TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:19:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li nesto dodati... ?  (Pročitano 1180 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Septembar 08, 2017, 10:10:16 posle podne »

Nema tu 20, 30 ili ne znam koliko procenata. Ako ti je trening loš mogu ishrana i suplementacija da ti bude na maksimumu ali neces napredovati. Ja bih ti predlozio da sacekas dan-dva sa kupovinom suplemenata i da prvo razresimo koji su tebi  ciljevi, kakav ti je trening i slicno da bi videli sta ti je stvarno potrebno od suplemenata.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2017, 01:11:58 pre podne »

Pa ako imaš 90 kg, a neka univerzalna preporuka kaže 2 gr po kg...dakle, treba ti oko 180 gr proteina dnevno...

To je preporučena upotreba, a ne "must have" upotreba...

Moja subjektivna preporuka je da su proteinski suplementi dovoljni samo u pwm( tada su i najpotrebniji - brzina svarljivosti i sl.)...dakle, protein samo u obroku neposredno nakon treninga( pwm), sve ostalo kvalitetni izvori proteina iz hrane...  ;)

Više treninga i jela, manje suplemenata...  ;)
Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: Septembar 02, 2017, 11:09:17 posle podne »

Krvni pritisak ok . Libido ok . Energija ok . Radio sam analize pre 7 meseci i sve je bilo ok ... hteo sam opet , ali doktorka nece da mi da uput kaze bio si pre par meseci :) .

Procitao sam linkove koje si mi poslao i mogu ti reci da su sazeti i lako razumljivi i poceo sam da ih primenjujem tj sistem ishrane . Kupio sam juce natrol omega-3 fish oil i natrol my favorite multiple energizer multivatimin kao sto si mi rekao . Hvala na savetima !

Nije mi jasno ako se preporucuje vise puta koriscenje whey proteina i amininokiselina u toku dana a to iznosi najmanje dobrih 60 g proteina tj trecinu koliko bi ja trebao da unosim dnevno u odnosu na svoju tezinu (90kg) , zasto se smatra da suplementi cine samo 10-20% uspeha ? Zasto nas proizvodjaci i pansport onda savetuju za tolike doze ? Ja sam se istripovao da je 33% pravilan trening , 33% pravilna ishrana i 33% pravilno uzimanje suplemenata .
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2017, 12:30:40 pre podne »

Opet naglašavam, suplementi na početku priče moraju da budu u drugom planu...smatra se da 80-90% uspeha čine treninzi i ishrana, a na suplemente otpada 10-20%, a iskusniji kažu da je "procentualni udeo" i manji...  ;)

Razmotri da li si dobro formulisao svoje treninge...

O ishrani ćeš morati da malo iščitaš...

Jedna šema obroka( onako orijentaciono)...

Obrok 1- jaja + ovsene

Obrok 2 - meso + pirinač + salata od vlaknastog povrća( nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)

Obrok 3 - riba + salata od vlaknastog povrća

Obrok 4 - posniji sir + orašati plodovi

U pwm, može ostati whey...ubaci i omega-3 i neki kvalitetniji vitaminsko-mineralni kompleks u arsenal suplementacije...

Jesi li u skorije vreme odradio lab. nalaz krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, ukupni i direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina...

Pratiš li krvni pritisak? Libido? Energija u toku dana?
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2017, 12:35:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2017, 11:57:22 posle podne »

Hvala Zoltane i Slavisa , uzecu onda prah BCAA . Visok sam 191 i tezak 90 kg . Zdrastveno sam hvala Bogu ok i ne pijem nikakve tablete ili lekove :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2017, 06:03:30 pre podne »

Prah je uvek bolja opcija nego tablete bilo koji suplement da je u pitanju.
Bcaa kao jedan od osnovnih suplemenata mnogo je bolja opcija kao prah.Naravno ako se ba mora nisu lose ni tablete samo obrati paznju koliko treba da ih popijes da bi doza bila ok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2017, 12:00:38 pre podne »

Bolje da si se odlučio za BCAA u prahu...preporučena "dnevna doza" je 0,3-0,5 gr po kg, idealno uzimati pre, u toku i posle treninga( po dozi 5-20 gr)...

Šejk nije dobar...bolje se odluči za jaja + ovsene...premalo proteina...

Previše suplemenata premalo hrane je problem svega navedenog...whey je dovoljan i samo u pwm...za večeru možeš i posniji sir + orašati plodovi...ili pak grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...dakle, 4-6 konkretnih obroka dnevno koji su formulisani po principu - osnovu svakog obroka čine proteini( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana...tajminga treninga i slično...

Kreni sa čitanjem, dakle od osnova...upoznaj se sa osnvnim treminima...a o odabiru i doziranju suplemenata...otom potom...!

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Koliko si visok? Koliko si težak?

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?

Sačuvana
BojanKaraburma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2017, 11:37:37 posle podne »

Pozdrav svima i postovanje ! Sutra idem u pansport prodavnicu i planiram da kupim vise suplemenata . Evo mog plana pa me ispravite ili mi napisite sta bih mogao da uzmem jos da dodam . Ujutro na prazan stomak jednu dozu Scitec Nutrition BCAA X tableta , zatim dorucak sejk (100g ovsenih pahuljica , banana , po saku sirovih oraha-badema-lesnika-kikirikija-suncokreta-belih semenki-suvih grozdjica-cija semenki-lana , solja mleka) ...zatim trening kreatin 5gr pre treninga i 5gr posle treninga . Posle treninga jednu dozu 100%  Scitec Nutrition WHEY PROTEIN PROFESSIONAL pa onda rucak kao na primer piletina,snicle,junetina,pasulj,grasak,boranija , pa posle opet jedna doza 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL . Zatim vecera kao na primer tuna, jaja , sir itd . Pred spavanje bi uzeo Scitec Nutrition NIGHT PRO . Jel bi mogao jos nesto da ubacim , inace imam 41 god i pocetnik sam sa nekih 6 meseci redovnog treniranja . Hvala unapred svima na odgovoru  :)
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2017, 11:39:19 posle podne od strane BojanKaraburma » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.