TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:20:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za suplemente - da li je ovo previse za pocetnika  (Pročitano 2133 puta)
dados
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2017, 11:22:04 posle podne »

Hala puno Slavisa jos jednom, svaka cast..  ;) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2017, 10:46:58 posle podne »

Ok, izvini ako je nešto loše protumačeno...sve u svemu za sve savete ti stojimo na raspologanju i oko plana treninga i izrade plana ishrane, samo malo strpljenja i volje za čitanjem...

Svaki početak je težak  ;) Ali ako se ide pravim putem, postaje uživanje!  ;)

Sačuvana
dados
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2017, 10:16:08 posle podne »

Hvala Slavisa na odlicnom odgovoru... pregledacu sve ove tekstove .. mada sam neke veci procitao i ranije ...

Malo se spusti na zemlju, i primedbe bez osnova ostavi po strani...tu smo da ti pomognemo!

Sto se ovog tice, ne znam jel sam nesto pogresno rekao, ali stvarno ni u jednom momentu niti postu, nisam imao primedbu na bilo sta... pa sam malo zbunjen :) ali ok :) Hala i Dusanu i tebi na savetima, svakako cu ih poslusati...  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2017, 09:53:50 posle podne »

Proteinski suplement možeš samo u pwm( obrok neposredno posle treninga)...naravno tu su i blendovi( proteinske mešavine) koje se mogu upotrebiti kao zamena obroka...

Sagorevače masti bi čuvao kao "final touch"...npr. poslednje 4 nedelje dobro formulisane dijete...( posebne mere opreza, osetljivost na sastojke, inicijalno doziranje, zdrav. problemi, ako postoje)...

Amino kiseline su korisne kao antikatabolici, akcenat bih stavio na BCAA + glutamin...( pre i posle treninga, doziranje 0,3-0,5 gr po kg dnevno)

Dakle, sve može zajedno...samo, ako ishrana nije sređena, uzalud je sve...ili radimo kako treba ili ne! Bolje opremljena teretana je najbolje rešenje...

Pre početka trenažnog procesa obavezno odraditi - lab.. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, ukupni i direktni bilirubin,enzimi jetre - AST, ALT, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina)...krvni pritisak? ...ekg u miru...poželjno test opterećenja, spirometrija...nadam se nema nekih povreda lokomotornog aparata?

Koliko si upoznat za postulatima zdrave ishrane - pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme hrane?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2017, 09:45:28 posle podne »

Nisi dobio odgovor? Izvini, ali da bi dobio precizan odgovor potrebno je da daš više informacija o sebi! Odgovor je bio ilustracija svega onoga o čemu treba razmišljati pre kupovine suplementa...

Prvo i osnovno je steći rutinu po pitanju treninga i "clean ishrane"...suplementi nisi bili niti će ikada biti ključno pitanje tvog napretka...i bez sagorevača masti se mogu gubiti masne naslage, i bez amino kiselina i proteinskih suplemenata sa može napredovati u "mišićnoj masi"...ali bez dobro formulisanog plana treninga i ishrane NIKADA NEĆE BITI NAPRETKA!

Malo se spusti na zemlju, i primedbe bez osnova ostavi po strani...tu smo da ti pomognemo!

Cilj nam je da te nešto naučimo a ne da dajemo "šture odgovore"...

Za početak informacije o suplementima...

O sagorevačima masti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

O amino kiselinama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementi-amino-kiselina-nuznost-ili-luksuz

O whey proteinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nedostizni-whey-protein
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2017, 09:59:01 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dados
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2017, 06:57:01 posle podne »

@dusane mislim da si u pravu, predpostavio sam da ce plivanje i kucna varijanta biti dovoljno... ali gledacu da krenem i u teretanu... mozda budem u mogucnosti da vezbam u jednoj manjoj kucnoj teretani sa lat masinom i bendzom. Nema preterano puno rekvizita ali ja ne bi da idem na tu varijantu da dobijem neku veliku misicnu masu.

U svakom slucaju bi bio veoma zahvalan na savetu za suplemente, koje uzeti i u kojoj kombinaciji... jer toliko proizvoda ima da jednostavno ne mogu da se snadjem.. da li uzeti sagorevac u kombinaciji sa proteinom ili ne... i da li je potrebno uzeti aminokiseline ili ne...

tnx

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2017, 05:51:54 posle podne »

Pre korišćenja suplemenata trebao bi da razmislis o odlasku u teretanu, to je mnogo vaznija stvar jer nisam siguran koliko kvalitetno mozes trenirati u kucnim uslovima s obzirom da si ogranicen sa rekvizitima.
Sačuvana
dados
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2017, 01:15:52 posle podne »

Pozdrav ljudi, evo ovako, prvi post je bio opsiran ... posto nakon jednog dana nisam dobio odgovor, mislio sam da je preopsiran, jer video sam da ima oko 20 pregleda ali niko nista nije napisao, pa sam ga editovao u vrlo kratko pitanje :-)

Uglavnom meni je 36 godina, 180 cm visine i 85 kg, sa pivskim stomacicem, i postao sam vrlo neaktivan i to sam odlucio promeniti. Ranije sam isao u teretanu i plivao rekreativno ali u zadnjih 5 godina nista.

