TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:15:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć - dugogodišnji vežbač - pomoć u vezi sa suplementacijom  (Pročitano 3439 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Januar 19, 2017, 08:34:18 posle podne »

Kada su kolege već pomenule trening, možeš nam napisati nešto više o svom treningu ? Možda možemo da pomognemo i oko toga ako ima potrebe :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Januar 19, 2017, 05:40:33 posle podne »

Aminokiseline nisu stimulansi vec gradivne materije i te dve stvari treba razgraničiti.
Svakako da će dobro doći ali treba biti realan i imati realna očekivanja od njih.
I ja sam pre za kombinaciju sa BCAA jer su to definitivno najvažnije aminokiseline ali ako se ima sredstava a prethodno je sve sreĂ°eno kako treba onda su
i tečne amino ok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Januar 19, 2017, 01:08:36 posle podne »

Snaga i izdržljivost pre svega zavise od tipa treninga, "utreniranosti", ishrane, zdravlja, smatram da efekat pomenutih amino kiselina precenjujete...ali svakako neće škoditi, već samo pomoći, ali bez nerealnih očekivanja...
Sačuvana
Smilla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #14 poslato: Januar 19, 2017, 12:57:33 posle podne »

Prethodne su izvanredne.

Sada sam kupila ove druge i nadam se da će jednako odgovarati (snaga, izdržjivost).

Hvala najlepše!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Januar 19, 2017, 12:55:51 posle podne »

Ako mene pitaš pre bih se odlučio za BCAA + glutamin, vezano da cilj upotrebe...energija, oporavak, antikatabolički učinak...

Molim za pojašnjenje termina "jednako dovoljne"?

Što se tiče profila amino kiselina razlike nisu tako fatalne da bih mogao da omalovažim bilo koji od pomenutih suplemenata...mada je Scitec za nijansu "bolji"...
Sačuvana
Smilla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2017, 12:31:05 posle podne »

Mogu li da dobijem savet u vezi sa amino?

http://www.pansport.rs/amino-kiseline/amino-kiseline-u-tabletama

Do sada sam uzimala BioTech, da li su Scitec Amino 5600 jednako dovoljne?

Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2017, 11:14:13 pre podne »

@ Smilla

Da bi nam stvarno bila zahvalna i da bi naši saveti o odabiru suplementacije bili merodavni i dali maksimalni učinak, bilo bi dobro da nam odgovoriš na već postavljena pitanja o treningu i načinu ishrane...možda ti je opterećujuće ulaziti u tu priču, ali ipak što nam više informacija daš, sagledavanje problematike i rešenja će biti jasnije...

Opet kažem suplementaciju bi trebalo prilagoditi svim tim faktorima...zdravstvenom stanju, potrebama za makro i mikronutrijentima, uspešnoj rehidrataciji, "željenim performansama", generalnom cilju...nekad nezadovoljstvo učinkom suplementa proizilazi iz lošeg odabira, a nekada i od naše površnosti da se ozbiljnije posvetimo "priči uspeha"...

Ipak suplementi nisu čarobni napici uspeha, sastavimo spisak želja i eto onog savršenog...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2017, 11:16:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2017, 08:00:40 posle podne »

Nema na čemu tu smo da pomognemo.
Sačuvana
Smilla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2017, 07:57:50 posle podne »

Hvala, pokušaću tako.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2017, 06:40:54 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Zdrava sam.

Želim samo nešto kao "boost" za treninge.

Amino koristim jer podržavaju trening i imam više snage.

Treba mi nešto eksplozivno a jednako da držim telesnu težinu na minimumu.

To je sve.

Slavisa je sve super kao i uvek objasnio a ja bih jos samo se nadovezao iz mog ugla.

Kao neko ko je na sebi zaista od suplementacije probao sve i svasta o raznoraznim kombinacijama i da ne govorim smatram da je za boost pre treninga kofein odlican ali...
Prevashodno moramo uzeti u obzir jel osoba reaguje i kako reaguje na kofein jer tolerancija je kod svih drugacija.
Recimo ako neko u toku dana pije kafe ili uzima energetske sokove on ce mozda malo slabije reagovati od nekoga ko ih ne uzima a uzeo je tabletu kofeina.
a ako se vec uzima kofein neka to bude pazljivo sa manjim dozama na samome pocetku.
Uglavnom doze po tableti su 200mg i ja uvek preporucujem da pocetna doza bude pola od toga znaci 100mg.
Lako je kasnije to povecavati ako ima potrebe ali pazljivo jer vece doze kofeina mogu malo praviti probleme.

