TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396117 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 12:31:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za novi pocetak  (Pročitano 1784 puta)
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2008, 06:51:28 posle podne »

Samo cepaj, al' moram da ti zamjerim na avataru !!! ccc....
Sačuvana
I don't give a fuck
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2008, 12:03:07 posle podne »

nema na cemu, tu smo da pomognemo koliko mozemo  :)

Protein, kreatin, dekstroza, moze slobodno mix zajedno, ali obavezno za vodom!

Videces da ti medjuobroci ne moraju i ne treba da budu nesto veliko, za pocetak mozeuzinica od whey-a, a mozes i neku zamenu za obrok (pogotovo korisno za posao i slicno) unisyn,dyma lean...

polako i samo napred!
Sačuvana
~Bane~
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2008, 09:50:31 posle podne »

Definitivno cu tako i probati, izbalansiracu obroke, malo imam problema zbog posla ali uklopicu nekako. Obzirom da vezbam 0d 18h a radim do 16h, ubacicu obrok pre i posle treninga i eto i cetvrtog obroka. Hvala na savetima, zaista, vladacu se ovim savetima. Definitivno cu se maksimalno truditi da izbalansiram ishranu. Smanjicu unos dekstroze i tebalo bi sve da bude ok. Interesuje me da li je pametno unositi ove sumplemente u obliku sejka ili pojedinacno. Monika, Beka, hvala vam puno!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2008, 08:12:24 posle podne »

I ja cu se sloziti da bez nekog multivitaminskog kompleksa ne treba krenuti.I jos bih pored kreatina,wheya,dekstroze prioritet dala BCAA aminokiselinama
I slozicu se sa Monikom da je 3 obroka malo,ti samo verovatno imas problem sa usporenim metabolizmom zbog cega ti se obroci "lepe",ali smanjenjem broja obroka neces taj problem resiti.Resenje je u vise obroka,dobro izbalansiranih i organizovanih.Uostalom Monika ti je fino objasnila
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2008, 12:56:29 posle podne »

Sve je ok, samo se ne slazem sa tri obroka, definitivno treba vise obroka u toku dana, stim sto u kasnim popodnevnim/vecernjim satima ogranicavas unos ugljenih hidrata, moras pokrenuti metabolizam. Probaj postepeno da uvodis "zdrave uzine" koje se mogu sastojati od od nekog proteina, kostunjavog voca kao izvora zdravih masnoca itd... Naravno tvoja ishrana mora biti bogata kvalitenim kalorijama, pogotovo proteinima ciji ces unos povecati kako hranom tako i unosenjem whey proteina, i to najbitnije posle treninga, i ujutru kad je tvoj organizam 6,7,8 sati bio u mirovanju i treba mu nadoknaditi aminokiseline. Mislim na whey sa vodom zbog brze absorpcije. Vitamine i minerale ti takodje preporucujem, opste zdravlje i imunitet pre svega. Dekstroza je OK, postoje razlicita misljenja oko potrebne kolicine, a zavisi i od intenziteta treninga. Kreatin takodje je vrlo dobra opcija. To je ono za pocetak sto je najbitnije.
Sačuvana
~Bane~
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2008, 11:41:12 posle podne »

Ne planiram da se profesionalno bavim ovim sportom, zeleo bih da jednostavno poradim na sebi i dodam 5-6kg misine mase, da dostignem neku formu kojom bih bio zadovoljan. Sto se ishrane tice moj matabolizam vezuje sve sto nazivam cetvrtim, petim obrokom. Sa tri obroka dnevno najbolje funkcionisem. Ishranu bih sveo na proteinsku bazu ribu, piletinu, curetinu... Naravno unos skroba preko testenine, zrnastog povrca i td. Naravno, sve egzibicije sa hranom na ulju, obavezna kontrola unosa ugljenih hidrata. nabavio sam neku literaturu pa cu izorganizovati vec. Jedino bih zeleo savet o kombinaciji ovih preparata. A sa treninzima sam poceo pre oko 2 nedelje, ne bih zeleo da sve ovo otpocnem nespreman.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2008, 11:25:31 posle podne »

Pozdrav!

Nisi nam nista rekao konkretno vezano za tvoje ciljeve...

Kao prvo, ne preporucujem ti pocetak treniranja "punom parom" iz razloga sto tvoje telo nije naviknuto na iznenadne ogromne napore, ni tvoji ligamenti i tetive pogotovo... znaci polako,umereno i disciplinovano do cilja.

Sto se tice suplementacije, vitamini i minerali za opsti imunitet i zdravlje organizma, whey za oporavak prevashodno, kao i za lakse dostizanje potrebne dnevne kolicine proteina - osnova svake suplementacije. Dekstroza za obnovu energije (glikogena), glutamin za opravak i sprecavanje katabolizma, u svakom slucaju suplementi koje bi mogao da uzimas bez obzira da li je tvoj cilj misicna masa,definicija ili nesto trece... jedino kolicina dekstroze kao prostog secera moze da varira...
Kreatin je prevashodno za snagu i izdrzljivost, u sustini sve sto si nabrojao je OK i moze, samo moras da nam kazes kako treniras, a pre toga sta i kako JEDES, i sta zelis da postignes... pa da te cujemo
Sačuvana
~Bane~
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2008, 11:06:53 posle podne »

Potreban mi je savet. Imam 84kg, napravio sam pauzu sa treniranjem u trajanju od oko 5 meseci, resio sam da krenem punom parom, a to tesko ide "na suvo". Razmisljao sam o kombinaciji kreatina, whey-a i naravno dextroze, mozda i glutamina. Interesije me koja bi bila najpametnija kombinacija ovih preparata, i naravno doza i tajming konzumiranja za moju kilazu, i ako se  jos uzme u obzir da dosta lako nabacujem salo. Inace vezbam nekih 7 godina ali sam opasno resio da se uozbiljim, konacno mogu da priustim to sebi i sto se vremena tice ai materijalno.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.