TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:23:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane?  (Pročitano 1537 puta)
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 20, 2017, 11:30:07 pre podne »

http://prntscr.com/gzqa8q
crveni red je ponedeljak, zeleni sreda i zuti petak. Misicne grupe kao sto su grudi, ledja i noge radim po 4 serije a ovo ostalo 3.
I jos uz to trcim 2-3 puta nedeljno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2017, 10:07:15 posle podne »

Kako izgledaju ti full body treninzi u tvom slucaju ?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 18, 2017, 09:55:56 posle podne »

Hvala puno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 18, 2017, 01:34:51 posle podne »

Unos proteina bih držao "oko dvojke", a ono čime bih "manipulisao" su hidrati i masti...

Pre sam za neki "split sistem" treninga, jedna veća + jedna manja partija, osim dana za noge - leg day solo  ;) Ali siguran sam da će se rešavanju problematike uključiti i kolege kompetentnije za oblast treninga...
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2017, 11:21:37 posle podne »

I ovo sto si rekao da dizem postepeno kvalitetne kalorije, je l to znaci da vremenom onda povecavam unos uh, kasti i proteina ili?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2017, 11:18:15 posle podne »

Vazi, hvala puno. Za strpljenje i jeste donekle tacno, tj. ne ocekujem brzo rezultate ali bi stalno nesto menjao i to cak i mene nervira. Tako da se sad ovoga drzim bar 3 meseca pa cu videti kakvi ce biti rezultati. Msm na full body treninge i pravilnu ishranu, sa kalorijslim suficitom.
Je l' okej onda da unosim 150 grama proteina, 80gr masti? A sto se tice ugljenih hidrata, je l' okej da krenem sa 300, pa onda postepeno sledece nedelje 320 pa tako kroz nedelju da povecavam po 20 sve do npr 400-450 ili?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2017, 10:51:26 posle podne »

Ono što tebi treba je dobro formulisan trening sa opterećenjem u kontinuitetu...dakle, jasno usmerenje...šta želiš...realno postavljeni ciljevi...

Mislim da smo u drugoj temi dali neke smernice kojih bi "na stratu" trebalo da se pridržavaš( trening, ishrana, suplementacija)...ispoštuj to...

Čini mi se te jako rano izdaje strpljenje pa očekuješ neke ekspresne rezultate...i zato lutanje...

Unos proteina oko 1,5-2,5 gr po kg...hidrati 3 gr po kg i više...masti 0,6-0,7 gr/kg startno...dakle, postepeno diži "kvalitetne" kalorije, ispoštuj osnove i čekaj...dovoljno vremena provedenog uz korektan trening i ishranu daće rezultate zasigurno...

Opet naglašavam ljudi kreću naglo sa prejedanjem, do juče su jedva unosili 200 gr mesa dnevno, junk hidrate, imali jedva 2 obroka dnevno i sl., a već danas kreću sa kilo mesa i pirinča dnevno, 6 obroka i sl...dakle, polako, postepeno, bez usiljenosti...
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2017, 10:45:31 posle podne »

Ovo sto sam te pitao koliko masti, proteina i uh po kg, mislio sam koliko da unosim da bi isao na masu...
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2017, 10:42:51 posle podne »

17 godina, 185 visok i 74 tezak. Treniram trenutno skoro 2 meseca, ali sam pre trenkrao dosta dugo (vise od godimu street workout i isto tako teretanu, pa pauza pa sad ponlvo poceo).
Koliko bi mi ti preporucio p, uh i masti po kg? I da li kada pazim na masti, uh i proteine da unesem koliko trebam moram i kalorije da brojim ili? Msm sto se tice ishrane meiskusan sam skroz...
Treniram full body 3 puta nedeljno, to mi najbolje pogodi sbe misice i msm da bi telo najbolje do sada reaguje na to
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2017, 09:36:42 posle podne »

Meni nešto ne deluješ kao neko ko ima problema sa procentom telesnih masti?

Vau, odmah bi na jednocifren BF?  :o

Ako mene pitaš jurenje jednocifrenog BF u "all natural" varijanti je previše riskantno za nekog ko nema ni dovoljno mišićne mase ,a ni "kritičan" BF...

Suficit urađen na pravi način je najbolje rešenje...ne komplikuj nepotrebno, tek si na početku priče da se zamaraš "lean bulk" i sl., najbolji recept za "lean bulk" je kal. suficit iz kvalitetnih kalorija...  ;)

A šta je to prekoračenje unosa masti i proteina? Ili misliš da izvore istih( prosti hidrati i loše masti)...

Koliko dugo treniraš? Koliko sada unosiš proteina, hidrata, masti? Visina? Godine? Da li dovoljno "jako treniraš"?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2017, 06:50:27 posle podne »

I je l' problem ako na primer prekoracim dnevni unos masti i proteina?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2017, 06:48:31 posle podne »

a i to sto kazes, ali mislio sam posto imam ovo malo sala pa da skinem bar na 8% bf pa onda na cistu masu. Al' mogao bi krenuti i odma na masu. Je l' dobro tako za uh i proteine?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2017, 05:34:26 posle podne »

Kakvo mrsavljenje imas 185cm i 74kg povećaj UH na 3,4g/kg i proteini 2g/kg,zdrave masti 1g/kg..

Ti bi trebalo da imas barem 7,8kg vise na tu visinu..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2017, 06:32:42 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2017, 03:59:27 posle podne »

Evo sad sam probao da postavim tamo sve u podesavanjima za masu, da kao dobijam o,25kg nedeljno. I pokazuje mi da bi trebao unositi 3500 kalorija. Da li je to realno na mojih 17 godina, 185cm i 74kg?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2017, 03:14:19 posle podne »

Skinuo sam app myfitnesspal, i sad u roku od mesec dana ocu da smrsam 2kg, da spustim bf bar na 8. I onda planiram na lean bulk. Pokazuje mi da unosim 2400 kalorija na dan. E sad onaj omjer ili eng. ratio. Stavio sam ovako: uh 45%, proteini 30% i masti 25%. Pa to ispadne dnevno 180gr p, 270gr uh i 67gr masti.
Imam 74kg i za 4 nedelje mi je cilj da spustim na 72 i ondq lean bulk. Sta mislite o tome?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.