TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:59:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i kardio za mrsavljenje  (Pročitano 9825 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2017, 09:28:00 posle podne »

https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/mrtvo-dizanje-par-saveta-oko-treninga
https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/trenirajte-triceps-zajedno-sa-grudima-i-prednjim-ramenom
https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-poceti-sa-treningom
https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/trening-nogu-zadnji-lanac
https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/saveti-za-bolji-trening-ruku
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2017, 09:12:13 posle podne »

Potrudiću se da ti pronadjem par tekstova o treningu, ti pročitaj zatim sastavi sam trening po tome i napiši da vidim kako si razumeo tekstove i da zajedno napravimo ispravke ako bude bilo potrebe.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Maj 29, 2017, 10:16:07 posle podne »

Struk 93 cm.
Ne pratim njihovu vrednost.
Ali koristim sve namernice kojem sam procitao iz linka.
Samo sto ne sabiram koliko unosim svega, Uglavnom se svodi vecera proteinsa meso kuvano i salata ili riba. Rucak sta se skuva tu ne biram al da nije pasno uglavno je to nesto kuvano. Dorucak ubacujem 100% Whey protein, posto mi je dorucak najjveci problem. Dok izmedju obroka dorucak-rucak , ubacim koju vocku rucak-vecera ubacim kikiriki, bademe, oras itd.
Zdravlje oke, ne pijem lekove.
Sto se tice treninga koristim fitness bodybulding  i fat burn pocket aplikacije, gde ima vezbe  ruke itd.
Uglavnnom imam 2-3 dana pauze to je rad na terenu,al gledam da nadoknadim trcanjem.

Pa moraćeš da barem okvirno pratiš koliko čega unosiš...odrednice posno i kuvano su krajnje "opisne" i nedovoljno informativne, moraće to konkretnije! Dakle, nije stvar samo pobrojati namirnice, treba ih i adekvatno "složiti" i u adekvatnim količinama uneti...

Samo whey u doručku? Doručak je najmanji problem, jer možeš prethodno veče pripremiti hranu - skuvaš jaja, staviš u frižider...ujutru ubaciš ovsene + jaja i eto kompletnog obroka - dobra organizacija UVEK daje rezultate! Blagovremeno pripremi hranu - adekvatno odloži i tokom dana konzumiraj( ponesi sa sobom)...

Okani se aplikacija, nego se malo više potrudi oko pridržavanja saveta...Dušan ti sasvim sigurno može pomoći oko formulisanja plana treninga...

Ispoštuj već date savete!
Sačuvana
Marko94021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2017, 08:57:13 posle podne »

Ja nisam za to da se mnogo komplikuje oko kardio treninga, trčanje ili bicikli 45 min umeren tempo ili 20-30 min sa promenom opterećenja.

Ono što je mnogo bitnije je trening sa tegovima gde ćeš ciljno raditi na razvoju mišića.
neki predlog oko treninga kako bi dosao do zeljenog cilja
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2017, 08:06:28 posle podne »

Ja nisam za to da se mnogo komplikuje oko kardio treninga, trčanje ili bicikli 45 min umeren tempo ili 20-30 min sa promenom opterećenja.

Ono što je mnogo bitnije je trening sa tegovima gde ćeš ciljno raditi na razvoju mišića.
Sačuvana
Marko94021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Maj 29, 2017, 07:07:29 posle podne »

Nisam siguran koliko su dobre te aplikacije za trening, ako zeliš neke ozbiljnije rezultate moraš malo više da se posvetiš organizovanju treninga kako bi trening bio prilagodjen tvojim potrebama i ciljevima.

Moze neki predlog za kardio?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #7 poslato: Maj 29, 2017, 05:17:22 posle podne »

Nisam siguran koliko su dobre te aplikacije za trening, ako zeliš neke ozbiljnije rezultate moraš malo više da se posvetiš organizovanju treninga kako bi trening bio prilagodjen tvojim potrebama i ciljevima.
Sačuvana
Marko94021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2017, 12:10:59 posle podne »

Struk 93 cm.
Ne pratim njihovu vrednost.
Ali koristim sve namernice kojem sam procitao iz linka.
Samo sto ne sabiram koliko unosim svega, Uglavnom se svodi vecera proteinsa meso kuvano i salata ili riba. Rucak sta se skuva tu ne biram al da nije pasno uglavno je to nesto kuvano. Dorucak ubacujem 100% Whey protein, posto mi je dorucak najjveci problem. Dok izmedju obroka dorucak-rucak , ubacim koju vocku rucak-vecera ubacim kikiriki, bademe, oras itd.
Zdravlje oke, ne pijem lekove.
Sto se tice treninga koristim fitness bodybulding  i fat burn pocket aplikacije, gde ima vezbe  ruke itd.
Uglavnnom imam 2-3 dana pauze to je rad na terenu,al gledam da nadoknadim trcanjem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2017, 09:29:28 posle podne »

Pozdrav, od nedavno sam poceo da idem u teretanu, zanima me koje su to vezbe i na koji nacin da kombinujem teretanu sa kardiom.
posto sam gledao par vezbi na interentu al ipak zelim ovde da se posavetujem.
Trenutni cilj je da skinem masne naslage sa svog tela.
imam 23 god visok 198 i 98 kg.
Pre 2 meseca sam krenuo sa korigovanjem ishrane i kroz dva meseca sam skinuo 10kg bez teretane al dalje ne ide. Sa 108 na 98.

