TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:40:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li se preforsiram i sta menjati  (Pročitano 2028 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2017, 09:14:07 posle podne »

Nema na cemu 😉
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2017, 04:04:19 posle podne »

Ne...b.p 4 serije, kosi 3 serije, ukrstanje sajli 3 serije , peck dek 3 serije, propadanje 3 serije...to je ukupno 16 serija

HVALA PUNO!
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2017, 03:54:58 posle podne »

Ne...b.p 4 serije, kosi 3 serije, ukrstanje sajli 3 serije , peck dek 3 serije, propadanje 3 serije...to je ukupno 16 serija
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2017, 03:38:33 posle podne »

Prvi dan
Grudi  trbusnjaci
Drugi dan
Ledja biceps
Dan odmora
Cervrti dan
Ramena triceps trbusnjaci
Peti dan
Noge
Sesti dan
Odmor
Sedmi dan
 sve ispocetka

Vece misicne partije radi izmedju 12 i 16 serija sve ukupno a manje izmedju 6 i 9.
Fokusiraj se na vece tezine i pravilnu formu izvodjenja. Moras dobro da osetis misic u svakoj vezbi.

Ako dobro razumem primera Benc radim 12 serija pa pređem na kosi jos 12 serija pa recimo bucicama 6 serija?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2017, 03:20:20 posle podne »

Prvi dan
Grudi  trbusnjaci
Drugi dan
Ledja biceps
Dan odmora
Cervrti dan
Ramena triceps trbusnjaci
Peti dan
Noge
Sesti dan
Odmor
Sedmi dan
 sve ispocetka

Vece misicne partije radi izmedju 12 i 16 serija sve ukupno a manje izmedju 6 i 9.
Fokusiraj se na vece tezine i pravilnu formu izvodjenja. Moras dobro da osetis misic u svakoj vezbi.

Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2017, 03:05:49 posle podne »

Kao sto rece Miladin ovde ima svega i svacega i to previse.
Uspori malo i zapamti da nije bitan kvantitet nego kvalitet.
Ne znam cemu toliko vezbi i toliko serija u jednom treningu.
Posle treninga grudi radis prednje rame sa sipkom napred  onda maltene ista vezba sa sipkom iza glave i to opet u 6 serija. Noge kada radis ne radis list u opste.  Ti komotno mozes da prepolovis broj serija za svaku vezbu. Umesto 45 sec   odmora izmedju povecaj na 60 do 90 sec sto ce rezultirati odmornijim misicem a samim tim i vecom tezinom koju ces podici u seriji tako da ce veruj mi i 3 do 4 serije po vezbi biti sasvim dovoljno za misicni rast.

Hvala na odgovoru i sugestijama!
Znaci da ostavim sve kako jeste stim da prepolovim serije sa 6 na 4 i sa 5 na 3
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2017, 02:40:41 posle podne »

Kao sto rece Miladin ovde ima svega i svacega i to previse.
Uspori malo i zapamti da nije bitan kvantitet nego kvalitet.
Ne znam cemu toliko vezbi i toliko serija u jednom treningu.
Posle treninga grudi radis prednje rame sa sipkom napred  onda maltene ista vezba sa sipkom iza glave i to opet u 6 serija. Noge kada radis ne radis list u opste.  Ti komotno mozes da prepolovis broj serija za svaku vezbu. Umesto 45 sec   odmora izmedju povecaj na 60 do 90 sec sto ce rezultirati odmornijim misicem a samim tim i vecom tezinom koju ces podici u seriji tako da ce veruj mi i 3 do 4 serije po vezbi biti sasvim dovoljno za misicni rast.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2017, 02:36:03 posle podne »

Voleo bi da svako uzme slobodu i kaze kako bi trebao da izgleda jedan program i plan .Akcenat bi stavio na grudi jer tu mi plan da radim na volumen,masi...
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2017, 02:23:56 posle podne »

Da dodam,takodje imam u glavi taj neki trip da ako radim 4 serije da necu imati napretka il ako radim samo 3 vezbe za neki misic da nema nista od toga,pa verovatno sam do sad ovako radio al eto posledica...
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2017, 02:22:51 posle podne »

Pozdrav druze,
Po meni ovaj plan treninga je opsta katastrofa...preeeeevise svega i svacega...preforsiranje ogromno je ovo....bolje podeli jedna particija jedan dan i za nju ne treba 10-12 vezbi nikako...4-6vezbe za particiju rade vise nego dovoljan posao....ali naravno sva carolija potice iz kuhinje...
Savet sastavi drugaciji plan kao i plan ishrane...

