TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:33:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko gubitka kilograma za APSOLUTNOG pocetnika  (Pročitano 2465 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2017, 08:13:49 pre podne »

Intervalni trening 20sec radiš i 10 sec odmara.
https://youtu.be/KFt3iRT5ueg
Mozeš da radiš po 5 ili 6 ovakvih tabata jednu za drugom ako imaš kondicije čak i više. Možeš da menjaš razne vežbe u samoj tabata. Uglavnom se koriste razne vrste skokova i vezbe snage  da bi se povecao intenzitet i potrošnja  kalorija
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2017, 02:21:14 pre podne »

Meni se čini da ma šta ti mi rekli, ma šta te posavetovali sa stručnog i "vežbačkog" aspekta, ti ćeš uraditi "po svom"...

Cenim to što neke stvari pokušavaš da pojasniš detaljno, ali sve to može u par rečenica, a ne da ovo preraste "rat i mir"...

Ukratko ili usvoji zdravu logika napretka( povećanje mišićne mase / redukcija masnih naslaga) ili osudi sebe da lutaš po sistemu "večitog početnika"...realno sagledaj sebe i svoj izgled, a možeš i potražiti stručnu pomoć( telesna dismorfija)...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2017, 12:54:16 pre podne »

" Problem ove godine je sto ne mogu da skinem salo cak ni pri ekstremnoj dijeti (izuzev lica - sto je parodija)."

To je problem nedostatka treninga sa tegovima, veruj mi da je tebi trening sa tegovima neophodan za zeljeni rezultat. Ako vec ne zelis da ides u teretanu probaj da nabavis/kupis tegove i jos nesto od rekvizita za vezbanje.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 08:30:59 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2017, 12:32:10 pre podne »

(zasto brzo ? Pa ako se spustim na 60 kg i uzmem gejner i natovim se, nije isto kao da krenem sa 67kg). Ja taj problem vucem veoma dugo.



Mislim da si u zabludi sto se ovog dela tiče, ne samo da ce biti isto vec mozda bude i gore(masnije).

Pa to sam i sam mislio. No ja se ovim uvrnuto-perverzno-bolnickim problemom sa ili bez doktora bavim dosta dugo. No samo na sebi. Fora je da nakon sto skinem "dovoljan broj kilograma", ja moram da sto brze "nabijem 20+ kilograma".

Zasto ? Zato sto se uvek desi isto. Sa ili bez hrane i gejnera. Jos davno sam bio na neurologiji. Nisu nasli nista sto bi mi pomoglo. Otad radim sam. Pored toga prosam sam sve i svasta i jos bio operisan 2x (nezavisno od toga)

Fora je da meni nije npr prirodno da ako lupam imam 75 kg izgledam u licu kao da imam 70, pa 60, pa 50... To nije normalno. I meni se lice osusi do neke mere "kad ne moze vise". Ovo pricam iz bogatog iskustva i nije trip.

Onda ja skidam celokupnu telesnu tezinu da bih smeo da se gojim (logicno da nema smisla ici na preko 100 kg da bih u licu izgledao kao da imam 70, a i onda bi palo na dno dna).

To radim vec dugo, jer sta mogu drugo ? Bavim se dosta sportom (posebno leti). Veoma, veoma je tesko balansirati, jer cak i ja znam da ne mozemo da biramo gde cemo gubiti salo prilikom dijete/vezbe.

Problem ove godine je sto ne mogu da skinem salo cak ni pri ekstremnoj dijeti (izuzev lica - sto je parodija).

Zato pokusavam da resim problem do proleca/leta (kao i svake godine), ali sada je zapelo. Nece pa nece.

A ne daj Boze da popijem pivo (iako sam sprzio sve sto sam mogao) ili da pojedem nesto. Nema rezulata osim  sto sam fizicki jaci i jaci.

Ne znam sta da radim u kucnim uslovima i da skinem 5kg. Prosto ne znam. Jedino da probam da radim "Diamond" sklekove po ceo dan iako imam vise bolova u zglobovima nego sto sam umoran.

