TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:16:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preminuo posle Nokauta!  (Pročitano 1436 puta)
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2017, 06:59:49 posle podne »

Da,da...to sto se tice trenera je tacno! Ali retki ce baciti peskir! Zato sto vecina gleda na borce kao na borbu pasa ili pobedi ili mi ne trebas!
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #12 poslato: Avgust 09, 2017, 10:55:36 posle podne »

Treneri neki ne bacaju peskir,verovali ili ne iz sujete. Jer bi im to bio i njihov neuspeh. Strasno. Znam za neke primere.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 09, 2017, 08:15:05 posle podne »

Razumem i sudije. Stvarno sam se nagledao situacija gde borac ne može ni da stoji više na nogama, sudija prekine, a ovaj urliče i buni se zašto je to učinio i pokazuje da je spreman. Eto, druga krajnost su smrtni ishodi, kada se i previše odgodi prekid meča. Vrlo nezgodno.

Nego, da li i tu postoji opcija da trener prekine meč bacanjem peškira ili se to samo u filmovima viđa? :) Ako postoji, onda se širi odgovornost i na trenera. Mislim da on još bolje može da vidi u kakvom mu je stanju borac.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #10 poslato: Avgust 09, 2017, 09:23:18 pre podne »

To da,ali opet kakva je to uteha za preminulog borca i njegove najblize...Generalno ne moze niko da garantuje da ces biti nepovredjen posle meca jer i ulazis u taj ring da bi pobedio po svaku cenu,ali jedno moze da se podigne bezbednost na malo veci nivo usavrsavanjem sudija . Jer opet ponavljam da dosta sudija ima licencu,ali bukvalno na lepe oci!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2017, 09:02:47 pre podne »

Pa da tako sam i mislio da je situacija.
Donekle je i logicno ako potpisujes sve na vlastitu odgovornost.
Ali opet treba da zivis sa time da si nekoga ubio ili ako si sudija da si donekle kriv za neciju smrt.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2017, 08:37:32 pre podne »

Na veliku zalost niko ne odgovara nesto posebno...bas kao sto kazes samo disciplinska se dobija!  Mi kao borci uvek potpisujemo da se odricemo prava na zalbu u slucaju povrede ili smrti,a sudija kao sudija nema neku preveliku odgovornost u tom smislu. Verovatno ste videli da se dosta boraca zali kad sudija po njihovom rano prekine borbu,a kad se desi ovako nesto onda svi opet krivimo sudiju. Malo nzahvalna situacija,ali toga ima u svakom sportu,samo sto je ovde jako velik problem po manjim organizacijama...gde borci nisu iz vrha,a nisu ni sudije pa tu dolazi do ozbiljnih problema i opasnosti po borce.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2017, 03:59:15 posle podne »

Koliko ja znam smrt u ringu je "legalna". Protivnik naravno ne odgovara. A sudija ako je kriv, moze samo disciplinsku da dobije od strane sportskog saveza. Toliko ja znam o tome, a mozda Nemanja kaze nesto vise.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2017, 12:42:31 posle podne »

Velike su pare u opticaju tako da ne verujem da iko odgovara ako se ovako nesto desi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2017, 07:48:16 pre podne »

Mene zanima jel neko posle za ovo odgovara ili ne?
Znam da borci potpisuju da idu na svoju odgovornost itd..ali ne moze se tek tako neko ubiti i nikome nista.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2017, 03:38:46 posle podne »

Pa po meni je u ovim situacijama sudija veoma odgovoran,jer ne moze sudija da bude neko ko nije strucan i ko ima losu procenu kako se koj borac ponasa u mecu. Svaki sudija treba da ima maximalnu koncetraciju i konstantnu "kontrolu" borbe i da u svakom trenutku zna kako se koj borac oseca i da zna kad treba da se umesa i prekine borbu. Danas je postalo jako ucestalo da se desava da sudije naprave gresku...da protivnik bude uspavan,pololjen,da dobije 10-tak udaraca koji su nepotrebni itd...Tako da dozu odgovornosti svakako treba da snosi i sudija i u ovom i u svakom mecu gde borac bude povredjen vise nego sto treba
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2017, 10:52:17 posle podne »

Da li smatraš da je dobrim delom uzrok  ponašanje sudije, za kojeg se čini da mogao ranije da prekine borbu?
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2017, 08:49:56 posle podne »

Nesto malo vise od ovom preminulom borcu ... Hejg je borilačku karijeru počeo 2006. godine, a prvu UFC pozivnicu dobio je nakon devet pobeda u deset nastupa

http://www.sherdog.com/fighter/Tim-Hague-19599

U MMA karijeri ima 21 pobedu i 13 poraza. Prebacio se na boks u kojem je takođe startovao pobedom, ali nakon toga je triput zaredom izgubio.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2017, 08:45:25 posle podne »

Kanadski MMA borac Tim Hejg (34), preminuo je nakon što je tokom meča zadobio smrtonosni nokaut.

Nekadašnji UFC teškaš dva dana se borio za život, ali je preminuo usled obilnog krvarenja u mozgu.
Hejg se prošlog petka borio protiv Adama Brenvuda kada je i došlo do fatalne povrede https://www.youtube.com/watch?v=Idxyt6p9gec

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 20 upita.