TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:07:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rotacija UH i Trening, vase misljenje o planu  (Pročitano 1938 puta)
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2017, 08:14:04 pre podne »

Probaj da ubacis malo vise intenzivnijeg kardia posle vezbi u teretani...npr. kruzni trening, intervale (brzo-polako trcanje) ...Mozes ih raditi svaki put nakon zavrsetka sa vezbama snage...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2017, 01:39:56 pre podne »

Ja sam samo bacio pogled na ovaj program, ima tu ok stvari ali ima i nekih "gluposti". Prelistaj malo forum ima dosta primera trening programa koje sam savetovao drugima pa razmisli o njima i da li bi ti nešto tako odgovaralo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2017, 04:10:36 posle podne »

Bilo bi mi drago da neko od kolega iz PS tima kompetentnijih za "polje treninga" da svoje mišljenje...ja bih pre akcenat stavio na trening sa opterećenjem, nego li na krajnosti sa kardio treningom...

Btw, vezano za kardio - pratiš puls? HIIT? Btw, kardio je samo suplement treningu sa opterećenjem, ipak "plato efekat" kardia( kao "fat-burn" agens ) se javlja posle 8 nedelja, tako da...  ;)

Iskreno nisam za "nule", bar na početku...
Sačuvana
Dzeki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2017, 10:08:03 posle podne »

Pozdrav Slavisa,

Hvala na ovako brzom odgovoru. Da uklopio sam dane odmora sa danima visokim unosom UH.
U tekstu Djordje Kolundzije, je pisalo da i on smatra da bi trebalo da se doda jos jedan dan bez UH tako da mogu zameniti 1 dan sa niskim unosom sa danom bez unosa UH tacnije:

Ponedeljak: Bez - Teretana
Utorak: Nizak - Kardio
Sreda: Bez - Teretana
Cetvrtak - Visok - Odmor
Petak: Bez - Teretana
Subota: Nizak - Kardio
Nedelja: Visok - Odmor

nadam se da sam dobro uklopio, ili pak da ubacim jos jedan dan kardia?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2017, 09:40:12 posle podne »

Pa uopšteno gledano rotacije se svode baš kao što je u podeljenom tekstu pomenuto na dane sa visokim, niskim i "nula" unosom hidrata...naravno, u osnovi svega je inicijalni kal. deficit( rastući), tako da, ako se sve ukopi kako treba( i unos proteina i masti) rezultati neće izostati uz adekvatan trening...

Nije svo voće isto, tu je i "low-carb" voće - bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije…ali i o voću treba voditi računa u slučaju "carb watch"...

Ako mene pitaš išao bih "relativno niže" sa hidratima, možda čak i "standardno" - 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200...nadam se da je dan/i sa visokim unosom hidrata dan odmora?

Kažeš da je ranije bila nesređena ishrana, a kilaža je išla dole---hm, gladovanje?

« Poslednja izmena: Septembar 17, 2017, 09:47:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dzeki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2017, 08:36:57 posle podne »

Pozdrav, zovem se Stefan i novi sam na ovom forumu, nadam se lepom druzenju! :)

Osnovno o meni:
21 Godina
Visina-174
Tezina-97kg
Treniram u teretani ukupno 2 meseca i oko 4 meseca kardio sa prekidima..

Do sada sam smanjio ukupno 10kg, ali samo sam trenirao, bez ikakve sredjene ishrane ili suplimentacije.
Resio sam da to dignem na malo visi nivo, da sredim ishranu i plan treninga. Istrazivao sam danima i napravio sam ovaj plan pa bih zamolio nekog da pregleda to i kaze utisak, da li valja ili ne, i naravno sta da promenim.

Trening

Ponedeljak,Sreda,Petak - Teretana (Program Ice Cream 5x5 - https://www.muscleandstrength.com/workouts/jason-blaha-ice-cream-fitness-5x5-novice-workout )
Utorak,Suboota - Kardio (30-40min)
Cetvrtak,Nedelja - Odmor.

Ishrana i suplimentacija

Odlucio sam se za Rotaciju UH - https://fitnesstrener.com/mrsavljenje-rotacija-ugljenih-hidrata/  u trajanju  od 12 nedelja, malo sam je modifikovao posto sam tezak 96kg, tacnije ubacio sam Amino Whey posle treninga 40grm i za veceru umesto meso, Ela sir 200gr. Napisacu vam primer ishrane.

Primer:

9:00 - 6 jaja od toga 3 zumanca 100gr ovsenih pahuljica, 2 kapsule omega3, 1 kapsula multi vitamini i minerali
12:00 - 200gr belog mesa + Salata
15:00 - 200gr belog mesa + 40gr oraha
16:00 - Trening
17:30 - Sejk (40gr Whey Protein)
18:30 - 200gr belog mesa + 0,5kg Kuvanog krompira + salata
21:00 - 200gr ella sir, 40gr oraha

To je dan kad je nizak unos, naravno tu su jos 2 dana visok unos UH i 2 dana bez UH.
Od suplimentacije koristim i sagorevac 2 kapsule pre bilo kog treninga i naravno vitamini i minerali posto iskreno voce ne volim da jedem.
To bi bilo to, ako vam je potrebna jos neka informacija pitajte. Ocekujem vas feedback, pozdrav!

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.