TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:10:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stagnacija u mršavljenju  (Pročitano 3366 puta)
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2018, 12:39:30 pre podne »

Od sutra ću da počnem sa više obroka, zahvaljujem veliko na savetima. Jer meni je i metabolizam prilično usporen, stomak mi je još naduven (obzirom da sam 3 meseca bila u krevetu zbog operacije ) tako da moram ozbiljno da shvatim to sa ishranom ako želim rezultate kakvim se nadam. Hvala još jednom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2018, 12:32:47 pre podne »

Vraticu se ponovo dijeti sa sva tri obroka pa da ubrzam metabolizam. Hvala puno na savetima

Sva tri obroka?

Zar nije bolje 4-6?

Ne zaboravi da se i na varenje troši energija - više obroka = više varenja = veća potrošnja energije na proces varenja = specifično dinamičko dejstvo hrane...

Više se pozabavi ishranom da opet ne bude kukanja! Slušaj savete "dovoljno kompetentnog" trenera...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2018, 10:16:30 pre podne »

Kada god je stagnacija u mršavljanju problem je u ishrani u većini slučajeva a ne treningu.
Promeniti ili uskladiti još ishranu,napraviti korekcije i biće ok.
Naravno i trening.
Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2018, 08:17:58 posle podne »

Vraticu se ponovo dijeti sa sva tri obroka pa da ubrzam metabolizam. Hvala puno na savetima
« Poslednja izmena: Januar 23, 2018, 10:50:12 pre podne od strane Akyca » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2018, 08:12:22 posle podne »

Jel mozes malo detaljnije da opises kako izgledaju treninzi ?
Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2018, 01:58:10 pre podne »

Pa u početku sam poštovala dijetu maksimalno, posle sam sama malo prekrajala🙈. Treninzi su kardio, tegovi,bugarski čučanj,vežbe za stomak,noge,ruke . U jednom danu radim na primer biceps,triceps,kardio, i stomak
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2018, 01:52:42 pre podne »

A kako ti izgledaju treninzi?

Radi se sa težinama? Hm?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2018, 01:51:01 pre podne »

Baš lepo što je trener elitni, ali plan ishrane, ako ga je on sastavljao baš i nije  ;) Ili si ti samoinicijativno prekrajala "dijetu"?!

Iskreno, "porodična anamneza" trenera nam nije od interesa, već rezultati - NEZADOVOLJNI KLIJENT ili pak TVRDOGLAVI KLIJENT KOJI NE PRATI INSTRUKCIJE!

Banana pre treninga? OMG? Hm, to je dominantno prost ugljeni hidrat?!

Ti idalje "ne kontaš" da moramo da imamo neke odnose makrosa - proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou, da bi dijeta stvarno radila, dakle barem okvirno da znamo koliko čega ima i u kojim odnosima  ;) Da nema stagnacije i sl.

Moramo biti svesni i toga da ne možemo biti na dijeti večno...12-16 nedelja max...

Inače, čudno je da nisi sa trenerom popričala na tu temu, temu plana ishrane?
Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2018, 01:27:09 pre podne »

Od ugljenih hidrata dobijem na kilaži:). A meni je trener IFBB šampion, i ima licencu pa sam kontal A da on zna šta radi sa tim dijetama ( inače su mu roditelji lekari ) ali nisam obraćala pažnju na mamina upozorenja nego sam bukvalno spreman od vazduha da živim da bih povratila svoju staru kilaže jer mrzim kad se ugojim i 2kg i meni je to velika trauma jer sam ceo zivot bila jako aktivna i košarku sam igrala po 5h bez pauza. Pola tog sa tetivama nekih 5 godina sam faktički životarila i trpela bolove jer sam vodila računa da fax završim na vreme. Sad posle operacije kad nemam više bolove (iako nisam još uvek 100% stabilna) dajem sve od sebe na treninzima da bih se vratila u neku formu od ranije. Onda pre treninga mogu da jedem na primer bananu, posle treninga protein, za rucak belo meso, za večeru belanca i jedno celo  jaje, zeleni čaj i 30g badema ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2018, 01:14:30 pre podne »

Znaš kako čini se da u ovoj "proteinskoj dijeti" nema dovoljno masti, a možda ni dovoljno proteina...da li je rađen "carb load" jednom nedeljno ili...?

Opet naglašavam da je loše vođena dijeta prouzrokovala "stagnaciju" u gubitku kilograma...

Sve simptome koje osećaš - gubitak apetita, bezvoljnost, usporenost su rezultat loše koncipirane dijete( uz eventualne trenažne krajnost, pogotovu sa "kardijanjem")...telo se brani "usporavanjem metabolizma"...( vrati se na podeljeni tekst)

Dodao bih još 1-2 obroka...poradio na unosu masti, unos proteina oko 2 gr po kg...a i doziranje omega-3 bih "pojačao" 3-6 puta...carb-load bar 1 nedeljno( "metabolički restart")...posveti se barem okvirno praćenju makrosa...

Pravilan odabir izvora ugljenih hidrata, kao i adekvatno "doziranje" su potrebniji...tu je i low-carb voće...

Nema "bobica" - jagoda, kupine, maline?

Od ugljenih hidrata možeš da dobiješ na plaži?!

A kako je rađena ketogena dijeta? CKD?