Pa ako ima neko ideju za kucno mucenje "sala" bio bih veoma zahvalan...
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 12:36:18 pre podne od strane back_to_the_future » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2017, 12:05:49 pre podne »

(zasto brzo ? Pa ako se spustim na 60 kg i uzmem gejner i natovim se, nije isto kao da krenem sa 67kg). Ja taj problem vucem veoma dugo.



Mislim da si u zabludi sto se ovog dela tiče, ne samo da ce biti isto vec mozda bude i gore(masnije).
Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2017, 12:03:24 pre podne »

Meni je jedini cilj da smrsim 5kg. Znam za ishranu.

Problem je sto je tesko da objasnim problem. Ja sam bio ekstremno mrsav.

Gojio sam sa gejnerima (ja nisam ni znao sta je to pocetkom 21. Veka) i uz tonu hrane.

Bavim se inace biciklizmom (zima je + propio sam se pivom i ne krijem mane).

Zelim samo da u kucnim uslovima izgubim 5 kg. Ja jedem svaki DRUGI DAN samo 1x na dan. Paprikas, pljeskavica, itd... Radim kao lud neke sklekove. Cucnjeve. Zgibove. I jos dosta nekih vezbi tipa sa YT "how to lose 1 kilo per day".

Ja znam da bi meni teretana verovatno pomogla. Samo znam da necete razumeti, ali za sada ne zelim napolje. Zelim u kucnim uslovim da puknem tih 5 kg. A ne znam sta cu. Vec sam na rigoroznoj dijeti. Jesti 1x u 2 dana je vec rigorozno. Plus 7 od 7 dana vezbam non stop. Pun sam snage. A ne mogu da skinem.

Prosto ne znam sta da radim. Zato sto sam se osusio u licu (tj nisam ja - vec genetika ili sta vec) ne zelim da trcim ili idem u teretanu. Zelim samo da skinem ono sto iz iskustva znam sta je "dole" visak, pa da uzmem gejner.

I moram da kazem nesto iskreno. Lekari nisu mogli tada da zaustave moj gubitak kila. Sasvim slucajno sam cuo za Dymatize Gainer. Taj se vise i ne proizvode. Ovi su slabiji. Da ono tada mi nije pokazap drug (ma nisam ja u to verovao), pitaj Boga da li bih bio tu.

Naucio sam kako "ovo radi". Zelim samo neke kucne vezbe koje brutalno kidaju kalorije. Nadam se da me malo razumete... Nisam imao pojma gde ovo da pitam.
Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2017, 11:47:43 posle podne »

Znam. No ono sto pokusavam da objasnim da nema sanse da odem u teretanu. Ne zato sto se bojim tegova. Vec pokusavam da resim problem u 4 zida. Iako je moj problem  sj*ban. Mnogo njih nece ni razumeti. Ovo nije u stvari problem sa misicima. Zelim samo da izgubim par kila u kucnim uslovima. Svestan sam da je uvrnuto. Ali ja nemam neki obican problem. Da imam ne bih ni bio ovde.


Zelim da sto pre sprzim par kila. Ne zanima me izgled, masa, snaga. Samo zelim da sprzim salo. Zelim da na kantaru pise 62. Meni nije problem telo. Za "amaterski izgled" ja sam izdefinisan.

Moj problem je sto imam uvrnut poremecaj. Posle nekog vremena moje lice izgubi salo (vezbao ili ne). Neki uvrnut genetski poremecaj. Ja sam dugo nekako balansirao. Ali sad mi bas bas ne ide.


Primer ja ako krenem da se "naduvavam" hranom i gejnerom ja cu za 20-25 dana (mozda i manje) naduvati 82 kg. Problem je sto mogu BRZO da dobijem kile, ako bas hocu. Problem je sto se meni LICE otopi brutalno brzo.

Pod brzo mislim na period od nekih 2 meseca. Pa sam ceo zivot skidao i nabijao kile. Ja ne idem u teretanu. Ali ja mogu da uradim tone sklekova, cucnjeva, tebusnjaka i mogu da vozim bajs u jednom smeru i po 1000+ km.

