TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:06:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pliometrijski i izometrijski trening?  (Pročitano 1673 puta)
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2017, 12:41:08 pre podne »

Ovako....
Staticke, tj izometrijske vežbe nemaju nikakva efekat na TIP snage koji je potreban fudbalu. Neko može da izdrži 5min u čučnju, a od toga nikakve koristi neće imata kada treba da potrči, šutne, promeni pravac. Jer snaga se razvija SAMO NA NAČIN na koji treniraš. Ako vežbaš, statiku, bićeš jak u statici. Tip snage i brzine u fudbalu nema veze s ovim.
Što se tiče pliometrijskog treninga, mogu eći da je on potreban fudbalu. I to krenuti sa manjim brojem skokova po seriji, a veći brpoj plio. vežbi.
A rad se opterećenjem tj tegovima, može doneti samo korist ako se radi kako treba. Kontraefekat se dobija samo kada neko krene u teretanu bez predstave šta sve može tamo da radi.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2017, 01:07:17 posle podne »

Ja radim izdrzaje u cucnju, polucucnju, izdrzaj na jednoj nozi, izdrzaj u poluskleku, poluzgibu i slicno....

Da li je dobro kombinovati ova dva nacina treniranja u cilju povecanja snage i eksplozivnosti? I kako je najbolej kombinovati? U istom treningu ili u razlicitom?
Pozdrav! Reci nam koji cilj imas vezano za snagu i eksplozivnost? Koji sport je u pitanju? I otkud da si izabrao izometriju kao nacin povecanja snage i eksplozivnosti?
Fudbal je u pitanju. Od samog izometricnog treninga ne ocekujem nikakav pomak u brzini, eksplozivnosti, okretnosti ali ocekujem pomak u snazi tako da me je zanimalo na koji nacin je najbolje kombinovati taj trening sa pomenutim nacinima treniranja kako bi doslo do veceg napretka u eksplozivnosti, brzini, okretnosti nego kad bi se radio trening samo za to.
Fascinirale su me uvek price o nekom sasvim obicnom coveku, zeni koji u situaciji gde se treba boriti za zivot i smrt ispolje neverovatnu, "nadljudsku" snagu pa mi je oduvek u glavi pitanje kako kroz trening doci u takvo stanje gde i bez tog extremnog motivacionog momenta koji je nemoguce postici osim u borbi na zivot i smrt postici takvu snagu, izvuci iz sebe taj maskimum.
Tako da zelim na sebi da isprobam (kroz neki duzi vremenski period) efekte nekog nacina treniranja koii mozda nije uobicajen (iskljucivo sa svojom tezinom) pre nego sto se za par godina upustim u trenerski posao jer smatram da trening sa tegovima, tj. sa vanjskim opterecenjem u fudbalu donosi vise stete nego koristi ali dobro da ne pravim zabunu i idem sad siroko u neku drugu temu....

Citat
Moses kombinovati slobodno ove dve  vrste treninga kao sto  Mozes kombinovati pliometriju i sa klasicnim treningom snage stim sto  se  u bilo kom slucaju uvek radi prvo pliometrijski deo treninga na pocetku. Evo to primer jednog takvog treninga.
I planirao sam raditi na pocetku jer mi je poznato da pliometrijski trening ima najboli efekat kad ga radis odmoran ali mi je nejasno da li bi izometrijske vezbe nakon pliometrijskih pomogle ili odmogle u razvijanju vece explozivnosti. Mogu ja sve isprobati kroz neki duzi vremenski  period i videti kako deluje ali bih radije da cujem iskustva drugih kako bih manje 'lutao" i brze nasao odgovarajuci nacin....
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2017, 01:09:32 posle podne od strane lonewolf » Sačuvana
Loshmigthefighter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2017, 06:37:33 posle podne »

Stvarno, koja moze da bude uloga izometrijskog treninga u borilackom sportu? Od toga nista ne mogu da pronadjem i jedino sto od toga koristim je guranje zida.
4 runde x 1 minut guranja zida sa raznim polozajima ruku - gore, dole, dijagonalno...
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2017, 12:45:37 pre podne »

Da li je dobro kombinovati ova dva nacina treniranja u cilju povecanja snage i eksplozivnosti? I kako je najbolej kombinovati? U istom treningu ili u razlicitom?
Pozdrav! Reci nam koji cilj imas vezano za snagu i eksplozivnost? Koji sport je u pitanju? I otkud da si izabrao izometriju kao nacin povecanja snage i eksplozivnosti?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2017, 10:58:43 pre podne »

Moses kombinovati slobodno ove dve  vrste treninga kao sto  Mozes kombinovati pliometriju i sa klasicnim treningom snage stim sto  se  u bilo kom slucaju uvek radi prvo pliometrijski deo treninga na pocetku. Evo to primer jednog takvog treninga.

https://youtu.be/A2H-761lq9s
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2017, 03:00:42 posle podne »

Da li je dobro kombinovati ova dva nacina treniranja u cilju povecanja snage i eksplozivnosti? I kako je najbolej kombinovati? U istom treningu ili u razlicitom?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.