TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:19:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par saveta  (Pročitano 1581 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Avgust 29, 2017, 06:53:54 posle podne »

Raspored koji ja najčešće predlažem je sledeći :

1. dan : grudi/triceps/prednje rame
2. dan : pauza
3. dan :ledja/biceps/zadnje i srednje rame
4. dan :pauza
5. dan :noge
6. dan :pauza
 Pored ovoga ubaci jos 2 kardio treninga, oni mogu biti u zasebnim danima u trajanju 45-60min ili posle treninga sa tegovima 30ak minuta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2017, 01:11:29 pre podne »

Kolege će te sasvim sigurno uputiti detaljnije oko treninga...mene ipak zanima, tvoja ishrana...to što si nam napisao o istoj je šturo i nedovoljno za konkretne smernice...

Koliko obroka imaš dnevno? 2-3? Moraće da ih bude 4-6, manje obilnih obroka! Postoji i termički efekat hrane( TEF) - fenomen povećanja stope metabolizma tokom varenja hrane( poznat još i kao SDDH). Oko 10% dnevne energetske potrošnje odnosi se na termički efekat hrane. Dakle, više obroka = više varenja = više potrošene energije na proces varenja!

To što preskačeš večeru sebi činiš magareću uslugu...ipak, tvoje telo se hrani i tokom noći, tada se obnavlja i sprema za novi dan...

Ne zaboravi...Osnovu svakog tvog obroka moraju da čine proteini( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...

Čime se orijentišeš u planiranju ishrane? Parametri energetske potrošnje? Pratiš li barem orijentaciono koliko uneseš proteina, hidrata, masti...? Toga izgleda nema, nego princip jedam malo, preterujem sa kardiom, a tegovi su mi neprijatelji?

"Mišiće troše" - krajnosti sa treningom( nedovoljno stimulativan trening sa opterećenjem i preterivanje sa kardiom) i neadekvatna ishrana( loše koncipirana dijeta)...

Pa meso prženo na domaćoj svinjskoj masti, maslacu ili kokosovom ulju je sasvim ok, nije svako prženje "nezdravo"( osim "zejtin", margarin...)

Prvo se okani toga što "čuo", pročitao ili pogrešno protumačio...krećeš od osnova...

Malo o ishranu, najuopštenije...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

A koliko si visok, težak? Obim struka? Neki zdravstveni problem? Piješ neke lekove?

Imaš realan problem sa masnim naslagama ili samo skinny-fat konstituciju kao posledicu grešaka u treningu i ishrani( Dušan je to lepo objasnio)?

A libido? Ginekomastija?
Sačuvana
Mihajlo97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Avgust 28, 2017, 08:51:25 posle podne »

Trenutno sam u nekoj guzvi pa ću ti napisati nešto ukratko, a sutra mozemo zajedno da sastavimo plan treninga za tebe.

Pored ishrane koja je bitna za skidanje masti moraš dobro organizovati i trening. Trening mora biti baziran na treningu sa tegovima+ po neki kardio. Treninzi sa velikim opterećenjem će ti sačuvati mišiće i izgraditi novu misicnu masu,a kako budes dobijao misice ( veći bazalni metabolizam, veća potrosnja kalorija) i samim tim će otići i taj višak masti koji imaš.
Da to je na onom princpiu što više mišića imam to telo troši više kalorija, jer mišići više troše ako se ne varam? Hvala puno na pomoći svaki savet i kritika je dobrodošla :). Samo imam jaku želju da se uvežbam da radim propadanja i zgibove na šipkama pošto to nikada nisam mogao hahaha :D, sklekove sam mogao i po 70 u seriji da odradim, ma bilo koju vežbu. ali ovo na šipci je nešto što bih voleo što se kaže za svoju dušu :D.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Avgust 28, 2017, 08:46:12 posle podne »

Trenutno sam u nekoj guzvi pa ću ti napisati nešto ukratko, a sutra mozemo zajedno da sastavimo plan treninga za tebe.

