TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:28:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kile ne idu dole  (Pročitano 3158 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2017, 08:35:09 pre podne »

Rezultata ce biti sigurno. Samo vodi racuna o ishrani, kao sto Slavisa rece napravi sebi 4 do 6 kvalitetnih obroka. Kreni obavezno u teretanu i radi na izgradnji misica. Sto je veca misicna masa veca je potrosnja kalorija. Sta te briga sto mozes da dizes 40kg i sto te gledaju, svi smo mi poceli sa malim tezinama pa smo dogurali daleko samo ti je bitno vreme. Za pocetak kreni 3 dana u teretanu i nastavi 3 dana sa kardiom. Posle mozes pojacati teretanu na 5 do 5 dana i ubaciti HIIT treninge ali otom potom. Sacekacemo malo da se uhodas. Fakultet si zavrsio jer si bio istrajan pa tako ces odraditi i ovo. Imas cilj i malim ali hrabrim koracima gazi napred. Promene se ne desavaju preko noci. Tvoje telo ce ti biti zahvalno jednog dana. Vezbanje i ulaganje je u sebe je stil zivota i to tako treba da gledas. Budi hrabar i ne odustaj😉
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2017, 06:30:08 pre podne »

Ne može me niko ubediti da se do željenoga cilja ne može doći ako je neko istrajan.
U ovom i mnogim drugim slučajevima ključ uspeha je ishrana i ako se toga pridržavamo mnogo toga može biti rešeno.
E sada, znam da jeste teško ali mora čovek u svojoj glavi raščistiti sa time šta zaista želi da positgne.
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2017, 01:53:48 pre podne »

Ok hvala. Sto se tice zdravlja krvna slika, urin sve je super. Pritisak mi je gornji povecan 140/80,verovatno zbog tezina,ekg odlican.
Ostale stvari nisam radio,inace sam diplomirani biohemicar pa sam to radio sam sebi xD

Znam da mi istrajnost fali, ali rekao sam da nisam neki karakter,to me ubija,jer pre sam gladovao i kile su brzo isle dole,to me zadovolji,svi srecni,ja mrsav i super,samo sto nije odrzivo,sad sam probao ovo pa cemo videti.Probacu da izguram sto duze bar nekih 2,3 meseca da vidim kako ce se onda kile ponasati,javicu vam ovde :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2017, 01:37:00 pre podne »

Hm, užina? Zašto ne više manje obilnih obroka( 4-6)?

To što se nikada ranije nisi aktivno bavio sportom nije neka prepreka za odlazak u bolje opremljenu teretanu...naravno, ako ne postoje zdravstvena ograničenja( problemi sa srcem... )...ima li ih? Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab. nalaz krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin...kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina?

Ekg? Test opterećenja? Hormoni? Štitna žlezda? Ginekomastija? Libido?

Ajmo ukratko osnovu svakog tvog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata i/ili masti u zavisnosti od doba dana ili tajminga treninga...nadam se da nema problema kada je odabir namirnica u pitanju, kao i njihova nutritivna vrednost...

Nadam se da su se izračunati parametri energetske potrošnje "preveli" u adekvatne količine proteina, hidrata, masti...koja je tvoja proporcija? 50% - 35% - 15%...ili? Kalorijski deficit bi trebalo postepeno povećavati, ne "prenaglo"...naš cilj nisu krajnosti...gladovanje i sl.

Ne bi trebalo zaboraviti da je neki incijalni gubitak težine vezan za vodu...manje glikogena, manje vode...

Što se tiče pravila deficita - tu bi trebalo uzeti u obzir i deficit na račun ishrane, kao i treninga...ako 1 kg masti ima 9000 kCal, pošto naše salce ima i vode, to dođe oko 7000 kCal za 1 kg "sala"...ako si na dnevnom nivou u deficitu od 500 kcal( u odnosu na TDEE), to mu dođe oko 3500 kCal nedeljno, dakle pola kg sala( ovo shvati samo kao orijentaciju)...

Molim za pažljivo čitanje na temu krajnosti do kojih loše vođena dijeta može dovesti...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zarobljeni-u-modu-gladovanja-ima-li-spasa

Ukratka korekcija menija...u doručku dodaj jaja( više proteina)...između obroka po koja voćka( ne vezuj masti i hidrate "solo" kao obrok)...orašaste plodove veži uz proteine...npr. posniji sir + bademi( taman obrok pre počinka i 4 obrok dnevno)...