Hvala na odgovoru!
U principu jeste preforsiranje,zato sam i napisao tacno koliko sta radim da bi iskusniji videli i uz savet uklonili sav visak i eventualno napravili nov plan.Jer uvece kad legnem levi grudni kos mi seva,trza...To je sve bas radi ovog nacina treninga sto sam skonto posle dva meseca tog i takvog rada.Ishrana je meni OK i tu nemam problem al ocito u vezbama imam problem.Koliko ti savetujes serija,pauza...?Kako izgleda tvoj program?Hvala unapred
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2017, 02:08:47 posle podne »

Pozdrav druze,
Po meni ovaj plan treninga je opsta katastrofa...preeeeevise svega i svacega...preforsiranje ogromno je ovo....bolje podeli jedna particija jedan dan i za nju ne treba 10-12 vezbi nikako...4-6vezbe za particiju rade vise nego dovoljan posao....ali naravno sva carolija potice iz kuhinje...
Savet sastavi drugaciji plan kao i plan ishrane...
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2017, 08:56:24 pre podne »

Ovako u rublici zdravlje sam pisao problem koj imam al ajde da ponovim.Uvece kad legnem ne mogu da spavam jer mi seva levi grudni kos i streca,igra pa mi stvara nervozu,nelogodno je...
Konstatovali smo da je misic u pitanju i da treba se opusti,masazama,magnezijumom...
Verovatno dolazi do opterecenja misica tokom treninga i da se preforsiram kad tako reaguje pa sam odlucio da napisem kako i sta vezbam u cilju uskladjivanja treninga.
Treninzi mi idu 3 dana pa dan odmor 1 dan grudi i ramena 2 dan ledja i ruke 3 dan noge i stomak.
Od suplimentacije trenutno uzimam samo protein,magnezijum,cink...Uzimao sam i kreatin al sam ga izbacio.
Posto ne znam za sve vezbe imena neke cu opisati,DA NAPOMENEM treninzi mi traju 60-70 minuta i nikad vise od toga,desava se samo manje od toga da bude.
Cilj mi je povecanje,to jest oblikovanje misica da ih dobijem pre svega na grudima.
1 DAN Grudi i Ramena
1.Bendz 6-7 serija
2.Kosa klupa 6 serija
3.Bucicama razvlacenje 5 serija
4.Bucice podizanje kao sa sipkom bendz kad se radi  5 serija
5.Na masini razvlacenje 5 serija
6.Potisak ispred glave 6 serija
7.Potisak iza glave 5 serija
8.Uzmem sipku pa je dizem u visini brade 6 serija
9.Bucicama sedim na klupu i dizem ih istovremeno kao potisak 5 serija
10.Bucicama razvlacim ih od tela u visini ramena sa strane 5 serija
11 Bucicama podiyem ih ispred sebe u visini ramena 6 serija

2 DAN LEDJA I RUKE
1 Lat masina uski hvat 5 serija
2.Siroki hvat ispred glave 6 serija
3.Siroki hvat iza glave 6 serija
4.Veslanje 6 serija
5.Kad jednom nogom si na klupi pa sa strane podizes teg drugom rukom 5 serija
6.Veslanje u pretkolenu 6 serija
7.Biceps ravnom sipkom 6 serija
8.Ez sipkom 6 serija biceps
9.Bucicama biceps 6 serija
10.Uski hvat triceps 6 serija
11.kanap na masini triceps 6 serija

3 DAN NOGE I STOMAK
1.Cucnjevi 5 serija
2.legnem na klupu pa podizem nogama nazad ka dupetu 6 serija
3.na lat masini sedim i dizem nogama napred 6 serija
4.Neka sprava sedis koso i guras nogama napred,odnosno gore dole 6 serija
5.Nordisjko trcanje sprava nekih 5-6 minuta
6.Bicikla nekih 5 minuta
7.Razne vrste trbusnjaka

TO BI BILO TO STO SE TICE VEZBI KOJE PRIMENJUJEM DA DOPUNIM,Razmak izmedju serija mi do 45 sekundi a izmedju vezbi pravim pauzu do 100 sekundi.
Labaratorija mi OK,pritisak mi OK,nemam trnjenje ruku niti bilo kakvih drugih pojava.U stresu sam zadnjih par meseci i to dobrom.Secer merim svaki dan jer mi bio malo iznad normale od stresa,nekih 6,4 do 7 je isao a sad je 5,4 sto bi se reklo normalan je.Protein pijem 2x dnevno.Ujutru i posle treninga.Treninzi mi od 15 i 30 do 16 i 30-40h.Medjutim moracu da ih pomerim od 17h najverovatnije...Jedem odma posle treninga i posle nekih dva sata posle treninga jedem opet...Al kako legnem misici pocu na trzaju,sevaju i stvaraju nelegodu...Pa da li je ovo preforsirano,sta menjati,dodati,izbaciti....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.