Pored ishrane koja je bitna za skidanje masti moraš dobro organizovati i trening. Trening mora biti baziran na treningu sa tegovima+ po neki kardio. Treninzi sa velikim opterećenjem će ti sačuvati mišiće i izgraditi novu misicnu masu,a kako budes dobijao misice ( veći bazalni metabolizam, veća potrosnja kalorija) i samim tim će otići i taj višak masti koji imaš.
Sačuvana
Mihajlo97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2017, 08:42:11 posle podne »

Vidi nije stvar u tome da treniraš, već da imaš kvalitetan trening organizovan u skladu sa tvojim ciljevima. Gomila kardio treninga ne vodi ničemu, trenutna potrosnja kalorija koju verovatno nadoknadis kasnije iz ishrane. Telo se brzo naviklo na taj kardio trening i rezultata nece biti. Da stvar bude još gora ti kardio radis pre treninga sa tegovima, ova tvoja rutina moze voditi samo sagorevanju misica i kao krajnji cilj dobijas skinny fat ( mrsav , a mastan i mlitav) izgled. Još bi na sve to dodao potpuno besmisleni treninga na sipkama koji ni sam ne znas kako bi se uklapao sa treningom u teretani. Jako puno grešiš i moraš promeniti pristup treningu u potpunosti.
Dobro ima smisla ovo što si napisao, samo sam hteo da kažem da ranije kada sam išao u teretanu, trener mi je savetovao da uvek pre treninga sa tegovima odradim zagrevanje na traci 20-30 minuta trčanja, što sam i radio. Još da dodam da sam uporedo sa tim trenirao i kik boks, a mršavio i nisam nešto baš posebno, što bi se reklo ono bio sam se nabio malo više i to mi je trener na kik boksu zamerio. Realno meni je samo cilj da smanjim masnoću a da zadržim mišiće, ili da ih i povećam ako je to moguće. Tražio sam po netu savete i to, uglavnom šta sam nalazio po sajtovima je to da je za skidanje masti najbolji kardio trening i HIIT. Meni takođe nije problem da ja sve to uklopim sve te treninge zajedno, mislim i pored svih obaveza je stižem da svakodnevno treniram i nisam umoran, imam sve više i više energije nego u početku. Ranije nisam mogao da istrčim 15 minuta, sada trčim sat vremena, i to za 2 meseca treninga. U teretani takođe ne radim sa nekim prevelikim težinama, na primer benč radim sa 60kg maksimalno, znači nešto umereno. Ako imate neki savet, na primer kako bi trebao moj trening da izgleda ili kada da radim kardio, a kada teretanu slobodno možete da predložite :D .
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2017, 08:33:41 posle podne »

Vidi nije stvar u tome da treniraš, već da imaš kvalitetan trening organizovan u skladu sa tvojim ciljevima. Gomila kardio treninga ne vodi ničemu, trenutna potrosnja kalorija koju verovatno nadoknadis kasnije iz ishrane. Telo se brzo naviklo na taj kardio trening i rezultata nece biti. Da stvar bude još gora ti kardio radis pre treninga sa tegovima, ova tvoja rutina moze voditi samo sagorevanju misica i kao krajnji cilj dobijas skinny fat ( mrsav , a mastan i mlitav) izgled. Još bi na sve to dodao potpuno besmisleni treninga na sipkama koji ni sam ne znas kako bi se uklapao sa treningom u teretani. Jako puno grešiš i moraš promeniti pristup treningu u potpunosti.
Sačuvana
Mihajlo97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2017, 08:23:47 posle podne »

Ćao Mihajlo! :)

Ako si tek počeo, ne bi trebao da radiš toliko kardio treninga vec da postepeno povećavaš iz nedelje u nedelju (intenzitet ili trajanje) i da kombinuješ sa treningom snage u teretani tako da ne bude ničeg previše - da ne bi došlo do pretreniranosti.

Recimo 2-3x nedeljno kardio (prvih mesec dana) i još 4-5 treninga snage u teretani.

Sto se tiče teretane nakon trčanja - NE. Kardio ako se radi u kombinaciji sa treningom snage - onda se radi na kraju treninga. :) Ok je da radiš ujutru kardio i da popodne odradiš trening snage.

Ishrana je jako bitna u procesu skidanja masti, tako da napiši malo detaljnije o tvom načinu ishrane, da vidimo da li postoje još neke greške?

