TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:47:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neko pomoc??? HITNO!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Pročitano 1703 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2017, 01:53:59 posle podne »

Ah tragedija!  ;) Molim samo bez panike!

To što jedeš "kao konj" ništa ne znači, ako ne jedeš prave namirnice, u pravim odnosima!

Savladaj osnove, čitaj, provedi dovoljno vremena uz kvalitetnu ishranu i dobro formulisan trening sa opterećenjem i rezultat neće izostati...

Ajmo čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Nisi ti ni anoreksičan, niti bolestan, jedino ti fali istrajnost na pravom putu...a taj put traje mesecima, godinama, decenijama...

Jesi u skorije vreme( 3-6 meseci) odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni, direktni bilirubin...kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina)...pratiš krvni pritisak?

Piješ neke lekove?

Malo o gejnerima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2017, 01:23:25 posle podne »

Slazem se. I vidim da si napisao da radis kruzne treninge...Mozes ponekad, ali ne uvek, prvenstveno radi na snazi, manji broj ponavljanja, vece tezine... Ne jedi 'dzank food', umesto toga jedi slozene ugljene hidrate, jedi 5-6 puta dnevno, meso, jaja, riba, sir, pirinac, orasasti plodovi, itd...Mora da bude rezultata... Ne mozes tortom povecati misicnu masu  :o
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2017, 01:17:11 posle podne »

Za ljude tvog genotipa je najbitnije ako hoće masu, da treninge rade ređe a jače. U prevodu 3x nedeljno da radiš sa fokusom na veće težine opsega 8-10x. Kasnije čak 6-8x. "Hiljade i hiljade" sklekova  ;) trčanja  će ti dati samo kontra efekat. Fokus na čučanj, benč, potisak, vratilo, mrtvo dizanje. Intenzitet mora biti visok, ali da se završi trening za nekih 45-60min.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2017, 01:01:17 posle podne »

Slazem se sa Aleksandrom oko prejedanja i oko toga da treba da izbalansiras ishranu. Drugi, nema kvalitetne misicne mase bez treninga snage, pritom mislim na teretanu a ne na sklekove u kucnoj varijanti. Imao sam slican problem kao i ti do svoje 21god stim sto sam ja tada bio 2metra, znaci prvo sam rastao u visinu i tek kada sam prestao da rastem mogao sam da se ugojim. Resio sam to tako sto sam jeo 6x dnevno i krenuo u teretanu. Za 3meseca ugojio sam se tada13kg. Ima jedan post sto sam napisao ovde na forumu o tome. Tada nisam znao nista o ishrani i jeo sam sta sam stigao ali ni blizu koliko ti pojedes sada. Mislim da sam tada unosio oko 4000 kalorija. Ali opet kazem nista bez teretane i treninga snage ne mozes da uradis.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2017, 11:26:31 pre podne »

Mislim da treba da izbalansiras ishranu. Jedes puno sve i svasta?? Trebas jesti kvalitetno, dobre masti, proteine i ugljene hidrate sa tim da je unos veci nego sto je tebi potrebno. A za bolove je verovatno zasluzeno to sto se prejedas i jedes svasta. Mozda bi trebao da posetis lekara ako bol ne prestaje, to ne treba ignorisati. Slavisa ce ti vrvt dati savet u vezi ishrane, on je tu najstrucniji!
Sačuvana
Joza934
Gost
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2017, 02:21:12 pre podne »

Zdravo svima imam jedan jakooooooooo veliki probleeeeem.

Pisao sam vec po Youtube-uu i niko nije ni pogledao moju pricu a kamoli ostavio komentar zato VAS MOLIM da se potrudite i procitate i da skontate o cemu se radi to bi mi znacilo mnogo!!!!!!!!!!!



Ne mogu da se ugojim i ne znam sta da radim.  Oo

Imam samo 53kg na 174cm a 21 god.  Uvek sam bio mrsav i trenirao sam karate 10 god od 10 do 20 i u medjuvremenu trcanje i vezbao sam sklekove i trbusnjake ali od mase i kilaze NISTA.