Stiče se utisak da "usiljeno žuriš" da povratiš staru kilažu, po svaku cenu, bez dovoljno informisanosti, čineći "metaboličku štetu" svom telu...ali kako se neželjeni kilogrami nisu stvorili preko noći, neće tako ni nestati...

Smatram da je od starta bio potrebniji nešto blaži pristup, ketogena dijeta je obično "final touch", a ne početak "dijet ciklusa"...

Ne bi trebalo zaboraviti da deficit od 500-1000 kCal dnevno, za mesec dana znači 2-4 kg manje, što je realno i ostvarivo...ipak, sve dijete koje provereno rade se svode na priču o kal. deficitu...

« Poslednja izmena: Januar 21, 2018, 01:23:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2018, 12:26:05 pre podne »

Bila sam na keto dijeti nedelju dana ili dve. Posle tog sam na ovoj proteinskoj. Doručak: 100g ribe (oslic), salata,kuvani brokoli,čaša zelenog čaja i tableta omega3, užina 30g badema , ručak:100g belog mesa,krastavica i limunada, večera: 3 belanca i jedno celo jaje,brokoli,limunada i magnezijum direct.  I nekih dve nedelje sam tako sve poštovala, posle mi se smučilo od brokolija jer ga mrzim , i postalo mi muka ujutru da pržim obzirom da trening počinje u 10h. I počela sam tako popijem sagorevač, odem na trening , vratim se i pijem protein (1 merica sa čašom vode), za rucak belo meso i za veceru pijem zeleni čaj. Jer nemam apetit uopšte i sad sam kupila proteinske palačinke da i njih ubacim u obrok.  Ali šećere i ugljene hidrate izbegavam jer od njih mogu da dobijem na plaži. I dugo nisam vodu pila u dovoljnoj količini, tek sam počela da se trudim da pijem vodu bar 2l dnevno. Možda mi je sve to usporilo proces mrsanja. Volela bih da mogu samo protein da pijemza sve obroke i eventualno neku vocku da ubacim. Jer ja ne uživam u hrani i nikad nisam jela kolicinski puno. Uvek sam imala 55-56kg i posle imala povredu,nisam trenirala i jela nezdravu hranu i tako došla do ovog stadijuma.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2018, 12:00:46 pre podne »

Sve napisano nije nimalo informativno...

Pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Po kom principu "sastavljaš" meni? Ajmo detaljnije o obrocima...sastav i sl.

Dakle, samo mesec dana na dijeti?

Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2018, 11:58:21 posle podne »

Moja prava dijeta sadrži ribu,salatu,brokoli,badema,vitamine,belanca,limunadu... samo ja nemam apetit uopšte, nikad nisam ni kolicinaki puno jela, niti imala nekih problema sa kilazom. Ovo je prvi put za mojih 25 godina sa sam imala 76kg a visoka sam 172. Moj cilj je bar 60 , i super se osećam kad ne jedem ništa. Samo me malo deprimira ova pauza u mršavljenju:(. Pre operacije, u septembru sam radila rezultate i tad je samo kortizol bio malo povećan. Ciklusi su prilično uredni, kasni po nekad nekih 10 dana maksimalno. Jel mogu neki suplemente da uzmem ili nekom ishranom da ponovo pokrenem metabolizam...?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2018, 11:46:41 posle podne »

Wooow...

Kao prvo "dijetu" ne čine samo proteini, već i balansiran unos istih u odnosu na ugljene hidrate i masti...( osnova svih dijeta koje provereno rade - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima)

Ako je pomenuta "kvazi-dijeta" delo tvog personalnog trenara, traži mu da ti vrati novac! Samo 2 obroka i zeleni čaj? Fatalno!

Kao prvo savladaj osnove...pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, principi za sastvaljanje obroka, zdrav način pripreme hrane! RAZNOVRSNOST!

Ajmo prvo o osnovama, ČITAJ...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

A loše koncipiranom dijetom, a možda i trenažnim  krajnostima si usporila metabolizam( hormonski disbalans)...evo šta se detaljno desilo... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zarobljeni-u-modu-gladovanja-ima-li-spasa

A kako stojiš sa hormonima? Ciklusi uredni? Štitna žlezda?

Jesi li u skorije vreme( 3-6 meseci) odradila lab. nalaz krvi i urina? ( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL; HDL, urea, kreatinin, ukupni i direktni bilirubin, AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina)?

« Poslednja izmena: Januar 20, 2018, 11:58:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Akyca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2018, 11:09:01 posle podne »

Imala sam operaciju obe Ahilove tetive, obzirom da sam bila prinuđena da ležim nekih 2-3 meseca, za to vreme sam se ugojila i došla na 76kg. Po izlasku iz banje, polako sam počela sa teretanom i personalnim treninzima i za nekih 1 mesec, i 10ak dana došla sam na 68kg. Moj cilj je da dodjem na 55-60kg.
Ja sam na hiperproteinskoj dijeti, ( doručak proteinski shake,ručak belo meso, i obzirom da nemam apetit često samo pijem zeleni čaj umesto večere). Sad sam došla u neku stagnaciju i kilogrami ne pomeraju. Imam treninge 5 puta nedeljno, na dijeti sam i opet ništa. I zanima me šta bih mogla da koristim da nastavim proces mršavljenja? Sagorevač masti već koristim.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.