Za dorucak pijem sejk kao zamenski obrok protein
Ubacio sam uzinu uglavnom dve vocke.
Rucak bude kuvano uvek, sa dosta salate.
Uzinam opet, 30grama kostunjavog voca, salate, pola porcije piletine itd.
Vecera je uglavnom pazirana na proteinskoj, salata sa piletonom, riba....

E sad me zanima neki vasi saveto oko vezbanja kako bi jos napredovao, ili korigovao ishranu.
Hvala

Na osnovu kojih smernica si korigovao ishranu? Deluje oskudno...pratiš ciljani unos proteina, hidrata, masti, vlakana?! Moraćeš da kreneš od osnova - pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme namirnica i čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Moraćeš da kreneš od osnova i lagano prvo pročisti ishranu od svih nepravilnosti i uz redovnu i dobro doziranu fizičku aktivnost dolaziš do rezultata...

Loše vođena dijeta( a i loše vođena dijeta koja predugo traje) je ključ nezadovoljstva - usporavanje metabolizma, stagnacija skidanja masnih naslaga, hormonski disbalans i na posletku - "jo-jo" efekat po prestanku dijete i masne naslage se vraćaju još brže...

Ne računaj da ćeš godine neaktivnosti rešiti brzo uz krajnosti po pitanju ishrane i treninga...

Koliki je obim struka?

Hranu ništa ne može zameniti, a taj proteinski šejk bolje ubaci neposredno posle treninga...a za doručak prave stvari...malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/dorucak-najvazniji-obrok-u-toku-dana

Nema užina niti ih "računati" kao obrok...po koja voćka između obroka je dobro rešenje...akcenat na low-carb voćke - bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije…

Rešenje može biti - poneti nešto hrane sa sobom( blagovremena priprema, adekvatna ambalaža)...pekarice = masne naslage!

Možeš uzeti neki blend( proteinsku mešavinu) dodati uz to šaku oraha( lešnik, badem, kikiriki) i eto zamene obroka i/ili ovsene pahuljice...dakle, može se povremeno računati i na šejkove, ali uz dodatak "čvrste hrane"...

A da a koji je šejk i pitanju? Suplementi? Zdravlje? Piješ neke lekove?
« Poslednja izmena: Maj 25, 2017, 09:32:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2017, 09:11:48 posle podne »

Jel mozes malo bolje da napiseš kako ti izgledaju treninzi, koje vezbe radiš, koliko serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Marko94021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2017, 12:12:17 posle podne »

Dva puta nedeljno trcanje oko 5km intezivno.
Teretana ono klasicno ruke grudi ledja ramena noge, i na kraju svakog treninga bicikl 20minuta.

Prosto radim kao vozaf u jedno od firmi, i uvek smo u nekom ataru daleko od svega jedino sto je tu je pekara.
pa sam se posavetovao i rekli su mi da mogu uzimati protein kao zamenu za obrok i tako vec 2 meseca -10kg, al zellim jos al sad ne vidi mresenje...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2017, 11:11:09 pre podne »

Ogroman kalorijski deficit i onda kada dodje do zida i kada treba dodatno da se reze tj skidaju kalorije ti nemas sta i ostajes zaglavljen. :(

Sejk nije zamena za obrok vec dodatak ishrani samo !!! :)

Kako trenutno izgledaju treninzi.?

Sačuvana
Marko94021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2017, 10:24:36 pre podne »

Pozdrav, od nedavno sam poceo da idem u teretanu, zanima me koje su to vezbe i na koji nacin da kombinujem teretanu sa kardiom.
posto sam gledao par vezbi na interentu al ipak zelim ovde da se posavetujem.
Trenutni cilj je da skinem masne naslage sa svog tela.
imam 23 god visok 198 i 98 kg.
Pre 2 meseca sam krenuo sa korigovanjem ishrane i kroz dva meseca sam skinuo 10kg bez teretane al dalje ne ide. Sa 108 na 98.

Za dorucak pijem sejk kao zamenski obrok protein
Ubacio sam uzinu uglavnom dve vocke.
Rucak bude kuvano uvek, sa dosta salate.
Uzinam opet, 30grama kostunjavog voca, salate, pola porcije piletine itd.
Vecera je uglavnom pazirana na proteinskoj, salata sa piletonom, riba....

E sad me zanima neki vasi saveto oko vezbanja kako bi jos napredovao, ili korigovao ishranu.
Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.