Kad sam sve to batalio odlucio sam da odem u teretanu.Radio sam samo kruzno 4 meseca i postepeno povecavao kilazu na svakoj vezbi kako bi stigao bar do 60kg.poceo sam da jedem kao konj. Pio sam WHEY pre i posle treninga,takodje JEO SAM pre i posle treninga bukvalno sve sta stignem videlo se da sam dobio na telu izgledao sam sire i vece,nazalost sve uzalud posle svog trudao imao sam samo 1kg vise.

Problem je da sva hrana koju pojedem BUKVALNO nestane iz mog tela za najvise 2 sata.

Npr od 10 uvece do 12 uvece ako jedem do iznemoglosti i stavim u sebe 6 kila hrane,sledece jutro ne samo da necu imati tih 6 kila i da ce ih telo obrisati ,nego cu imati i 1-2 kila manje nego na pocetku i onda cu tokom dana pojesti 1-2kg hrane i vratiti se na staru normalnu kilazu na pocetku. 53kg+6=59 ujutru kad se probudim imacu samo 51 ili 52 a stomak mi kao da nisam jeo mesec dana nista. WTF Oo 

Zasto mi je telo ovako poremeceno i anoreksicno i kao da- samo sebe sabotira? Uvek ce sva hrana nestati iz mene ne mora to da bude uvece npr preko dana pojedem 2 kg cevapa i 1kg pljeskavice za 2 sata imacu isto kila kao da je 3kg debelog masnog mesa nestalo iz mene nekim cudom i magicnim stapom. Mrzim svoje telo i svoj organizam. Svi mi govore "Jel si to smrsao od droge"? "Sto su ti tako upali obrazi" a kada bi na sekund znali kako je meni msm da bi promenili misljenje

Ako sam gladan mogu da pojedem 2 kile pice za 1 minut i onda se gasi zeludac sve staje,apetit, sve.

Ne mogu ni da disem vise a ne da jedem. Ili krenem da jedem slatko i ubedjen sam da mogu pojesti celu tepsiju torte od gladi i posle 3 parceta meni preslatko i bude mi muka i ne mogu vise,gasi se apetit i gotovo.

Da ne pricam tek o nerealnim bolovima u stomaku koji su redovni svaki dan.

Boli me stomak dok treniram,posle BUKVALNO svake vezbe.Zatim posle treninga.Boli me stomak kad jedem, kad pijem puno vode, kad legnem da spavam,kad se ujutru ustanem,kad sedim za kompom, kad pijem kolu, kad pijem mleko,kad pijem hladno.kad se iznerviram,kad mi je hladno itd

Jednostavno stomak se zgrci tacno na sredini i uvuce i boli me kao da je neko uzeo motku i poceo da me lupa po stomaku tj na sredini na mestu gde su trbusnjaci.

Vec sam navikao na taj bol i postao mi je normalna stvar ali nije fer i NIJE LEPO da me neko od 90kg proziva i govori mi kako sam anoreksican i kako sam se osusio a da ne razume kako je biti u mom telu i kako se ja osecam.



Planirao sam da kupim Elite Mass Gainer http://www.fitsport.co.rs/prodavnica/proizvodi/dymatize-nutrition/elite-mass-gainer-454kg


Daje puno kalorija. Kada bi jeo puno i pio ovaj protein,to bi premasilo moj potreban unos kalorija (oko 2500kca)l mislim da bi tada konacno uspeo da se ugojim.


Inace imam dobru genetiku imam misice i trbusnjace koji se vide i ako sam jako mrsav ali jednostavno ja msm da za mene resenje ne postoji sem da skroz prestanem da jedem i da lepo na miru mogu da umrem od gladi ili brzi nacin da progutam kutiju diazepama. 


Sta da radim?






« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2017, 02:40:29 pre podne od strane Joza934 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.