Meni sad treba izuzetno specificna pomoc. Znam da 99% ljudi ne moze da skapira o cemu pricam.

Trebaju mi vezbe u kucnim uslovima, gde cu da sprzim par kila veoma brzo (zasto brzo ? Pa ako se spustim na 60 kg i uzmem gejner i natovim se, nije isto kao da krenem sa 67kg). Ja taj problem vucem veoma dugo.

Zelim da sebe opteretim mnogo u kucnim uslovima i izgubim ono sto smatram viskom. Kupio bih najradije tegove i dizao dok ne svisnem. Nego sve sam dao u bicikl za leto. Potrebne su mi neke kucne vezbe koje brutalno prze "kalorije".

Znam da je komplikovano ljudi. Trebaju mi YT klipovi ili bilo sta sto mi moze sprziti jos tih 5 kg. Za kondiciju i salo ne brinem. Mogu da izdrzim i brutalne dijete.

Jedina mi mana sto ponekad se nalijem pivom. (Bar sam iskren).
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 12:07:25 pre podne od strane back_to_the_future » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2017, 11:39:03 posle podne »

Udari zdrave osnove svog napretka, okani se zabluda - okani se đubreta od hrane - majonez, margarin, eurokrem...sa takvim načinom ishrane ćeš naneti sebi više štete nego koristi...ne zaboravi da su margarinom prvo tovili živinu u USA, pa su videli da je došlo do "pomora živine"( čista trans mast)...ali "sirotinja raja" nije imala novca za maslac pa im je prodavan "ulepšani" margarin... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vreme-je-za-margarin-revoluciju

Kreni sa čitanjem...o ishrani...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Gejneri nisu dobar izbor, evo i zašto... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Inače, piješ neke lekove? Batalio alkohol?

Malo i o alkoholu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/alkohol-hrana-lek-ili-otrov

Okani se brojanja kalorija, nauči da brojiš ono što je stvarno bitno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kalorija-nije-samo-kalorija

I šta ti je na kraju cilj? Da povećaš mišićnu masu? Ili masnu masu? Ili da smršaš? Realno zacrtani ciljevi su pola uspeha!
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2017, 11:40:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2017, 11:19:00 posle podne »

Moraš početi da treniraš u teretani ako hoćeš da napreduješ, ti ne treba da gubis kilograme vec da dobiješ na misicnoj masi. Pretpostavljam da se trenutno radi o skinny fat izgledu.
Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2017, 09:36:31 posle podne »

izguglao sam malko. Mogu da radim zaista mnogo sklekova. Npr "diamond". Radim ih skoro deceniju. Probacu i ovako jak rezim. Nista ne kosta. Mene ne zanima teretana. Iz vise razloga. Zelim da kuci resim problem pa mogu da mucim telo koliko god da treba.
Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2017, 09:27:40 posle podne »

Mozes da probas razne bodyweight tabate ( intervalni trening)  koje mozes da radis kod kuce. Ima milion klipova u tabata fazonu na netu.

Mozes li me malo detaljnije uputiti u terminologiju ? Ili dati linkove makar u Pm ? Hvala.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2017, 08:57:14 posle podne »

Mozes da probas razne bodyweight tabate ( intervalni trening)  koje mozes da radis kod kuce. Ima milion klipova u tabata fazonu na netu.
Sačuvana
back_to_the_future
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2017, 08:20:11 posle podne »

Pozdrav. Nov sam. Ne bih se predstavaljao, voleo bih da ostanem anoniman. Treba mi vasa pomoc. Tesko da ce te naci uvrnutiji topic. Ali krenimo redom. Imam 32 godine. Imam jednu uvrnutu muku. Pokusajte da mi verujete na rec.


Jos otkad sam imao 20-21 godine mucio sam sam muku kilogramima. Imao sam 47kg. Nisam tu mogao nista. Ali ostavio sam cigare, kupio sam Dymatize Mass Gainer (4.54 Kg mislim) i sta se desilo ? Preporod. Nije me zanimala misicna masa. Uopste. Cak ni danas. Zeleo sam samo da budem deblji. Bio sam bolesno mrsav. Cak sam bio u bolnici.

