko gurao,a ljevi testis vec nekih 15-tak dana,ali zadnjih 5-6 jako

odnos nikakav odnos..nema tegoba pri mokrenju,nema temperature



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2016, 11:37:31 posle podne »

Pa ajmo ukratko...najkompetentniji bi bio specijalista hirurg / urolog...

Dakle, zališ se na osećaj težine / bola u mošnicima? Da li je bol prisutan u miru? Na dodir? Bol pri napinjanju stomaka( napor, treninzi...)? Kašljanju, kijanju?

Bolovi su kratkotrajni, učestali, sevajući, "oštar bol" ? Ili je bol svakodnevan i stalan, "tup bol"?

Da li mozes da napipas( u stojecem polozaju) iznad levog testisa u mosnici kao neke snopice( "kao gliste u kesi")? Na kozi mosnica promene, upale, crvenilo, ojed?

Da li se možda bol i "otok" povećavaju u stojećem stavu, a u ležećem položaju tegobe( "otok"-izbočina se smanjuje) nestaju?

Pored pregleda testisa, kao i "samopregleda"(opipavanjem testisa u stojećem položaju) ...tu su UZ pregled testisa...UZ sa kolor-doppler snimanjem...spermogram...ali da ne pričamo unapred...kreni sa odgovorima  ;)

Mada, koliko dugo traje bol?

Odnos bez zaštite?

Učestalo mokrenje? Tegobe pri mokrenju? Temperatura?
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2016, 11:52:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
petar lud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2016, 05:04:56 posle podne »

Zdravo,imam 19 godina i imam bol u ljevom testisu,i na dodir isto boli..malo je bilo i oteceno ali sada nije,to traje vec nekih 10-tak dana po malo sve ali prije 2-3 dana to se pojacalo,siri se takodje u ljevu preponu sve do pupka ali ljevo od pupka u toj ravnini,skroz ljevo kako prepona ide,kod kojeg bi doktora trebo otici,kakvi se tu nalazi daju..
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.