Malo na temu prioriteta u ishrani... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluzite-ugljene-hidrate

Ono što ti nedostaje je istrajnost i samokontrola!
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2017, 12:50:34 pre podne »

Poz ljudi. Borim se sa viskom kilograma, pa od mog 8 razreda osnovne. Sad sam zavrsio fakultet :)

Pre je bilo malo,ali sve gori nacin zivota,postajalo je sve gore. Imam 25 godina, 199cm sam visok i imam 140kg, hocu da spustim na nekih 120 za pocetak,jednostavno kako bi mi bilo lakse.

Tokom ovih godina,eto od 8 razreda pokusavam da smrsam,...Uspevao sam, naime u 2 srednje sam smrsao sa 127 na 101 kg i izlgedao sam bas bas mrsavo,verovatno zato sto imam 2 metra xD Ali smrsao sam tako sto sam izgladnjivao sebe,nisam jeo nista slatko, i nisam vecerao,dorucke sam preskakao,boze sacuvaj bukvalno. Ali nije bas bio jo jo efekat,jer sam to uspeo da odrzim vise od godinu dana.

Moj problem je vise psiholoski, hteo sam cak i da idem kod psihologa,ali trudim se da me um ne sj*be.

Pre 2 nedelje,citajuci ceo forum 3 dana xD Odlucio sam da pocnem da smrsam tako sto cu da menjam zivot,necu da drzim dijete! Poceo sam sve lepo,dorucak,uzina,rucak,uzina,vecera. U teretanu ne idem trenutno ali od sledece nedelje cu se i tamo upisati. Za sada svaki dan trcim po 50 minuta,to mi je jedina aktivnost (znam price,nemoj trcati,nije dobro kad si tezak za zglobove,ali meni je to okej,zanemarite to). Problem je sto se ja u zivotu nisam bavio nikad nikakvim sportom,pa nemam nikakve misice. (Sala jedna :D Kad sam u srednjoj otisao u teratu jednom sa drugom,problem je sto su to u malim mestima,male teretane,svi te gledaju, a kad si debeo to mrzis. Usao ja,ajde bench,klasika decija, svi seli da me gledaju,misle gle ova stoka od 2 metra i 140kg ima da dize jedno 100kg kao od sale,ja sam jedva 40 dizao) xD

Tako da eto,poceo sam sve to. Planiram u teretanu,precicu malo i na bicikli,ali ono. I da ne mogu da trcim bas 50 minuta,to nema sanse  jer mi je kondicija 0,00. Msm kad setam pola sata oznojim se kao svinja (izvinite na jeziku). Trcim uglavnom 3 minuta,pa pesacim 30 sekundi i tako ponavljam 50 minuta. Mislim posle 50 minuta, majcu cedim.

Ishrana je po meni savsena, izracunam ja ono koliko kalorija da jedem kako bi smrsao i pise 4300 da ostanem na istoj kilazi, 3400 da smrsam ili 2400 za jako brzo mrsavljenje.

Ja jedem sledece, ujutru ovsene,nekih 80g,mleko 0,5%,kakao,lan seme. Onda oko 11 pojedem jednu jabuku i koji badem. Rucak jedem skoro uvek belo meso,grilovano,Obarim brokoli,prokelj,grasak,boraniju, uz to integralni pirinac ili kuvani krompir i  punu ciniju salate, uglavnom 2 paradajza i mnogo zelene salate... Posle oko 15h opet uzinam nesto,ili pojedem neki int sendvic sa belim sto mi je ostalo od rucka. Posle veceram tunjevinu ili napravim omlet sa povrcem od 4 jaja,2 zumanca,4 belanca,istostujem 2 hleba i to je to. Po mojoj proceni to nema vise od 2500 kalorije sto je i vise nego dovoljno da pocnem da mrsavim.

Ono sto je ocekivano jeste da kada imate mnogo kila viska,prva nedelje,do druge smrsate dosta,tipa bas 5kg. Tako mi se pre desavalo kad sam se izgladnjivao xD Sada ljudi 2 nedelje crkavam kao konj,trcim svaki dan i igubio sam samo 2kg. Da li mislite da je to okey? Mislim meni je to bas sporo i nisam zadovoljan,ali nz sta drugo da uradim da to poboljsam.

Sl nedelje pocinjem i sa tegovima,kardio naravno svaki pun minimum nekih 500/600cal.
Ne jedem apsolutno nista slatko,ne zelim da padnem u iskusenja,jer ne umem da se zaustavim kad jedem slatko.Sokove ne pijem,samo vodu i to min 4l dnevno,pogotovo sada kad je 40 stepeni napolju.

Hvala svima ukoliko su ovo procitali,ako ima gresaka u pisanju jbg,ne mogu sad sve da ispravljam,brzo sam kucao,....Poz ljudi i svaki predlog je veoma dobrodosao i puno bi znacio!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.