TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 08:30:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko plana treninga\plana ishrane  (Pročitano 2205 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2017, 05:12:24 posle podne »

Ne nisam ulazio u to da li je dovoljno ili ne već samo da digestivni trakt postepeno i u skladu sa potrebama i mogućnostima pripremamo za veći unos hrane, jer prejedanje nije rešenje...

O omega-3 suplementima, zašto su "must have"...
https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

Predlog za omega-3( bar 3-6 kapsula dneveno, podeliti uz obroke)... https://www.pansport.rs/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-fish-oil-1000-mg?sku=338

O vitaminsko-mineralnim kompleksima...
https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Predlog... https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/my-favorite-multipler-energizer?sku=910
Sačuvana
pozitivac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2017, 11:57:52 pre podne »

Ako sam razumeo vi bi povecali jos ugljene hidrate, mislite da 350 nije dovoljno?

Koliko sam ranije unosio...ufff...oko 200-250.

Koristim jaja u ishrani, uz ovsene, za dorucak, pojedem 4 komada (3 cela).

Nisam razmisljao o omega-3 suplementaciji, a ni o vitaminsko-mineralnom kompleksu. Moze preporuka oko odabira te suplementacije?

Nemam problema sa apetitom, ovih dana sam bio prehladjen pa moram da priznam bilo je tesko bilo sta pojesti, sve je imalo bljutav ukus ali sam se trudio da dodjem bar do nekih prihvatljivih brojki. Danas mi je bolje, ali svakako nemam problema sa apetitom i navedeni plan mi ne bi predstavljao problem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2017, 02:19:55 pre podne »

Moj savet će biti postepeno povećanje unosa ugljenih hidrata...

Naravno, pravo pitanje je koliko si ranije unosio istih?

Što se tiče unosa masti i sa njim bi trebalo postepeno ići naviše...tako da bi i unos istih trebalo povećati...za sada je to oko 35-40 gr masti( pomenuti izvori)...

Vidim ne koristiš jaja u ishrani?

Suplementaciju omega-3 esencijalnim masnim kiselinama smatram prioritetnom...jesi li razmišljao o nekom vitaminsko-mineralnom kompleksu?

Sve u svemu prati stanje, izbagavaj prejedanje i naglo prekrajanje nutritivnih obrazaca...nadam se da sa apetitom nema problema...
Sačuvana
pozitivac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2017, 05:39:28 posle podne »

Zahvaljujem se na savetu oko treninga, probacu ovaj plan cim me prodje prehlada (nadam se od ponedeljka).

Sto se ishrane tice, dodajem u poslednji obrok oko 100g mladog sira. A sto se unosa proteina tice, drzacu se na nekoj sredini, mislim da je 140-150 sasvim ok za pocetak, a s napretkom bih unos svih makro nutrijenata povecao.

Da li je 350UH dovoljno za moju kilazu i da li mi je unos masti dovoljan (saka suncokreta i dve kasike, oko 40g, kikiriki putera)?
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2017, 05:42:19 posle podne od strane pozitivac » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2017, 03:18:20 pre podne »

Ja bih se za sada drzao racunice koja se odnosi na 2 gr proteina po kg...a ako se ne varam nas forumas ima oko 60 kg...tako da ne bih isao "u startu" previše sa proteinima...ne zaboravimo da sami proteini nisu ključni faktor napretka, već je u pitanju dobro izbalanasiran odnos sa ugljenim hidratima( pravilan odabir izvora istih, tajming unosa) i mastima...
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2017, 05:16:52 posle podne »

Ajde probaj ovako
Prvi dan military press za snagu ali pazi na pravilnu formu izvodjenja vezbe i odradi jos 2-3za hipertrofiju,uradi i jos dve vezbe za triceps, ubaci na kraju i trbusnjake.
Drugi dan cucanj za snagu i jos 2-3 vezbe za hipertrofiju + list
Sreda odmor
Cetvrtak grudi b.p.snaga posle hipertrofija i trbusnjaci
Petak ledja mozes za snagu zgibove sa opterecenjem ili mrtvo dizanje a posle hipertrofijai jos malo bicepsa zakraj. Mozes ubaciti jos jedan ili 2 dana lagani dzoging kao aktivni odmor.
 Obavezno pazi na pravilnu formu izvodjenja pogotovo mrtvo dizanje koje je dosta zahtevna vezba.
 
Slobodno meso pojacaj.💪
Sačuvana
pozitivac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2017, 03:26:33 posle podne »

Hvala vam na odgovoru.
Mogao bih da povecam proteine tako sto bih u svakom obroku proteinski izvor podigao za 50%, odnosno 150g belog mesa po porciji, 4 jaja (3 cela, 1 belance). Tako bih proteine povecao na oko 160, kao sto ste me vi savetovali. UH da ne diram?

Ako sam razumeo vase kritike na moj plan treninga, vi me savetujete da svaki dan radim razlicitu misicnu partiju, s tim da na pocetku treninga radim vezbe snage (cucanj, bench press...do 5 ponavljanja), a kasnije da radim izolacione vezbe (nozna ekstenzija, pec dec, letenje kablovima...)? Tada bi mi trening izgledao jedan dan noge, drugi grudi ramena i triceps, a treci dan biceps i ledja (ili je bolje da ramena radim treci dan)? Posle toga dva dana pauze, pa ponovo sve isto?
Ja sam prvi plan treninga (onaj koji ste kritikovali) osmislio iz razloga da bih mogao dva puta nedeljno da treniram svaku misicnu partiju. Da li mislite da je ovaj plan sto sam iznad napisao bolji i da li i njega treba menjati/prepravljati?
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2017, 03:29:42 posle podne od strane pozitivac » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2017, 02:11:05 posle podne »

