TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:25:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporucena doza u zavisnosti od telesne tezine  (Pročitano 1756 puta)
petar0608
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2017, 07:59:45 pre podne »

Slavisa i Dusane,

Jos jednom zahvaljujem na korisnim savetima i sugestijama.

Sportski pozdrav! 8)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2017, 11:28:47 posle podne »

Ono što samo svakodnevno ponavljali na forumu je da ne mogu noge i ramena u istom treningu. Noge ustvari ne mogu ni sa jednom misicnom grupom da se spajaju jer je to ogromna misicna grupa koja zahteva puno vremena i snage za trening. Druga stvar koju sam bez nekog detaljnog gledanja primetio je ovo mrtvo dizanje u sredini treninga ledja a neposredno pre veslanja u pretklonu, to mi se takođe ne dopada jer nije pametno sa umornim donjim delom ledja raditi veslanja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2017, 10:11:10 posle podne »

Akcenat bih stavio i na vlaknasto povrće u obrocima( salata kao dodatak)...

Sumarno kao neki "basic kit" po pitanju suplementacije bih preporučio - proteinski suplement( WPC/ whey izolat u pwm, a kao zamena obroka po potrebi umesto gejnera bih se opredelio za blendove - proteinske mešavine), omega-3( najmanje 3-6 kapsula dnevno, rasporediliti u toku dana uz obroke, taman ispadne oko 1-2 gr EPA + DHA, pri standardnom doziranju od 180 mg EPA i 120 mg DHA po kapsuli), vitaminsko-mineralni kompleksi( akcenat na vitamine B-grupe, vitamin C, vitamin D3 i K1, visokoapsorptivne oblike magnezijuma i cinka...)

Naravno sa vremenom su tu i BCAA, glutamin, kreatin, beta-alanin...ali savladajmo osnove, steknimo rutinu, pa ćemo lako "upgrade" suplementacije...  ;)
Sačuvana
petar0608
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2017, 08:12:55 pre podne »

Uz tunjevinu u vecini slucajeva pecurke. Orasaste cu ubaciti obavezno. Ne dolazi motivacija od suplemenata, ali nesto u glavi tera da se zapne jos jace.:) O suplementima znam ono sto sam uspeo da nadjem na netu i u nekim tvojim tekstovima.

Dusane, trening..Ne znam kako se tacno zove svaka vezba, ali pokusacu da opisem:

Prvi trening - Grudi i triceps
Grudi
1) Kosi ili ravni benc 4x5-8
2) Kosi potisak bucicama 3x6-8
3) Razvlacenje bucicama na ravnoj/kosoj klupi 3x6-8
4) Prednje podizanje bucica (ne znam tacan naziv)-slicna vezba kao za prednje rame samo ruka okrenuta kontra i dizem malo ka bradi - za gornji deo grudi 3x6-8
5) Sajle na kros masini/propadanja/kontra kosi 3x6-8 (ne radim sve, ovo / mu dodje "ili" :))
Triceps
Potisak sa cela 3x6-8
Potisak na lat masini 3x6-8
Jednorucna ekstenzija (underhand kickback) 3x6-8
Trbusnjaci

Drugi trening - Ledja i biceps
Ledja
Lat sa razlicitim hvatovima 3x6-8
Mrtvo dizanje 4x5-8
Dvorucno veslanje u pretklonu 3x6-8
Jednorucno bucicama 3x6-8
Ne znam naziv vezbe, na hiperextenziji u paralelnom polozaju sa podom dizem bucice ispred glave 3x6-8
Biceps
Pregib ravnom sipkom 3x6-8
Skotova bucicama ili pregip bucicama 3x6-8
Sajla 3x6-8
Trbusnjaci

Treci trening - Noge i ramena
Noge
Leg press ili sutiranje 3x6-8
Cucanj 4x5-8
Iskorak 4x6-8
Listovi 4x6-8
Ramena
Potisak iza glave ravnom sipkom 3x6-8
Potisak bucicama 3x6-8
Lateralno 3x6-8
Zadnja ramena (bucice ili sajla) 3x6-8

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #7 poslato: Novembar 07, 2017, 10:14:13 posle podne »

Jel bi mogao malo bolje da opišeš trening, kojim danima koje vezbe radis, kojim redosledom, broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2017, 10:05:56 posle podne »

Banane + čokoladno mleko? Hm, prosti hidrati na kub! Bolje neka to bude neki manje obilan dobro formulisan obrok...

Teško tebi ako se "zatruješ tunjevinom"...  ;) Možda od žive...  ;) Koji je to prilog uz tunjevinu? Salata?

