TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:41:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc za uzradu plana za zdraviji i vitkiji zivot  (Pročitano 1348 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2017, 02:07:34 posle podne »

Meni se čini da će morati da promeniš nametnutu sliku nutritivne realnosti koja ti je nametnuta...pokreni se...

Ipak šta znaju lekari koji su i vežbači, ili pak sertifikovani treneri ili profesionalni sportisti koji su rezultate svojih nutritivnih "zabluda" prvo pokazali na sebi, a i na drugima  ;)




Sačuvana
rexmilan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2017, 01:59:50 posle podne »

Moze svinjska mast to se dobro secam. Daaa, imam bas povecan los holesetrol i trigliceride. Mogu kad dodjem sa posla da ti slikam da se uveris i sam. I da, ja ne placam nutricionistu sve to  pokriva zdravstveno i to je na medicinskom faksu. Dobro onda cu bez sagorevaca vec samo ove suplemente koji si mi posalo da i procitam o njima. Hvala puno na savetima, jako mi znaci zaista.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2017, 01:54:14 posle podne »

Eh, DA...a šta je sa unosom masti? Hm, znači ide ona prastara priča da su niskomasne dijete zdrave, a zapravo su te high-carb-low-fat dijete dovele do unapređenja mnogih bolesti savremenog sveta...

Što predlaže pripremu hrane samo na maslinovom ulju...hm, a šta bi sa kokosovim uljem, domaćom svinjskom mašću i maslacem? Opet ta satanizacija zasićenih masti...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasicene-masti-uzvracaju-udarac

Kaže 5 žumanaca nedeljno...hm, imaš neki problem sa holesterolom? Šta kažu vrednosti glikemije, triglicerida, ukunog holesterola, HDL, LDL...? A krvni pritisak?

Malo i o tim strašnim žumancima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-cesto-postavljana-pitanja/hiljadu-puta-ponovljena-laz-postaje-istina-prica-o

Sve dijete koje provereno rade svode se na prostu "parolu" - dovoljno nisko sa hidratima( manipulacije unosom hidratima), umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima...

Malo o posledicama loše vođene dijete... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zarobljeni-u-modu-gladovanja-ima-li-spasa

Moj savet će biti da ne trošiš svoj novac plaćajući nutricionistu, jer ti sasvim sigurno ne može ponuditi više od članova PS tima...ali opet izbor je na tebi...
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2017, 01:57:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
rexmilan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2017, 01:47:51 posle podne »

 Za sagorevac mi je rekao da ne kupujem jer je to bacanje para. Iskreno zaboravio da pitam,jer kad sam video krvnu sliku/masnocu/tezinu bukvalno me bilo sramota sebe i samo sam hteo da propadnem u zemlju. Imam kontrolu za 2 nedelje, pa bih pitao i za sve ostalo. Hormoni i secer su mi hvala bogu kako treba.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2017, 01:40:00 posle podne »

Znači čuveni sistem 3 glavna obroka i 2 užine, 2 voćne? Eh... Pratimo li ciljani unos makronutrijenata...?

Svaka čast dr Jakovljeviću, ali ja bih to drugačije...kolega izgleda idalje upotrebljava pomalo zaboravljene i već "pohabane" smernice o ishrani...

Malo čitanja... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Čudi me da dr Jakovljevića nisi posavetovao i oko izbora suplementacije, i oko predloga treninga...?

Potrudi se da dovoljno proteina visoke biološke vrednosti uneseš kroz osnovu ishranu, a ne da pomalo "šuplji plan" dopunjavamo suplementacijom...dakle, suplemetacija dolazi tek onda kada smo uradili sve što je u našoj mogućnosti kada je ishrana u pitanju...

Malo o vitaminsko-mineralni kompleksima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

A omega-3? Zar i njih zaboravljamo?

Ko kaže da ti je sagorvač potreban? Šta očekuješ od istih? Koji bi uzeo? Misliš da ti to dr Jakovljević odobrio? Malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Trening u teretanu ću ostaviti kolegama sa Foruma zaduženim za tu oblast...što se tiče kardia, ako nema dovoljno kondicije, za početak je najbolje krenuti sa kardio treningom niskim intenzitetom( oko 65-70% od max pulsa), oko 20-30 min, posle treninga sa opterećenjem( 3 puta nedeljno)...kako "proces napreduje" - povećati intenzitet , trajanje i učestalost...( sa vremenom se može preći i na HIIT)

Ne zaboravi da primat u treningu ima trening sa opterećenjem, a da je kardio samo suplement istom( koji se mora adekvatno dozirati)...

Inače loše vođena dijeta je ključ neuspeha...pažljivo...

Ko kaže da ti na početku priče treba whey izolat? https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

A zdravstveno sve ok? Hormoni? Libido?
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2017, 01:59:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
rexmilan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2017, 12:36:02 posle podne »

Prvo da se predstavim ja sam Milan ,imam 29 god visok 180 i tezak 97 kg(jutros se merio). Dakle debeo sam i imam CILJ da to do sledece godine u ovo vreme ne budem. U sredu sam obavio lekarski preglad na medicinskom fakultetu na institutu za higijenu I savetovaliste za hranu kod Dr. Jakovljevica( NAJBOLJI nutricionista provereno). Dakle upoznat sam sa ishranom i sad cu napisati kako cu se ubuduce hraniti. Dorucak mi je svaki dan isti : 5 kasika ovsenih + laneno seme samleveno+ malo brusnice + cimet dok sto se vecere i rucka tice to smem : riba, piletina , jaja  (smem 5 zumanaca nedeljno), pecurke, zaledjeno povrce ili da skuvam ili na maslinovom ulju.Kasnije ce mi ubaciti grasak,pasulj buranju ali ovo je za prvi mesec. Od mlecnih proizvoda : ELA(ako znate jos nesto sto je slicno njoj ) , sir od surutke, jogurt 1% masnoce . Od hleba mi je preporucio tonus I to DO(bolje je da uopste ne jedem) 2 kriske na dan (namazem elu i stavim paradajz/krastavac/paprika npr). Voce: sve osim banana,grozdja,lubenice, dinje. (do 150-200 g po uzini)
Raspored obroka je na 3h. Doruckujem do 7 ,I gledam da veceram do 7, jer inace lezem do 11.
E sad mi treba vasa pomoc. Video sam jedan vas tekst gde ste napisali sta bi trebalo da budu osnovi suplementi  u odnosu na budzet : whey ,sagorevac i vitaminski kompleks. Uzeo bih  power whey isolate 6100rsd 3kg, sagorevac po vasem izboru i to bih prvo blazi pa onda bih isao na jace,  daily formula. Ako u buducnosti ne budem vise bio samo na placenoj praksi vec me zaposle,naravno i izbor suplemenata ce mi se povecati a zelim da idem u dobro opremljenu teretanu tako da tu nikako ne zelim da skrtarim zato i mogu treutno samo ova tri suplementa da priustim. E sada, plan za teretanu  za reduckiju telesne kilaze ako bi ste mogli uopsteno da mi napisete. Da li 3 x puta nedeljno 2 particije, ili 5x nedeljno jedna particija i koliko puta kardia (dodatka teretani) nedeljno.
Ja isto tako imam problem sa donjim ledjima, jer sam imao isijas od marta do maja i dan danas me nekad zigne u lumbalnom delu pa bih ako mozete da mi preporucite i sta povodom toga da radim u teretani.
Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.