Pozdrav Pozitivac.
Po meni unosis malo proteina na dnevnom nivou. Trebao bi unositi oko 2g po kilogramu zeljene telesne tezine. Sto znaci ako hoces 80kg treba da unosis 160g proteina dnevno. Objasni mi molim te sta to znaci kod tebe trening snage a posle hipertrofije. Slazem se sa kolegom Slavisom da je za tebe puno  u jednom treningu da radis grudi i ledja zajedno. Ako pod snagom mislis vezbe sa vecom kilazom i manjim brojem ponavljanja do 5 onda bi drugacije koncipirao trening.
Radio bi na pocetku vezbu za snagu recimo cucanj  sa malim brojem ponavljanja ako su danas noge na redu a posle bi radio jos 2 -3 vezbe za istu misicnu partiju sa vecim brojem ponavljanja.
Sačuvana
pozitivac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2017, 10:03:51 pre podne »

Da, mislim na pilece belo.

Koristim scitec nutrition protein, crveni, mesam sa vodom.

Treniram uglavnom kasno, oko 9 sati, znaci sa treningom zavrsavam do 10 (45-50 minuta vezbanja). Na spavanje idem oko 11 sati, ali sve zavisi i od obaveza koje imam sutra, pa se tako desi da nekad legnem i u 12 (retko kad kasnije). Ovih dana sam prehladjen pa lezem malo kasnije, ali i ustajem kasnije.

Sto se tice unosa zdravih masti, zaboravio sam da navedem da uzmem saku semenki suncokreta i 2 kasike kikiriki putera prosecno. Treniram u kontinuitetu 4 meseca. Omega-3 ne koristim.

Da li bi bilo ok da u cetvrtak treniram grudi, ramena i triceps, a u petak ledja i biceps?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2017, 01:25:30 pre podne »

Kad kažeš prsa, misliš na pileće belo, ne da "mesne prerađevine"? ( nadam se)...

Obrok 5 je hmmmm...tj. bilo bi dobro ubaciti posle njega još jedan konkreatan obrok( proteini + masti)...a obrok 5 bi mogao da bude proteinski suplement + dex...bez ovsenih...dakle, to je pwm...( protein bolje rastvori u vodi)...a koji proteinski suplement uzimaš? Mada ako je vreme limitirajući faktor, onda se bolje opredeli za konkretan obrok posle treninga, nego li ovo seckanje...

A kad ležeš da spavaš? Tj. koliko vremena protekne od završetka treninga do odlaska na počinak? Kad treniraš?

A unos zdravih masti? Orašasti plodovi? Suplementacija omega-3? Koliko dugo već treniraš u kontinuitetu?

Hm, da nije trening malo prezahtevan? Grudi i leđa u jednom danu?



Sačuvana
pozitivac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2017, 12:26:56 pre podne »

Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu i zelim pomoc od iskusnijih ljudi za moj plan treninga\plan ishrane koji sam napravio.
Hteo bih da cujem vase misljenje o planovima i eventualne kritike i ispravke.

Imam 18 godina, 170cm, 59kg. Nisam bas pocetnik sto se treniga tice, upoznat sam sa treningom, trenirao sam nekoliko meseci bez pravog plana treniga\ishrane, vodio sam racuna o tome ali ne previse i nisam imao pisani plan kojeg bih se pridrzavao vec sam u momentu odlucivao oko ishrane.
Nabacio sam odredjenu misiscnu masu, ali zeleo bih da je jos vise povecam, a kasnije da je i izdefinisem za leto i pripremim telo za sledecu fazu nabacivanja iste.

Plan treninga je sledeci:
1) Ponedeljak: gornji deo tela (vezbe snage)
2) Utorak: donji deo tela (vezbe snage)
3) Sreda: pauza
4) Cetvrtak: grudi i ledja (hipertrofija)
5) petak: ramena i ruke (hipertrofija)
6) subota: noge (hipertrofija)
7) nedelja: pauza

A plan ishrane je:
I)   100g ovsene (u oko 100ml mleka, ne mogu sa vodom) i 3 jaja, u ovsene dodam suvo grozdje\ananas
II)  100g rize i 100g piletine (prsa)
III) 100g rize i 100g piletine (prsa\batak)
IV)  100g rize i 100g ribe (tuna\sardina\file)
TRENING
V)    20g dex i 50g ovsene (u mleku) i whey protein

Sta bih oko plana ishrane mogao da promenim? Nekako mi se cini da je obrok posle treninga slab, ali sa druge strane pred spavanje je pa ne bi smeo da bude ni previse "jak"...
Razmisljao sam da dodam oko 70g ella sira u peti obrok.
Sto se tice unosa:
voca: kivi\nar\jabuka\smrznute verzije voca...
povrca: obavezno jedem saku graska dnevno i sezonsku salatu.

Nemam problema sa slatkisima i grickalicama.

Trening mora da bude u kasnim casovima, takve su mi obaveze i nemoguce je premestiti ga.
Plan ishrane sadrzi oko 120g proteina (samo zivotinjog porekla racunam), 350UH i oko 2600kcal. Da li je sve ovo dovoljno za dobijanje misicne mase, sta bi vi promenili, ubacili ili izbacili iz planova?
Nisam rekao da bih ovaj plan pratio oko 4 meseca, posle toga bih krenuo sa rotacijom UH (i za to cu se obariti ovde oko pomoci kada za to dodje vreme) da bih doveo liniju za leto i pripremio se za novu bulking fazu.
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2017, 12:29:20 pre podne od strane pozitivac » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.