TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:20:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ojacavanje misica od pucanja  (Pročitano 3109 puta)
Peraa84
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2007, 08:55:35 posle podne »

kao sto ti rece stex moras da naviknes telo na udarce uzmes jednog lika i sa njim sparingujes ali nek te on malo izmlati po nogicama i tako uradi par puta naviknes telo na to i onda predjes na jaceg covu (to se zove celicenje) bar je mene tako trener mlatio :P
Sačuvana
stex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2007, 05:27:21 posle podne »

morash da naviknes telo na udarce i bol...
"Pain is weakness leaving the body"
Sačuvana
------------------------------------------------------------------
....Watch the master. Follow the master. Be the master....
------------------------------------------------------------------
mikiveliki
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2007, 11:37:59 pre podne »

Svakako da nikakav glukozamin niti MSM i slicne supstance ne mogu zastiti telo od siline low-kick udaraca posebno ako su oni precizno plasirani i tacno dozirani sa jasnim ciljem da protivniku nanesu sto vecu stetu. ako je steta vec ucinjena onda proces oporavka moze biti prilicno dug a pomoc pomenutih supstanci moze tek tada imati veceg znacaja...

Sve ovo se postize primenom savrsene tehnike udarca i jedini nacin da se odbarnis od ovakvog napada je da ga izbegavs koliko mozes ili da probas apsorbovati ovakve udarce kroz primenu tehnika blokade sto je manje dobro resenje!
Sve ovo je stvar fizike koja to vrlo jednostavno objasnjava na sledeci nacin:
Telo koje predaju kineticku energiju telu u mirovanju je uvek u prednosti kakao sa sobom nosi energiju udara izrazenu kroz masu tela, brzinu kojom telo putuje i velicinu povrsine preko koje predaje snagu udara. Sto je ta povrsina manja vece je praznjene u pojedinacnoj tacki dodira a samim tim veca sila po jedinici povrsine izrazena u pravcu dodira sa trelom protivnika. Sve ovo rezultuje na kraju velikom stetom po onoga koji prima ovakav udarac!!!

Tacka udara koju spominjes je vrlo kriticna sa aspekta siurnosti i zapravo predstavlja oblast tzv "slabe tacke" protivnika pre svega zbog blizine zgloba kolena koji je po svojoj strukturi vrlo osetljiv na sva kretanja van svoje primarne pravo linijske putanje napred-nazad u odnosu na frontalnu ravan tela. Svako drugacije kretanje izazvace teske ozlede i difunkcijuovog zgloba sto ce te udaljiti od borilista dugo vremana.


   
Sačuvana
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2007, 11:00:23 pre podne »

Kao sto sam i rekao nemam iskustva sa treniranjem borilackih vestina ali sigurno je da ce jaci misic lakse podneti udarac od slabijeg misica.
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2007, 10:03:42 posle podne »

mislim da gresis...nema veze ako ti imas veliku nogu jaku...on kad te udari...cevanicom...pa to je kao da te je neko sipkom udario...jedino je da se sto vise pazis.... 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
DrugacijiOdOstalih
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 206

« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2007, 08:49:25 posle podne »

Nemam iskustva sa borilackim vestinama ali mislim da ces u velikoj meri spreciti takve povrede ako sto vise ojacas misice,pogotovo misice nogu ako su oni najvise na udaru.
Sačuvana
Been constantly so frustrated i've moved mountains with less ! When i channel my hate to productive i don't find it hard to impress !!!
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2007, 07:03:31 posle podne »

uh momci,kako je lako reci izbegavaj udarce u to mesto , uglavnom jedno je sigurno , neginu mi treninzi snage, da malo ojacam ( tj. malo vise) , da li ima na forumu kick boksera sportista iz slicnih sportova ? ,mogao sam taj udarac da izbegnem  nego sto je to bio prvi sporing mene i tog druga, ajd da kazem da sam tek juce skupio herca da se suprostavim njemu ,pa eto hteh da vdim koliko ce me boleti taj udarac, sto je sada naravno bila glupa ideja :)
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2007, 05:53:34 posle podne »

Jedno je sigurno-nece ti glukosamine ili neki preparat pomoci.
Isto,izbegavaj udarac u isto mesto,i kad bude jaci kvadriceps,manje ce te boleti takav udarac.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2007, 03:19:11 posle podne »

jednostavno sad malo prippazi da ti se ne ponovi udarac u isto mesto....zato sto ce da te mnogo boli....
sta da ti kazem osim cuvaj se
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2007, 02:26:26 posle podne »

pa to tu mesto je popularno zvano palariza
ja sam cuo da tu pogode nerv   neki kazu da tu misic ulazi u koleno pa zato ???
u glavnom to jako boli i na to treba da se "naviknes" i naravno imas jace misice na nogama
i kad oce da te udarim nikako ne smes imao opusten taj misic jer je onda jos gore ;D

ako si primetio kik bokseri stalno to gadjaju

i moj drug trenira nindzitsu ... imaju stvarno dobri ti udarci ili sta li su vec ;D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Nedeljko Scepanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 88

« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2007, 02:12:51 posle podne »

POzz

krenuo sam polako sa svojim treninzima (ninjutsu treniram, a s tegovima polako radim kuci) , 2,3 meseca nisam trenirao jer sam pokidao neke ligamente kod kljucne kosti, mi generalno imamo teske treninge s mnogo batina :) pogotovo nas 3,4 sto obozavamo relnu borbu, da predjem na stvar, juce sam radio sparing s drugom , koji je inace pripadnik specijalne antiteroristicke jedinice, covek je jak ko zivotinja, sredio me je jednim low kick- om ,nakon toga je bilo samo gusenje,kao zavrsnica, sad mi je cak to i smesno :) , jer me niko tako brzo pobedio, "problem" je nastao kod tog low kicka, udario me je nekoliko santimetara iznad kolena, pomislio sam da mi je puko misic, nakon okoncanog sparinga nisam mogao ni da ustanem kako valja, pa sam poceo da se plasim za te moje "jadne" misice,  pitanje je jednostavno kako mogu da ojacam i izbegnem pucanje misica, ja koliko znam u vecini slucajeva kad se kaze "misic je pukao" obicno je puka tetiva, a da se retko desava pucanje samog misica, pa sad mo nekom mom znanju , trebalo bi da uzimam glukozamin, da li ima jos neki preparat za sprecavanje tih problema

POzz
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.