TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:36:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana - Dijeta pred mec  (Pročitano 4129 puta)
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2017, 12:47:36 pre podne »

Nisam imao licno, ali jesu vezbaci koje sam kondiciono spremao. U 90% slucajeva kad su naglo gubili tezinu, uvek su lose radili borbe. Stoga, kao sto kazes uvek sam im savetovao da rde svoju prirodnu kategoriju, ali s druge strane njihovi treneri su imali svoju filozofiju.
Cek kad su intenzivni treninzi a treba par kg se skine ne savetujem ni totalno izbacivanje uh, vec  za 10-20% se smanji i isto tako i malo se smanje proteini, dok masti ostanu iste. U tom slucaju nema agresivnog shocka za telo.
Ipak trening jednog borca u tekmicarskom pripremnom periodu te tesko izvuci bez uh. Osim ako neko nije tako navikao.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2017, 03:41:57 posle podne »

Samo sad kad sam skidao zadnji put. Jako lose i nekvalitetno sam skidao puno kilograma za kratko vreme. Obicno skidam samo par kilograma ili uopste ni ne skidam nego radim u kategoriju koju upadnem. Ali sad sam preterao pa sam dobio i groznicu i temperaturu. Jesi ti imao iskustva sa skidanjem kilograma?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2017, 10:29:11 posle podne »

Da, sve preko 5kg za kratko vreme, telo dozivljava kao agresiju. Jel ti se desavalo nekada da ti imunitet padne dok naglo izgubis kg?
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2017, 11:40:23 posle podne »

Ludnica  ;D Ali opet se vracamo na ono da je bilo koje skidanje preko 5kg ubistvo za organizam  :-[
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2017, 11:20:52 posle podne »

Izasao jedan ODLICAN dokumentarac o skidanju kila u mma :)
https://www.youtube.com/watch?v=t_FO7MzAnzM
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2017, 02:02:47 posle podne »

Tacno tako,samo sto je to nazalost tesko promeniti. Jedino sto mozemo da se nadamo da ce se prvo u UFC-u to promeniti na insistiranje USADA kao sto su u nekim drzavama vec zabranili promenu krvi i infuzije pred mec pa da ih sledimo u tome. A do tad mozemo samo da se patimo sa skidanjem kilograma  ;D
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2017, 11:47:35 pre podne »

Slazem se 100% da borci treba u svojoj prirodnoj kilazi da rade,eventualno 5kg dole. Sve preko toga za kratko vreme je ubistvo. Posebno, ovo su sportovi gde se trosi puno energije i cisto proteinska ishrana, bez uh i masti, prakticno kalorija, iscrpljuje dodatno.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2017, 09:18:14 pre podne »

Pa to je jedan od vecih problema po meni u MMA. Iskeno da se licno pitam voleo bih da se svako takmici u katigoriji kojoj pripada prirodno,jer ovako unistavamo organizam. Evo ti moj primer...ja se krecem na 89-92 kg kad sam u treningu,za zadnji mec koj sam radio u februaru sam spustao u 77 i to bas slanom kadom i saunom. Najgore iskustvo u zivotu!!! Mimo ove dijete koju sam naveo sam imao zadnjih 7 dana pred merenje jos drasticniju dijetu i rezim. Samo 3 obroka na dan cisto proteinska + svaki dan 8l vode. 24h pred merenje nisam konzumirao ni hranu ni vodu i tad pocinje "terapija" sauna+slana kada+utopljavanje peskirima. Posle merenja sam morao odmah na infuziju jer sam bio u jako losem stanju,a da ne pricam o losem stanju za vreme meca(kraj druge runde i cela treca). Kako se mec zavrsio tako sam ja zavrsio u hitnoj ponovo na infuziji i jos nekim dodatnim tretmanima. Veoma nezahvalno i opasno. Mada iskreno mislim da sam imao jako puno gresaka u svemu tome pa se nadam da cu pred sledeci mec to mnogo bolje odraditi.  ;D
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2017, 08:46:02 posle podne »

Extra!
Ja sam za svaki sistem koji ne ukljucuje drasticna izgladnjivanja i gubljenje vode par dana do meca, da bi se prosla vaga. Imamo puno primera da borci koji ovako radikalno skidaju kile, tesko se stabilizuju do meca. Neki zaglave i bolnicu, kad nedavno Nurmagomedov na UFC :)
Jesi probao da skidas uz sve ovo kilograme sa slanom vodom i saunom?
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2017, 06:21:19 posle podne »

Pozdrav svima...Neki od vas su upuceni,a neki mozda i nisu da mi MMA borci cesto jako puno kilograma skidamo pred mec da bih upali u zeljenu kategoriju. Postoje razni nacini za to,a o tome cemo u nekoj drugoj temi. U ovoj temi cu vam izneti moju dijetu koja traje 3 nedelje pred mec pa ako neko ima pitanja ili savet voleo bih da cujem :)

Dorucak (Ponedeljak,Sreda,Nedelja)

Jedan dan Kinoa,a dva dana Proso kuvan-a sa vodom u razmeri (4-voda 1-kinoa) ,jedna jabuka,jedna kasika mlevenih badema,dve kasike suvog grozdja i kasika meda. (sve u blender)

(Utorak,Cetvrtak,Pekat,Subota)
2dl kiselog mleka,jedna kasika meda,jedna kasika visanja,jedna kasika semena suncokreta,dve kasike suvog grozdja i kasika semena bundeve.

Rucak (Ponedeljak,Utorak,Petak,Subota)
Pasulj/Socivo/Zob/Bob jedno od poudjnog spremati na vodi i crnom luku i meso po izboru riba ili pilece-curece grudi.

Cetvrtak
Dinstana junetina i kiselo mleko sa mlevenim semenom lana i susama.

(Sreda,Nedelja)
 Sveza dzigerica sa belim lukom i salatom po izboru.

Vecera (Ponedeljak,Nedelja)
4 kuvana jaja,kuvani krompr sa spanacem i blitvom.

(Utorak,Cetvrtak,Subota)

Peceni krompir u ljusci sa crnim lukom maximalno 4 krompira i Ela sir

(Sreda,Petak)

Pirinac sa kuvanim jajima(4 belanca i jedno zumance) i salata po izboru.

Svaki dan uzina izmedju rucka i vecere je 2-3 suve smokve i kajsije i saka badema-orasa.

E ovako izgleda neka moja dijeta 3 nedelje pred mec + jako velike kolicine vode posebno u poslednjoj nedelji pred mec. Posebno poslednju nedelju gde svaki dan do merenja unosim i po 8 l vode dnevno. Vecina boraca tu poslednju nedelju uopste ne trenira nego se posveti samo skidanju kilograma jer cesto se skida i po 10-tak kilograma. Ja licno treniram svaki dan do merenja jer mi ne odg za organizam da pravim pauzu jer se ulenjim posle 2-3 dana pauze. Ono sto je jako bitno i sto preporucujem svim borcima da pred svaki kamp/pripreme za mec urade komplente nalaze krvi/biohemiju i hormonski nalaz da vide u kakvom je stanju njihovo telo. I ako treba da se posavetuju sa strucnim nutricionistom sta im je najvise potrebno od hrane i suplemenata,a ne sami da donose te odluke.

Ocekujem vasa pitanja,a posebno savete :)


Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.251 sekundi sa 20 upita.