TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395022 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:52:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 1963 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2016, 09:46:23 posle podne »

Jako je bitno da sve što radiš u teretani bude tehnički ispravno kako se ne bi povredio. Bilo bi dobro ako poznaješ nekog ko trenira malo duže da te uputi u trening. Mi ti ovde možemo pomoći oko izbora vežbi i  rasporeda mišićnih grupa ali ne možemo ti pokazati kako se pravilno izvode vežbe.
Sačuvana
Lazar99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2016, 11:47:01 pre podne »

Što bi išao u teretanu da radiš sklekove i propadanja kada to možeš i kuci, ako već ideš u teretanu iskoristi sve mogućnosti koje ona pruža.
Da li ima nekog u teretani da te uputi u pravilno izvoĂ°enje vežbi ?
Pa samo to odradim s drustviom posle boxa,i nema nikog ko bi pokazao....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2016, 10:47:16 pre podne »

Što bi išao u teretanu da radiš sklekove i propadanja kada to možeš i kuci, ako već ideš u teretanu iskoristi sve mogućnosti koje ona pruža.
Da li ima nekog u teretani da te uputi u pravilno izvoĂ°enje vežbi ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2016, 09:25:55 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na PS forum...

Kada si na početku priče ostaje ti da kreneš sa detaljnim čitanjem...

O pravilnom odabiru namirnica, njihovoj nutritivnoj vrednosti, principima za sastavljanje obroka, zdravom načinu pripreme hrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

Da bi dobio dovoljnu stimulaciju muskulature, potrebno je da kreneš u bolje opremljenu teretanu, jer će sa vremenom "dostupno opterećenje" postati nedovoljno, a i nećeš moći da "pogodiš" sve mišićne partije( poželjan stručni nadzor)...dakle, trebaće ti sadržajniji plan treninga koji će obuhvatiti sve mišićne partije( dobro dozirano opterećenje, vežbe...)...

O savetima za masu( "dovoljno teških tegova" + kvalitetne hrane i bazične suplementacije + dovoljno odmora - izmeĂ°u dva treninga kao i kvalitetan noćni san...i naravno, faktor vremena- tvoj uspeh se meri mesecima, godinama, decenijama provedenim u ovoj priči - uz dovoljno teških tegova i kvalitetne ishrane)....

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Dakle, prvi i osnovni stimulans za povećanje mišićne mase je dobro formulisan trening sa opterećenjem...bez istog ma kako naša ishrana i suplementacija bile "idealne", željeni efekat će izostati...

Redovni sistematski pregledi? Sve je bilo ok? Deformiteti kičme? Neke povrede?

OdraĂ°en možda u poslednja 3 meseca lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, enzimi jetre-AST, ALT, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)?

Vrednost krvnog pritiska? Ekg u miru?

Bavio si se ranije nekim sportom( aktivno / rekreativno)?

Uvek nešto hrane možeš poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži, naravno istu moraš i blagovremeno pripremiti...tako da sa sobom možeš poneti 1-2 obroka...

Dakle, krenimo sa pažljivim čitanjem...

Kako se sada hraniš, ispiši nam svoj dnevni meni po obrocima sa osvrtom sa sastav obroka( odabir namirnica)...



« Poslednja izmena: Septembar 27, 2016, 09:54:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Lazar99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2016, 12:28:47 pre podne »

Pozdrav imam 17 god,poceo sam da idem na box i u teretani,visok sam 1.74 tezak 56kg.Malo mi je problem skola jednu nedelju idem u prvu a jednu u drugu smenu,u teretani radim one osnovne vezbe kao sto su propadanja,zgibovi,sklekovi.Pa bih zamolio za neki savet za dodavanje misicne mase.bilo bi extra da mi neko da neki savet jer nzm gde i koga drugog da pitam unapred hvala... :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.