TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 06:48:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1878 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #16 poslato: Decembar 17, 2017, 10:23:07 posle podne »

Broj serija i ponavljanja zavisi od tvog trening plana, izbora i broja vezbi kao i tvoje utreniranosti. Ja bih tebi preporučio da radis nekih 6 do 10 ponavljanja kod vezbi sa tegovima dok na vezbama sa sajlom i drugim izolacionim vezbama mozes da ides i do 15.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2017, 09:13:40 pre podne »

Koliko da se prave pauze izmadju serija i koliko ponavljanja da radim ako radim za masu ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2017, 12:29:45 pre podne »

Ja nisam za gejner, ako vec nesto kupujes neka to bude whey protein ili neki blend.
Napsi malo detaljnije kako izgledaju treninzi, koje vezbe radis po treninzima, koliko serija i ponavljanja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2017, 10:47:56 posle podne »

Za početak vitaminsko-mineralni kompleks( akcenat na vitamin B-grupe, vitamin C, vitamine D3 i K1, minerale - magnezijum, cink, gvožđe  - visokoapsoprtivni oblici), omega-3( bar 3-6 kapsula dnevno uz obroke , po kapsuli 1000 mg ribljeg ulja standardizvano na 180 mg EPA i 120 mg DHA), proteinski suplement( najbolje WPC) - konzumirati u pwm...

Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2017, 10:37:06 posle podne »

Vazi shvatio sam, nego jel mi preporucujete nesto od suplementa?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2017, 10:08:09 posle podne »

Bez užina moliću! Po koja low-carb voćka između obroka je ok( berries, citrusi, jabuke...), ali bez voćnih užina - velična porcije voća ne veća od onoga što može stati u šaku!

Neka to budu dobro formulisani manje obilni obroci...npr. uz orašaste plodove( kikiriki - obavezno pečen, neslan!) ubaci posniji sir i eto rešenja...

Ponesi nešto hrane sa sobom u adekvatnoj ambalaži...jedno vreme sam ustajao rano ujutru, blagovremeno pripremim obrok, popakujem, odložim i "konzumiram", rešenja uvek ima, samo MORAŠ biti bolje organizovan i posvećen cilju!

To da li radiš bolje ili gore od ovih sa više kilograma i staža u teretani ništa ne znači "za sada", ogledalo kaže sve...zato, ispoštuj, primeni i napreduj i uvek prvo gledaj sebe a manje druge!

Korisno štivo za čitanje na temu ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

O gejnerima imaš podeljen tekst, detaljno iščitaj, primeni i uspeh zagarantovan!

« Poslednja izmena: Decembar 11, 2017, 10:11:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2017, 08:31:18 posle podne »

 Vazi dodacu jos jedan obork nije problem, i dodacu jos u toku dana neku uzinu banana, kikiriki, i ostale vocke, e da jedem ribu to sam zaboravio da kazem.Idem u skoli i putejem zato mi je problem a kad se vratim iz skole odma teretna i eto ga vec je 21h.Imam 64 kila na 184 cm, ali kad odem u teretanu radim bolje od svi oni sto su 10 kila tezi i jaci sam od njih i radim sve pravilno, snaga je tu zdrav sam i kilazu da dodam moram to mi je kao cilj...I to sa gejenrima koliko treniram dugo naucio sam i citao da to nije zdravo uopste bolje da sredim ishranu nego gejenr da pijem ali sa 64 kg na 184cm valjda je bolje i da jedem i da pijem..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2017, 04:58:49 posle podne »

Polako, polako...mi već stigli do gejnera i doziranja istoga, kao da je to najbitnije?! Ah...

Dodao bih još jedan obrok u toku dana...4-6 obroka najbolje...a zašto nemaš vremena da jedeš 4 x na dan? Ne možeš poneti sa sobom nešto kvalitetnih namirnica u adekvatnoj ambalaži ili pak nemaš vremena za blagovremenu pripremu obroka ili kupovinu hrane...nemaš apetita ili te jednostavno MRZI...najlakše je smućkaš šejkić i to je to...e pa druže gejner ne služi za to...

OBAVEZNO PROČITAJ... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

A koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti? Vodimo računa o tome ili...?

Ko kaže da ti je hleb uopšte i potreban ako imaš dovoljno krompira, pirinča, ovesnih, mahunarki na meniju?

Nema toga trudim se, ali ne ide...ili radimo posao kako treba ili nećemo biti zadovoljni napretkom...

A po koja low-carb voćka između obroka...salata od vlaknstog povrća uz obroke? Orašasti plodovi? Riba, riblje ulje? Suplementacija omega-3?

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?



« Poslednja izmena: Decembar 11, 2017, 05:01:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2017, 02:49:49 posle podne »

Samo jos jednu pitanje volumass 35 koliko se pije dnevno ?
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2017, 01:55:42 posle podne »

Vazi hvala..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2017, 01:04:49 posle podne »

Protein i kreatin su uvek odlicna opcija ali kao sto rekoh za najbolje rezultate moras dobro organizovati trening i to ispratiti kvalitetnom ishanom.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2017, 11:23:53 posle podne »

Vazi hvala na brzom  odgovoru samim tim ako je sve u redu jel  da probam da pijem kreatin i mozda whey uz to ?Kako kazete..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2017, 11:18:33 posle podne »

Sto se tiče treninga nema potrebe da biceps/triceps treniraš 2x nedeljno takodje ti je potrebno vise pauze izmedju treninga jer se nekad desava da sa ovim rasporedom imas samo 1 pauzu u toku nedelje. Mišići rastu kad odmaraju,a treningom se samo stimulisu na rast.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2017, 10:52:43 posle podne »

Ponedeljak:Grudi,Biceps
Utorak:Ledja,Triceps
Sreda:Ramena, Noge
Cetvrtak:Biceps, Triceps
Petak Pazuza pa opet isti kurg

Ishrana: Dorucak 4 jaja 100g ovsene
 Rucak Belo meso oko 200 g Pirinac 100G salata,i jeo sam dosta malo hleba sad mi vi kazite da li da jedem vise hleba ili manje i naravo crni..
Vecera: Sardina,Sira,
Ovo je naprostijia ishrana mislim da treba jos da jedem ali nemam vremena toliko ali mogu da ubacim jos nesto kuvana jaja sta vi kazete...
Citao sam dosta i sve u svemu dzabe trenizi dzabe supelmentacija ako ti ishrana nije dobra trudim se koliko mogu da jedem onako kako treba..
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2017, 10:55:39 posle podne od strane Aleksabg » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2017, 10:42:00 posle podne »

Prvo da vidimo kako tebi izgledaju treninzi i ishrana, suplementacija ide kasnije. U početku svi napreduju jer telo odreaguje na trening ali za neki dalji napredak neophodno je da dobro isplaniraš ove dve stvari a u zavisnosti od njih odredjujes sta ces koristiti od suplemenata.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.