Po mom mišljenju, za skidanje masti je najbolja opcija kardio trening niskog-umerenog intenziteta (brzi hod) ujutru na prazan stomak + adekvatna ishrana + dobar trening snage  :)

I onda nema greške  :)
Što se tiče kardia i treninga, meni nije problem ranije sam trenirao kik boks tako da mi kardio nije stran, a i u teretanu sam išao ranije. Sada sam se samo vratio i evo već 2 meseca treniram, naravno vidim razliku nego u početku, ali što više vreme prolazi, gledam da ovo radim malo ozbiljnije. Što se tiče ishrane, za doručak uglavnom jedem ovsenu kašu ali je sam spremam, skuvam je samo u vodi i ne dodajem ništa drugo, i pojedem neko kuvano jaje. Za ručak piletina, riba ili nešto kuvano, onda odradim trening, popijem mericu wheya, a za večeru nekad preskočim a nekad pojedem neku piletinu iz brze hrane ( nije pržena nego pečena piletina samo spremljena u restoranu). Znači koliko sam shvatio da mi trčanje bude ujutru, a teretana posle podne? Znači da ne mešam teretanu i trčanje? Samo me zanima još ovo što sam pitao, da li na primer kada ujutru istrčim mogu da tu u parku na šipkama odradim trening, npr sklekove, zgibove, propadanja itd. da li će to uticati na teretanu posle podne ako već imam podeljene grupe mišića kako radim? Ili treba to na primer da izgleda da danas trčim i radim na šipkama a sutradan da trčim i teretana? :D Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Katarina FITNESS
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 830


« Odgovor #2 poslato: Avgust 28, 2017, 06:15:32 posle podne »

Ćao Mihajlo! :)

Ako si tek počeo, ne bi trebao da radiš toliko kardio treninga vec da postepeno povećavaš iz nedelje u nedelju (intenzitet ili trajanje) i da kombinuješ sa treningom snage u teretani tako da ne bude ničeg previše - da ne bi došlo do pretreniranosti.

Recimo 2-3x nedeljno kardio (prvih mesec dana) i još 4-5 treninga snage u teretani.

Sto se tiče teretane nakon trčanja - NE. Kardio ako se radi u kombinaciji sa treningom snage - onda se radi na kraju treninga. :) Ok je da radiš ujutru kardio i da popodne odradiš trening snage.

Ishrana je jako bitna u procesu skidanja masti, tako da napiši malo detaljnije o tvom načinu ishrane, da vidimo da li postoje još neke greške?

Po mom mišljenju, za skidanje masti je najbolja opcija kardio trening niskog-umerenog intenziteta (brzi hod) ujutru na prazan stomak + adekvatna ishrana + dobar trening snage  :)

I onda nema greške  :)
Sačuvana
Mihajlo97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2017, 03:38:16 posle podne »

Pozdrav imam par pitanja u vezi sa treningom jer sam početnik, pa ako nešto grešim molim vas da mi ne zamerite :D.
Trenutno radim na skidanju masti, uglavnom svakog dana trčim, ili trčim 5 dana pa 1 napravim pauzu, uvek po 30+ minuta, i odmah posle toga idem u teretanu na trening. Takođe radim i kardio, boks džak, ponekad HIIT, ali uglavnom to je trčanje. Napravio sam plan za teretanu ono klasično, prvi dan grudi-ramena, drugi dan leđa-triceps, treći dan noge-biceps, i ponekad ubacim trbušnjake i onda dan pauze. Ishranu sam takođe regulisao, izbacio sve slatkiše, sokove, testo, jedem voće, povrće i hranu obogaćenu proteinima, i počeo sam da pijem 100% whey protein crvena kutija ovo mi je prvi mesec da uopšte pijem pa ne znam tačno kako se zove :D. Pijem jednom dnevno posle treninga. Zanima me da li na primer mogu ujutru da odradim trčanje i da posle trčanja odradim par vežbi na šipkama, a da kasnije u toku dana npr popodne radim po planu u teretani? Da li će smetati mojim mišićima i telu ako pre teretane tako ujutru odradim celo telo na šipkama ili to nema veze jedno sa drugim :D ? Hvala na svim savetima, i molim vas ispravite me ako grešim negde, pozdrav svima.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.