Ko kaže da je ella sir jedino rešenje...malo mlečne masti te sasvim sigurno neće ubiti...možeš i prezident mladi sir, mladi sir šabačke mlekare( gledaj da ne bude više od 10% m.m.), uz sir dodaj i orašaste plodove...

U pwm( obrok neposredno posle treninga) uz bananu dodaj i mericu proteinskog suplementa...okani se gejnera...ipak sav višak prostih hidrata "one gde ne treba"...

Motivacija ne dolazi od suplemenata, nego iznutra! VOLJA ZA MOĆ! Ali bih dodao neki vitaminsko-mineralni kompleks i omega-3?

Jesi li upoznat sa ovim suplementima( upotrebna vrednost, doziranje)?
Sačuvana
petar0608
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2017, 05:07:28 posle podne »

Dorucak: Uglavnom jaja, ubacim pirinac ili pirincane galete i povrce
Uzina: Banane zalijem sa cokoladnim mlekom
Rucak: meso (belo,junetina ili riba) + krompir ili pirinac, promenim nekad na pasulj ili grasak sa mesom
Trening
Banana odmah posle treninga
Vecera: zatrujem se tunjevinom uglavnom sa nekim prilogom
Pred spavanje ella sir silom jer je odvratan

Ne znam da li bih mogao jos 1-2 obroka da ubacim ili sta da jedem, sit sam stalno, bilo bi previse.

Mogao bi da mi preporucis neki suplement, taman ce malo da me motivise.

Hvala na savetima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2017, 02:28:56 posle podne »

Ako uzmemo u obzir da su u pitanju obrađeni proteini( prosto rečeno "polu svareni"), a tu je i dominacija prostih hidrata, teško da će nastati neko fatalno opterećenje jetre i želuca( ako uzmemo u obzir da su ovi organi "zdravi")...pre će problem biti "insulinski pikovi"...

S obzirom na tu telesnu težinu trebalo bi povećati i unos proteina do oko 2 gr po kg, hidrate 3+ grama po kg, masti nikako ispod 0,6 gr po kg( bar u startu)...poenta priče u "weight gain" je dodatak pre svega kvalitetnih kalorija( postepeno povećavati unos kvalitetnih kalorija, "sufucit"), uz dobro formulisan trening sa opterećenjem...

Ja bih se pre fokusirao na ishranu, ipak najbolji gejner je ishrana - dodati još 1-2 kvalitetna dobro formulisana obroka...

Inače, koliko obroka imaš? Sastav obroka?

Sistem koji dobija je isti i za rekreativce/amatere i profesionalce, dakle, "eat like a caveman, train like a beast"  ;)
Sačuvana
petar0608
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2017, 10:12:27 pre podne »

Pre svega, hvala na odgovoru.

Znam da je dodatak ishrani, samo smatram da je 255 g hidrata i 50 g proteina po serviranju + obrok ubrzo posle toga previse za zeludac i jetru koja treba da se izbori sa time. Prema tome, nisam mislio kilo odjednom, nego da smanjim porciju jer mi je zdravlje br. 1 u celoj prici.

Unosim 1,5g proteina po kilogramu telesne tezine, oko 2g hidrata, a masti nisam nikad racunao.

Bitno je reci da se vezbanjem bavim rekreativno i amaterski, treniram 3 puta nedeljno po 2 misicne grupe, dakle ne ocekujem nista spektakularno da se desi od gejnera, recimo da "pomogne" da dobijem 2-3 kg na telesnoj tezini, jer se mucim sa povecanjem tezine ili bar da ne gubim na tezini, jer mi se i to desavalo.

Vezbam par godina sa manjim prekidima, u sustini sam zadovoljan svojim izgledom, ali eto, uvek moze malo bolje i vise.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2017, 09:54:43 posle podne »

Hm, logička dilema  ::)

To je "merica", dakle, "serving size", računa se da to neće biti jedan jedini obrok, već je to dodatak osnovnoj ishrani, tj. redovnim obrocima, elem, nema potreba za korekcijama naspram telesne težine, jedino ako misliš da dodaš još jedan "serving" ne bi li povećao unos kalorija...

Mada pravo je pitanje šta očekuješ od gejnera, kakva ti je osnovna ishrana, plan treninga, "staž u ovoj priči"...

Koliko unosiš proteina, hidrata, masti? Kakva ti je računica?

Šta bi ti hteo? ..."kilo gejnera" odjedared?  ;)

Malo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
Sačuvana
petar0608
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2017, 11:12:24 pre podne »

Zdravo svima,

Kupio sam 'Twinlab super gainers fuel' za koji je preporucena doza 350g, tj dve merice posle treninga. Da li se doza menja u zavisnosti od tezine, jer mi je nelogicno da covek od 60 kg uzima istu dozu kao onaj od 100kg?

Inace, ja imam 62 kg.

Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.