Uglavnom digao me taj gejner uz mnogooooo hrane (6 obroka po 6 parcadi (sve masno, majonez, eurokrem, margarin, jer cilj je ugojiti se). Bio sam srecan ! Ljudi ja sam za 30 dana sa 47kg otisao na 82 kg (visok 177). Sve se promenilo. Krenuo da izlazim, ribe... ali...

Dolazi par uvrnutih problema. Vise nisam gubio kilazu (poceo da se bavim biciklizmom polu-profesionalno). Ali desilo se nesto UVRNUTO. Gubio sam salo samo u licu !!!! Da. Kilaza bi bila ista. I onda sam ja laicki krenuo : "skinem ja kile, vratim se na 60, pa se ravnomerno ugojim". Pa mogu reci da je palilo dok sam bio mlad (pricam o periodu od pre 6-7 godina). Onda bih opet uzeo gejner i tako ukrug...


NISAM PODNOSIO sto mi se vide kosti na licu. Imao sam komplekse. Nisam izlazio vani.

Ako mi verujete na rec , to su videli i lekari, ali nisu znali sta je to. Jednom su rekli : "verovatno imas vise masnih celija na licu"). Ja to mogu da razumem. Ali ne razumem zasto je razlika sve veca i veca.

Zadnji put kad sam nabio 80kg u licu sam izgledao kao da imam 60kg. Nije prirodno. Znam da je uvrnuto.

I tako sam krenuo na novu dijetu. Prvo sam zbog smrti roditelja/mnogo problema izgubio sam 10 kg bez truda.

Kasnije sam se propio. Pivo. Cesto po 4L piva na dan. To je ako se razumem 4000 kalorija skoro. 1 kila je valjda 7700 kalorija ? I sad i pre sam bio aktivan. Ali sad sam upao u depresiju. Pa da ne ulazim u tesku filozofiju, jer bih mogao da napisem brdo stranica (ovo je sve skracena verzija), imam dosta pitanja.


1. Radim dnevno 200-300 sklekova, 200 trbusnjaka, radim neke sulude vezbe sa YT, kao "kardio". Radim sa stolicom. Sve sto mogu u kucnim uslovima. Cak i zenske vezbe koje navodno tope mast/kalorije. Danas sam uradio vise nego za zivota vezbi. Ne osetim misice. Jedino sto su sve kucne. Zanima me da li je uopste moguce izgubiti kilazu u kucnim uslovima ? (Iskljucio sam trcanje i biciklizam zimi - kompleks)

2. Koliko je realno da mi razni online kalkulatori pricaju bajke da gubim skoro 1 kg na dan ? Moja vaga non stop varira -2/+2. Uzgred koristim sledecu bolesnu dijetu. 1 dan ne jedem nista (osim kad sam debil pa se napijem sto donosi brfo kalorija). Znam da ce mnogi reci da ne pijem ali pijem, jer sam preziveo sve ono sto nikom ne zelim. Danas sam crkao i naravno na vagi je i dalje je isto 67kg.

3. Znam da je 67kg za visinu od 177 vec mala kilaza sto se ne bi reklo po mom telu. Zelim da izgubim jos 5kg ! Kondicije imam brdo (naravno nije teretana). Ovo sam vec pre radio. Ali ovaj put ne mogu. Zapelo je i ne mogu da skinem gram. Ceo dan da vezbam ne vredi. Vec ne mogu skoro da se umorim. Moze li mi neko reci koje vezbe sa svojim telom sprze najvise kalorija ? Koje vezbe da probam ? Da li je realno da sam npr danas ili pre 2 dana sprzio 4000 kalorija i tolioo nabio pivom, jer se kazaljka ne pomera za gram ?

4. Koliko god vam sve ovo suludo zvucalo, zelim da puknem 5 kg jos (sto pre), pa da se naduvam gejnerom. Imate li neki savet a da nisu trcanje i teretana ?

Unapred zahvalan.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.