TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:21:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj trening cucnja.  (Pročitano 2733 puta)
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2017, 12:35:57 posle podne »

I hvalaa ;D
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2017, 12:35:43 posle podne »

Pa da, oduvek tako radim...samo sam menjala sirinu stava :-)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2017, 12:27:19 posle podne »

Odlicno !DA li uvek radis low bar cucanj ? :D
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #11 poslato: Jul 17, 2017, 04:22:20 posle podne »

https://youtu.be/B6cXsHl50nY

Na snimku je prikazana serija od 10 ponavljanja sa 115kg.
Sa obzirom da sam bolesna, zadovoljna sam kako sam odradila.
Posle cucnja sam radila hip thrust sa 60kg x 12 x 4, iskoraci sa bucicama na ramenima od 15kg 20 x 3, leg curl(zadnja loza)8 x 3, plank na pilates lopti 1min x 3.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2017, 12:43:53 pre podne »

Svaka cast za cucanj, sto se bandaza tice mislim da to ima smisla ljudima koji su adaptirani na jako visok volumen i koji mogu da rade par puta nedeljno, tako radi mike tuserer sa svim svojim klijentima ali iskreno mislim da vecini ljudi to nece odgovarati
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2017, 11:34:42 pre podne »

Pa ustvari svako ima svoj pristup kako njemu najbolje odgovara.Ja sam do pre nekih 5 meseci trenirao sa mojim trenerom,koji zbog posla ne moze stalno da dolazi i da prati sta treniram.I od tada sam pisem treninge kako meni ,tako i drugimaa koje treniram.Cucanj radim obicno box ,cucanj sa lancima,cucanj sa gumama,cucanj sa pauzom,negativna,pin cucanj sve to kombinujem.Ali najvise po principu da na svakom treningu povecam za 1.5 ili 2.5 kg npr u 5 ponavljanja ,tako isto i za tri i za dvaa.Probijam granice.CUcanj radim 2 puta u 8 dana i trenitno cucanj mi je negde oko 225 kg sa 79 kg i 19 god.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2017, 09:50:33 posle podne »

Po malo mi tvog trening miriše na Westside, ali ne u potpunosti. Ja sam ranije forsirao takve stvari, stalno maksimumi i neke varijacije cucnja gde se podizu vece tezine nego na obicnom dubokom cucnju. Sve je to bilo super svaka ta varijacija je rasla i podizao sam vece kilaze na njima ali to nije pomoglo da ustanem iz rupe. Posle povreda i duge pauze potpuno sam promenio pristup, trenirao samo klasican cucanj bez  ikakvih varijacija i sa malim procentima. Nisam prelazio 150kg na treningu a na takmicenju cucnuo 185kg sa telesnom tezinom od 65kg. Poslednje takmicenje sa istom telesnom težinom cucnuo 200kg a isto kao i prvi put trenirao sa manjim procentima. Mislio sam da ce me tezina na ledjima iznenaditi jer nisam radio sam njom ali to se nije desilo.  Moras gledati na duze staze sta je pametnije raditi, pocenticima ce bolje rezultate davati agresivniji pristupi ali kasnije se mora pametnije raditi.
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2017, 09:39:40 posle podne »

Slazem se sa tim,u pravuu si.Ali ja to ne radim takav trening tokom cele godine,naravno radim ja i treninge bugarskog cucnja,ostalo vezbe za noge,radim skokovee u dubinu skokove u visini,ali ovo ovako radim sa bandazima  i lanciima  negativna pred takmicenja.
Svakog drugacije pogadjaa,i svako treba da zna sta mu odgovora.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2017, 08:10:02 posle podne »

Ja sam se vodio nekada tim principima koje ti pominjes i nisu se dobro pokazali. Ustvari pokazali su se bespotrebni i bez ikakvog znalčajnog rezultata. Neće čučanj niti nervi ojačati od nosenja velike kilaže na ledjima već od pravog čučnja. Petica, trojki i slično. Čini mi se da jako čvrsto stojiš iza nekih svojih stavova u vezi treninga i da ih preporučujem bez i malo rezerve. Postoje i drugi pristupi treningu koji su manje agresivni a daju daleko bolje rezultate, ali shvatices vremenom ovo o cemu ti pricam :)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2017, 04:51:12 posle podne »

Naravno,pogotovo u periodu preprema dva meseca pred takmicenje.DA ti svaki drugi trening bude sa bandazima,jer time vecu kilazu drzis na ledjima ,jacaju ti nervii i tetive.Ne znam da li imas kavez u toj teretani gde treniras,alii pored cucnjeva sa i bez bandaza meni je dosta pomoglo pin squat.
Trebaju ti granicnici i onda iz polucunjaa podizes tezinu,gde mozes 20-30 kila vise od max da odradis seriju.
https://www.youtube.com/watch?v=zNFg27U_OP8 mozda ti ovo pomogne,probaj nekad.Sve najbolje ;)
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2017, 03:15:03 posle podne »

Hvalaa. Da, znam za taj program 5x5 ali ga nisam jos radila, probacu, hvala na savetu, poslusacu te. A nikad ne radim sa bandazima, takmicim se u IPF-u. Mislis da treba da radim sa njima, iako na takmicenju ne smem da ih koristim?
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2017, 11:52:36 posle podne »

Dobar trening.Jedan savet,ubacii vise serija cucnjeva sa oko 80 % od max ali u vise serija.Najbolji trening za povecanje snagee je trening 5x5 bez bandaza.Jos ako na svakom drugom treningu povecas za 2.5 kg u pet ponavljanja.
Dobro jutro je dobra vezba ali treba da se radi jednom u 3 nedeljee.
Vise ubaci box cucanj tipa 3x2 bandazi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2017, 10:20:41 posle podne »

Odlican cucanj :)
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2017, 06:19:04 posle podne »

Glavna vezba-cucanj:                         Pomocne vezbe:
-zagrevanje                                      -dobro jutro (40kg) x 12 x 4
-sipka x 10                                      -veslanje bucicama jednorucno (25kg) x 8 x 3
-40kg x 8                                        -iskoraci bucicama (20kg) x 10 x 3
-60kg x 6                                        -izdrzaj(plank) 3min x 3
-80kg x 5                                        -trbusnjaci(donji i bocni)
-(75%) 96kg x 5                              -trcanje na traci(intervali) 1min(brzo) pola min(sporo) 15min.
-(85%) 108kg x 3
-(95%) 122kg x 1+

Na snimku je prikazana poslednja seerija cucnja (122kg x 4), s obzirom da se nisam osecala bas najbolje   :'( >:(

https://www.youtube.com/watch?v=252Bl0M16oU
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.