Ja inace trenutno kao boost uzimam bas kofein i to pred sam trening ali nikada ne vise od 200mg sto smatram sasvim dovoljnim.
Sačuvana
Smilla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2017, 01:49:10 posle podne »

Najlepše hvala!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2017, 01:42:46 posle podne »

Ako je samo do boost efekta, onda će i kofein "solo" dati dovoljan kick...naravno obratiti pažnju i na doziranje( osetljvost / rezistencija na kofein...početna doza oko 80-100 mg pre treninga)...eventualno, ekstrakt guarane( doziranje, "(pre)osetljivost na sastojke" - teofilin)...kada govorimo o nečemu jačem( kompleksni sagorevači masti), mere predostrožnosti su na istom nivou, kao i potreban probni period sa "pola doze" do utvrĂ°ivanja tolerancije......

Bilo bi lepo da neki suplement može imati takvo "idealno" indikaciono područje...

Možda...( light varijante )

http://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/bezstimulansni-sagorevaci/raspberry-ketones ( mada ketoni maline imaju i "boost" efekat što je "nepomenuto u tekstu")

http://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/termogenici-i-kompleksni-sagorevaci/thermodrine-complex?sku=31

Opet skrećem pažnju da su manipulacije po pitanju treninga i ishrane presudne, ako želimo ideal savršene figure - redukciju masnih naslaga, tj. povećanje / očuvanje "lean" mase...suplementi su ipak, ma kako marketing za iste bio na zavidom nivou, samo skroman dodatak osnovama( trening + ishrana)...
Sačuvana
Smilla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2017, 12:35:57 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Zdrava sam.

Želim samo nešto kao "boost" za treninge.

Amino koristim jer podržavaju trening i imam više snage.

Treba mi nešto eksplozivno a jednako da držim telesnu težinu na minimumu.

To je sve.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2017, 11:12:48 pre podne »

Btw...a šta očekujete od suplemenata na bazi amino kiselina? Anti-katabolički učinak?

A kako ste dozirali L-karnitin?

Inače ciljani , "lokalni" gubitak masnih naslaga je teže izvodljiv...sve u svemu, ne možete večito biti na dijeti, a i slepo se oslanjati na suplemente...

U ovom slučaju ima i onih koji su prioritetniji poput omega-3 esencijalni masnih kiselina, vitaminsko-mineralnih kompleksa...

I da, a koliko dugo ste u ovom "procesu redukcije masnih naslaga" i kakvi su dosada rezultati?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2017, 10:38:05 pre podne »

Poštovani,

naime dugogodišnji sam vežbač, pet do šest puta sedmično (nekad i sedam), kombinujem teretanu i cardio treninge, uzimala sam BioTech Amino k-ne i L-karnitin - želim da izgubim kilažu i održim mišiće ali se oslobodim viška na rukama i stomaku. Da li da nastavim sa Amino? Ili da se prebacim na drugi proizvod? Inače, ishrana je delimično balansirana (po budžetu). Hvala na ljubaznom odgovoru.

Dakle, ne masa, već definicija i kilaža.


Odgovor na vaše pitanje treba pronaći prvo u formulaciji plana treninga i ishrane!

Da li su vaši treninzi sa opterećenjem dovoljno stimulativni u pogledu "očuvanja mišićne mase"? Malo više informacija o istom - nedeljni plan treninga po mišićnim partijama, odabir vežbi po miš. partijama, broj serija, ponavljanja...opterećenje koje se koristi...koliko treninga imate nedeljno? Trajanje treninga, pauze izmeĂ°u serija?

A kako vam izgledaju kardio treninzi? Pratite li puls? Trajanje treninga, učestalost...HIIT? Radite ih posle treninga sa opterećenjem? Ili jedan dan "tegovi", jedan dan "kardio"?

A vaša ishrana? Pratite li ciljani unos proteina, ugljenih hidrata, masti? Ciljani kalorijski deficit? Možda ste krenuli sa nekom od dijeta? Rotacije? Low-carb? Ketogena dijeta?

A kako ste zdravstveno? Skorije odraĂ°en lab. nalaz krvi i urina, u poslednjih 3-6 meseci( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...)? Krvni pritisak? Pijete li neke lekove? Ciklusi uredni? Štitna žlezda? Anemija?

Vezano za sagorevače masti i upotrebnu vrednost istih - info... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

A koliko imate godina? Koliko ste visoki, teški?

Krajnosti u pogledu treninga, kao i u "dijetisanju" će vam naneti više štete nego li koristi...oprezno...izbegnite pretreniranost, krajnosti po pitanju kardio treninga, kao i "gladovanje"...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2017, 10:41:44 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.