Trenutno sam za cilj izabrao da skinem stomak, da pojacam malo misicnu masu, vec sam polako poceo menjati ishranu ali nije jos to to. Trenutno vezbam u kucnoj varijanti i vratio se plivanju, planiram bar 2 puta nedeljno da odem na bazen a 3 nedeljno vezbe.

Od suplemenata sam do sada koristio neke aminokiseline u tabletama ali iskreno zaboravio sam kako se zovu, a sagorevac je bio Unyidine, mislim da se tako zove... crna kutija sa tabletama i uzimao sam ujutro pre jela i pola sata pre plivanja.

Sto se tice budzeta, svakako bi radije uzeo nesto kvalitetnije ali da to nisu sad neki preterano skupi proizvodi.

Sto se tice zdravlja, tu sam ok. Ne pijem nista od lekova, samo sam se fizicki mnogo ulenjio i to moram da promenim podhitno!

Tako da sto se tice sagorevaca, mislim da bi probao sa kompleksnim sagorevacima, stimulativnim.

E sad sto se tice aminokiselina, ne znam da li su mi potrebne ili ne, i koje tacno mi trebaju, ali kad sam ih uzimao ranije, secam se da sam bio jako zadovoljan nakon 3 meseca vezbanja i konzumiranja istih, ali se ne secam koje su to bile. A da li tablete, prah ili nesto trece mi nije bitno dok god su za preporuku od vas. Za protein, whey Impact sam mislio uzeti. Jedna samo napomena, za aminokiseline i protein mislim uzimati zajedno sa zenom, mada kontam da ce ona uzimati samo protein i njena je i zelja bila Impact whey ali sam se odlucio ipak prvo konsultovati sa vama, jer citajuci postove vidim da zaista znate i poznajete ovu materiju a ja samo citam i dalje nista ne razumem :-) Inace ona nece uzimati sagorevac jer se povremeno zali da joj srce kao pocne jace lupati, mada doktora nisu nasli nikakav problem, pa ne bi da joj ista od sagorevaca uzimam.

Unapred zahvalan!


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2017, 03:01:44 posle podne »

Moraš dati više informacija o sebi da bi i odgovori bili precizniji.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2017, 02:35:39 pre podne »

Mislim da ne bi trebalo banalizovati pogled na svet suplementacije...

Kako definsati "pojam previše"?

Impliciraš da neke štetne efekte suplemenata, pa da će ova kombinacija opteretiti neke naše organe?

Ja bih rekao da ako se odabiru suplemenata pristupi planski( realno zacrtani ciljevi), uz dovoljno upoznavanja sa upotrebnom vredošću suplementacije, uz adekvatno doziranje i dužinu uzimanja se može izvući maksimum iz iste...a naravno tu je i ekonomski aspekt( šta možemo priuštiti, šta je prioritet)?

Elem, sagorevači masti obuhvataju bar 2 podgrupe - L-karnitin i "analozi"( acetil-L-karnitin) - bezstimulansni sagorevači i kompleksni sagorevači masti( stimulativni sastojici - kofein, sinefrin, katehini iz zelenog čaja...), dakle o kom se sagorevaču radi?

Da li je uzimanje sagorevača praćeno adekvatnim planom ishrane i treningom?

Da li postoje ograničenja upotreba uzimanja sagorevača masti - npr. za L-karnitin suspstitucuona terapija T4...za stimulativne sagorevače masti - poremećaji srčanog ritma, povišen krvni pritisak, problemi sa želucem, krvnim sudovima, srčane mane, astma...?

Kakvog si zdravlja? Piješ neke lekove?

Koje amino kiseline? BCAA? Glutamin? Suplementi amino kiselina sa kompletnom formulom( esencijalne + neesencijalne)? Tečne? Tablete? Kapsule? Prah?

Dakle, šta su ti ciljevi? Koliko dugo vežbaš?
Sačuvana
dados
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2017, 11:28:36 posle podne »

Da li je ok za početnika kombinacija aminokiselina, proteina i nekog sagorevača masti.. ili je to previše? ili eventualno samo da uzmem neki whey protein?
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2017, 12:59:57 pre podne od strane dados » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.