TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:02:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin me ne radi. Zasto ?  (Pročitano 2690 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2017, 05:14:44 posle podne »

Hvala na pitanju, ne dam se lako.  ;)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2017, 12:51:33 posle podne »

Ziv si Pedjoni  :)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2017, 12:15:34 posle podne »

Evo da i ja dodam koju.

Što se tiče kreatina i "ne radi me". To je apsolutno moguće. Ne zato što je kreatin loš ili ga malo uzimaš (mada ovo drugo može da uspori mišićno zasićenje), već može postojati upravo pomenuto mišićno zasićenje sa kreatin fosfatom. Naime neki max je, koliko me sećanje još služi negde oko 2.1-2.4 g/kg.  Ove vrednosti uzmi sa rezervom, ali je suština ista. Suplementacija ima efekta dok se ne dostigne mišićni maksimalni kapacitet. Vežbači kojima je nivo kreatin fosfata ispod tog maksimalnog kapaciteta, sigurno će vremenom osetiti efekte dopune. Takođe ima ljudi kojima je zbog ishrane i ko zna čega još sve ne, taj maksimum ostvaren. Kod njih se javlja upravo ta fraza "ne radi me".

Što se tiče kružnog treninga. Njega mnogi mešaju sa Full Body konceptom, što naravno nije isto. Ako radiš FB, apsolutno se pridružujem @Terrorovom stavu. Za naturalca je to najbolji pristup. Upravo zbog pomenute frekfencije aktiviranja mišića na sedmičnom nivou. Ne bih sada ulazio u OPORAVAK kao i u sa njim usko vezanu DEKOMPENZACIJU, KOMPENZACIJU i SUPERKOMPENZACIJU (ili NADKOMPENZACIJU)...

Znači neki rezime bi bio, da ako si popunio mišićne deopoe kreatin fosfata kroz ishranu. Onda ti suplementacija istog nije neophodna.
FB ima razne pristupe i u zavisnosti od mnogo faktora daje razne rezultate. U svakom slučaju forum je mesto gde se mogu čuti razna mišljenja. Naravno mišljenje može da ima svako, tako da ti preporučujem da saslušaš svakog i ono što ti se učini zanimljivim i logičnim, sam studiozno istražiš. Ima dosta na netu, a i ovde su ljudi spremni da posavetuju i odbrane svoje stavove. 
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2017, 12:19:53 posle podne od strane Пеђа » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2017, 06:08:38 posle podne »

Svasta pise na ambalazama...bacas pare na neka puferisana sranja...isti ako ne i  bolji efekat cini obicni monohidrat. Mada da ti jedes kilo crvenog mesa dnevno ne bi ti razmisljao o kreatinu....Ali ako si bas resio da ga koristis racunas da ti ide oko 0.5 grama suve materije po kg tezine , 5% od tezine bi trebalo da bude unos  tecnosti kao i da povecas unos uh na min 4-5 gr po kg tt...U tom slucaju moze doci do povlacenja i vece kolicine vode od 5 kg za nekih desetak dana...Sto se tice treninga kruzni trening pod uslovom da je uradjen kako treba je najbolji vid treninga za natural rekreativca kada je u pitanju dobijanje misicne mase. Za natural vezbace bitnija je frekfencija nego volumen...u praksi bolje je da na tri treninga uradis 30 serija benca ukupno recimo  nego 30 serija na jednom treningu... nebitno je da li se radi o kruznom ili nekom split sistemu kada se prica o hipertrofiji. Ona zavisi vise od drugih parametara... volumena , broja ponavljanja, pauze izmedju ponavljanja i slicno...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2017, 02:53:36 posle podne »

Marko tesko da ces kruznim treningom dobiti na misicnoj masi jer je to trening za misicnu izdrzljivost, veruj mi ja to najbolje znam jer kada se spremam za takmicenje koristim tu vrstu treninga. Kreni da radis trening snage i hipertrofije pa ces da vidis kako kilaza raste, naravno uz kvalitetnu ishranu. Sto se tice povlacenja vode ph modifikovani kreatin u kapsulamaimaslabiju retenziju od monohidrata ali i to zavisi od kvaliteta ishrane jer tebe ne zavodeni kreatin nego losi ugljeni hidrati sto ti nije cilj nego dobijanje kvalitetne misicne mase. Kreatin je tu fa ti malo poveca snagu i izdrzljivost na treningu sto ce sa kvalitetnom ishranom rezultirati povecanjem misicne mase.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2017, 10:36:40 posle podne »

Hhaha, nemoj progresno da me shvatis ali ("samo 2kg a trebalo je barem 4kg") otkud tebi takve sulude ideje. Kreatin je suplement( dodatak ishrani) nije carobna pilula a ne spada ni AAS tako da takvi efekti i nisu za očekivati. Radim "kruzno" , kruzni trening ? Ako je kruzni trneing u pitanju sta očekujes od njega, da dobijes misicnu masu ?  Moraš se malo uozbiljiti i promeniti pristup treningu, ishrani i suplementaciji, po tvojim postovima imam utisak da si zauzeo napadni stav za cim nema potrebe a pritom se nisi potrudio da ulozis malo vremena i detaljno se informises o svemu vezanom za trening.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2017, 05:04:50 posle podne »

Dovoljna hidratacija je potrebna, ali ne razumem šta očekuješ da će sva "uneta" voda ući u mišiće...  ;)

Ja sam napisao 2 kapsule pre i 2 kapusle posle treninga...dakle, 2 x 2 kapsule  ;)

I na autobusu piše lasta pa ne leti...  ;) Kolege koji su "obrađivale temu" SAN "pH kreatina" moguće da nisu obratile pažnju na doziranje u skladu sa telesnom težinom...

