TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:24:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Slab napredak  (Pročitano 1746 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2018, 11:26:17 posle podne »

Kako se osećaš na treningu nakon tog posla, jel imas dovoljno nsgae za trening ?
Sačuvana
Zvonko85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2018, 11:07:50 pre podne »

Hvala na odgovorima a nisam napomenuo da mi je radno mesto vezano za bajs tako da u toku radnog vremena predjem od 10-20km obicno bude oko 15km.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Januar 26, 2018, 10:38:04 posle podne »

Po pitanju treninga ja ti preporučujem da trening rasporedis na sledeći način:
Grudi treniraj sa prednjim ramenom i tricepsom
Ledja, letenj za zadnje i srednje rame i par vezbi za biceps
Noge

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2018, 10:35:17 posle podne »

Umerio bih se sa muslijem i sl. akcenat uvek stavimo na najbitnije - proteini visoke biološke vrednosti, složeni hidrati, zdrave masti...

Da bi mogao da "vodiš računa da dobiješ mišićnu masu a da izgubiš stomak" trebaće malo više iskustva i na polju ishrane i na polju treninga...pođimo od praćenja unosa makrosa...formulacije treninga( odabira vežbi, "intenziteta, trajanja, učestalosti"...

Ima tu mnogo dilema oko "clean bulk", hormonskog statusa i sl.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2018, 10:55:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zvonko85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2018, 08:36:13 pre podne »

Za par meseci punim 33 godine,zdrastvenih problema nemam,lekove takodje ne pijem,pusac nisam,alkohol konzumiram ajde reci cu dva puta mesecno a nekad ni to.Analize krvi urina sam radio pa pre cetiri meseca I rezultati su bili uredu.
Procitao sam sta znaci ova gradja tela skinny fat I mislim da je to u pitanju,jer sam ranije jeo samo dva puta na dan I to sve uglavnom nezdravo pa da mi se od toga stvorilo masno potkozno tkivo.
Pola merice proteina uzmem da zbog ustede,tako da u toku dana ne uzmem tri merice vec dve,jednom celu I dva puta po pola.
Obroke sam napravio tako vodeci da se ugojim da dobijem misicnu masu a da izgubim stomak.
Semenke muslija uzmem 2,5dcl I onda pomesam sa pola litre jogurta I to bude ok smesa ni previse gusta a ni retka taman po mom ukusu pa sam se zbog toga odlucio na pola litre.
Suvog grodza stavim malo da popravi samo malo ukus.
Obicno spavam oko sestipo sati do sedam sati,no desi se da bude I ispod sest ali to redje.
Kada ustanem popijem pola litre vode  u toku treninga popijem od 7 deci do 1,5l vode,znaci u toku dana popijem izmedju dve I tri litre vode.
OGledalo kaze da su malo grudi porasle kao I ruke,za nijansu,a obime nisam merio ni pre polaska u teretanu a ni sada nakon tri meseca.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2018, 12:56:52 pre podne »

Veoma loše si organizovao trening, puno je da treniraš 5 dana zaredom a pogotovo sa ovakvim rasporedom po misićnim grupama.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2018, 10:59:21 posle podne »

Koliko imaš godina? Neki zdravstveni problem? Piješ neke lekove? Konzumacija alkohola? Pušač? Koliki je obim struka? Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, uk. holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimu jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina...)? Krvni pritisak?

Skinny fat?! https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrsav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat

Što baš pola merice proteina? Zbog uštede?

Ja sam više sa konkretne obroke nego ove "smuti pa prospi" kombinacije...

Čime se orijentišeš u formulaciji obroka? Ciljani unos proteina, hidrata masti? Poenta priče kod svih dijeta( gubitak masnih naslaga) je kalorijski deficit, dakle da na račun korigovane ishrane i treninga "sagorimo" više energije od unosa...naravno, tu su i manipulacije unosom ugljenih hidrata...uz adekvatan unos proteina i masti...

Smatram da je pola litre jogurta po obroku previše( dosta je 200-300 ml), dodao bih jaja u prvom obroku uz pomenuti musli( u kome ne bih preterivao sa suvim grožđem, čak ga smatram nepotrebnim)...

Po koja "low-carb" voćka između obroka je ok( citrusi, berries, jabuke...)

U obroku pre počinka bih izbacio pirinač,a ubacio bih orašaste plodove...

Malo o ishrani... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Kako spavaš? Libido? Hidratacija? Energija za dnevne aktivnosti?

Inače, šta kaže ogledalo? Obimi?
« Poslednja izmena: Januar 25, 2018, 11:02:37 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zvonko85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2018, 04:48:13 posle podne »

Dobar dan pre svega,nov sam u ovom svetu vezbi ishrane I ostalog sto je potrebno za lep izgled tako reci.
Visok sam 190cm I 83kg tezak,rekao bi da sam mrsav sa stomakom.Krenuo sam da treniram pre tri meseca I idem svaki dan sem subote I nedelje(5 povezanih dana I 2 dana pauza)
Prvi dan radim vezbe za grudi I biceps I trbusnjake
Drugi dan ledja, triceps,trbusnjaci
Treci dan ramena,noge,trbusnjaci
Iz ishrane sam izbacio sokove,grickalice,slatkise,hleb,testo,brasno,ulje
Inace ustajem dosta rano tacnije u 5 I nakon dva sata mi je dorucak musli,koji sam spremam(ovsene,razane,jecmene,psenicne pahuljice,kornfleks,seme bundeve,lana,suncokreta,susama,cija seme,kikiriki,suvo grozdje,brusnica,mleveni lan I ovsene mekinje) pola litr jogurta I pola merice proteina.
Nakon tri sata sledeci obrok gde uzimam bareni oslic,integralni pirinac,grasak I salatu svezu.
Posle prodjena tri sata uzimam smuti napravljen od jabike,djumbira,sangarepe,jajeta,mleko,saka oraha ili lesnika I jos poneku vocku ubaci kada imam I pola merice proteina.
Nakon dva sata rucak tu bude obicno supa peceno meso,pirinac,salata.
Zatim ide trening oko satipo,posle treninga popijem celu mericu proteina.
Vecera bude oko sat vremena nakon treninga I sastoji se od pet barenih belanaca,100g sira,integralni pirinac.
Krenuo sam da treniram da. ih se ugoji I da bi skinuo stomak.Mnogi kazu da sporo napredujem,da sam za tri meseca trebao veci napredak imati I da barem malo skinem stomak,a ja niti sam se ugojio niti skinuo stomak.
U napred vam se zahvaljujem na nekoj sugestiji,pomoci,savetu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.