TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:57:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal cuts & Whey protein  (Pročitano 5880 puta)
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2017, 01:36:51 posle podne »

Verujem da ste u pravu... Ima dosta stvari koje treba da dovedem u red.  Hvala vam na savetima i na vremenu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 04, 2017, 01:30:12 posle podne »

E Zoltane, to je čuveno pitanje - "šta je uzrok, a šta posledica", šta je to "oštećenje jetre"?

Ali to tako uvek biva, proteini i masti su najveće zlo...suplementi ubijaju...ali opet kažem, neka naš forumaš odluči hladne glave...

« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2017, 01:40:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 04, 2017, 07:50:18 pre podne »

Slobodno reci doktoru da nema pojma.
Evo ja uzimam proteine vise od 20god i nemam apsolutno nikakvih problema i redovno se kontrolisem.
Cak sta vise proteine godinama uzimam uopste bez prestanka.
Tako da te price da proteini stete su teske budalastine.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:47:20 posle podne »

Ovo nije mnogo za jedan dan? A valjda nije ni malo? 
Izbacicu i protein i alkohol neko vreme, a nastavljam sa treningom. Kad se oporavi jetra probacu opet suplemente... samo bez alkohola.  Hvala na misljenjima svima
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:40:52 posle podne »

Misliš da treba više vremena za oštećenja jetre alkoholom, a manje vremena za oštećenje jetre "suplementima" i zdravom ishranom?   ;) Čudo ti ne rekoše da su ti i bubrezi stradali...  ;)

Povećaj unos vode na 2,5-4  dnevno...

Da ne polemišemo u nedogled, ispoštuj preporuke o zdravim životnim navikama, uključi zdrav razum i elementarnu logiku...ipak izbor je samo tvoj...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:15:40 posle podne »

Pa nisam bas strogo... ali u toku dana npr. U toku dana 6-7belanca, 200g mladog sira, 300g belog(ne vina 😉) mesa, konzerva tune, saka kikirikija, 2x sejk(merica) 100g ovsanih,200-300g pire krompir, malo suvog grozdja posle treniga... i sto vise salata... mozda 1 do 1.5l vode dnevno
Ali kad pijem onda naredna 3 dana jedem sta stignem... pa se ponovo uvodim u red posle... a kazem zadnjih  40ak dana sam pio cesto... svadbe kolko hoces... (mislim da treba vise vremena da bi ostetio jetru alkoholom)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 03, 2017, 10:00:28 posle podne »

Eh te kolege, proteini su krivi za sve  ;)

Alkohol nije problem, ali trening "sa tegovima" i proteinska suplementacija da...ah ta naša medicina...promaja ubija, kao i suplementi, ali zato alkohol, mesne prerađevine, gazirani "kvazi sokovi", cigarete, neredovna ishrana, nedovoljno fizičke aktivnosti i loš san nisu problem  ::) A da ne pominjemo nesavesnu upotrebu( na svoju ruku) sedativa( "zepam crew"), analgetika( NSAIL), antibiotika...
 
Pravo pitanje je koliko je to previše proteina? Pratio si ciljani unos proteina, hidrata, masti?

« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2017, 10:08:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 03, 2017, 03:25:23 posle podne »

Prestajem sa alkoholom od juce...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 03, 2017, 03:24:23 posle podne »

Urin jeste boje piva. UZ radjen juce...  stolica normalna... Slabo spavam.
Znaci da nastavim treninge... sa manjim tezinama...  Doktori kazu da sam jeo previse proteina... jel to uopste moze da smeta?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 03, 2017, 03:16:26 posle podne »

Ne bih rekao da je suplementacija proteinima ni na koji način doprinela "oštećenju jetre", već bih pre krivca tražio u lošim navikama - alkohol...

Posvetio bih se zdravoj ishrani, redovnim i kvalitetnim obrocima, daj svom telu dovoljno sna, suzdržao bih se od konzumacije alkohola, ne bih tako naglo "odbacio" trening sa opterećenjem, ali bih se pre posvetio prevenciji pretreniranosti...dakle, bez krajnosti...

Proteinske frakcije sadržane u whey proteinu čak doprinose zdravlju jetre, tako da manje straha od proteina, a više objektivnosti i samokontrole...

Odradio bih i direktni bilirubin...

Od suplemenata za "pomoć jetri", preporuka... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/zastite-vasu-jetru-dobrodosli-u-svet-hepatoprotektiva

UZ abdomena je kada rađen? Promena boje stolice (svetlija)? Urina( boje piva)? Hidriranost?

Zaboravi na sagorevače masti...Animal Cuts...
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2017, 03:18:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 03, 2017, 02:15:02 posle podne »

Lekove ne pijem. Ne boli me nista. A kazu mi da je taj umor od jetre... i da ne idem vise u teretanu... nego u setnju i trcanje.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 03, 2017, 02:11:00 posle podne »

UZ abdomena je uradjen i sve je u redu... dali mi da pijem koziju surutku i Hepadijet. Jel moguce da je jetra ostecena od proteina? Mada sam zadnja 2 meseca pio alkohol cesto...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2017, 12:31:38 posle podne »

Pa povišeni bilirubini( serum ikteričan), transaminaze u porastu...mokraćna kislina, holesterol, trigliceridi...

Rađen UZ abdomena? Sumnja na virusne hepatitise? Alkohol? Lekovi( za bolove, antibiotici)? Bol pod desnim rebarnim lukom? Žilberov sindrom?

Naravno, tu je i loša ishrana...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2017, 08:15:15 pre podne »

U petak sam dao krv i evo sad su mi stigli rezultati... mozda ipak nije bas OK... Evo ako moze neko da mi kaze sta misli....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2017, 06:45:41 pre podne »

Bilo kakva dijeta da je u pitanju radi se u kuhinji i to je sveto pravilo.
Naravno sagorevač će uz adekvatnu ishranu pomoći da se posao odradi još mnogo bolje ali treba biti realan pre svega.
Ishrana,trening,suplementacija i biće uspeha.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 17 upita.