A koliko kg imaš?

Mislim da bi bilo dobro da sa nama detaljnije podeliš plan ishrane po obrocima( sastav obroka, odabir namirnica), plan treninga( vežbe, serije, ponavljanja)...

2 kg "lean mass" za mesec dana je odlično...
Sačuvana
MarkoM9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2017, 02:41:55 posle podne »

Trebao bih da imam bar 4kg vise zbog vode koja se zadrzava u misicima , tog efekta nema nazalost  8)
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2017, 02:43:45 posle podne od strane MarkoM9 » Sačuvana
MarkoM9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2017, 02:37:38 posle podne »

To što preporučujem, kao i "delotvorne šeme" uzimanja kreatina... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Možeš uzeti 5 gr kreatin-monohidrata, ujutru na prazan želudac ili oko 15-30 min pre treninga, i 5 gr k-m- posle treninga...kad ne treniraš i samo 5 gr k-m- je dovoljno( dnevno), npr. ujutru...


Moze malo direktniji odgovor. Napisao si da kreatin treba uzimati 4 puta na dan.2 kapsule pre i 2 kapsule posle treninga na prazzaaaaaaaaaaaan zeludac.

 A ovde pise lepo : Način upotrebe: uzeti 1 kapsulu do 2 puta dnevno, uz obrooooooooooooook.  https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/ph-modified-creatine?sku=79

Ne radi me jer koristim ga mesec dana,radio sam iskljucivo KRUZNO i povecavao kilaze svake nedelje, da bih sada imao samo 2KG vise             ;D
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2017, 02:52:30 posle podne od strane MarkoM9 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2017, 03:41:42 posle podne »

Kažu da čak 20% korisnika kreatina spada u "non-respondere", mada pravilno doziranje, dobar odabir suplementa( proizvođač, kvalitet sirovina) svakako da ima udela...ljudi nekada imaju i nerealna očekivanja od suplementacije kreatinom...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2017, 12:28:22 posle podne »

Postoje osobe koje uopste ne reaguju na kreatin.Isto tako i na kofein.U mojoj teretani je bio lik koji kada mu das najjaci NO on zaspi od njega.Nismo svi isto osetljivi i drugacije reagujemo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2017, 01:14:30 pre podne »

To što preporučujem, kao i "delotvorne šeme" uzimanja kreatina... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Možeš uzeti 5 gr kreatin-monohidrata, ujutru na prazan želudac ili oko 15-30 min pre treninga, i 5 gr k-m- posle treninga...kad ne treniraš i samo 5 gr k-m- je dovoljno( dnevno), npr. ujutru...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2017, 05:18:40 posle podne »

Marko, pomenuti kreatin se uzima na prazan želudac, a ne neposredno posle obroka...nadam se da između obroka u 16:30 i uzimanja "kapsule" prođe bar 2 sata?

Inače ako mene pitaš, bez 2 kapsule pre i 2 kapsule posle treninga ne bih očekivao neki "osetan učinak"...

Btw...a koliko imaš kg?

A šta očekuješ od kreatina? Kakve efekte? Retencija vode? Nema više energije na treningu...izdržljivosti...veći broj ponavljanja sa težinama koje si jedva savladavao ranije...?

A koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju? Kako ti izgledaju treninzi?

I da, kreatin uzimaj i u nedelju! Svaki dan dakle  ;) najbolje 6-8 nedelja, pa bar 4 nedelje pauze...
Kad se uzima kreatin u prahu, preporučujes 5g posle treninga ili da se uzme 5g pre treninga i 5g posle ..
A kad ne treniras ujutru 5g na prazan stomak i 5g između obroka gde je razlika nekih 2-3h ili samo ujutru .. ?


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2017, 04:15:04 posle podne »

Marko, pomenuti kreatin se uzima na prazan želudac, a ne neposredno posle obroka...nadam se da između obroka u 16:30 i uzimanja "kapsule" prođe bar 2 sata?

Inače ako mene pitaš, bez 2 kapsule pre i 2 kapsule posle treninga ne bih očekivao neki "osetan učinak"...

Btw...a koliko imaš kg?

A šta očekuješ od kreatina? Kakve efekte? Retencija vode? Nema više energije na treningu...izdržljivosti...veći broj ponavljanja sa težinama koje si jedva savladavao ranije...?

A koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju? Kako ti izgledaju treninzi?

I da, kreatin uzimaj i u nedelju! Svaki dan dakle  ;) najbolje 6-8 nedelja, pa bar 4 nedelje pauze...
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2017, 04:17:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MarkoM9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2017, 02:58:36 posle podne »

Kupio sam PH modified kreatin proslog meseca koristim ga svakog dana sem nedelje https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/ph-modified-creatine?sku=58


problem je sto me ne radi, treniram mesec dana i koristim ga od pocetka., Ujutru jedem u 11 opet jedem oko 2.

U 16:30 rucam,popijem jednu kapsulu i 300ml vode. Odem u teretanu u 17;00  dodjem kuci oko 19;00 popijem 1 kapsulu i 300ml vode, jedem opet, oko 10-11 jedem opet i popijem vode kolko mogu.




Sledece jutro imam 3kg manje tacno onih 3kg vode sto sam popio tokom dana. Mene ovaj kreatin ne radi.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.