TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:49:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Protein  (Pročitano 1839 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #13 poslato: Februar 26, 2018, 10:40:37 pre podne »

Dijeta je bila bazirana na izbacivanju maximalno ugljenih hidrata i izbacivanju slatkisa skroz tako da nisam vodio računa o kolicinskom unosu proteina i masti. Hvala vam na informacija koje ste mi dali, krenucu sa čitanjem ostalih tekstova vezanim za ishranu. Pozdrav

Kao što si već dobio odgovor od Slaviše. Ovo je loše ili preciznije, nije dovoljno dobro.
Izbacivanje hidrata nije najbolja opcija. Osnovni  razlog tome je što je glikogen/glukoza naše osnovno gorivo i svi metabolizmi zavise od njega. Naravno mogu ketoni ali su oni sekundarni i na tome ne treba zanivati metabolizam.
Pravilnim odabirom, pravovremenim unosom UH,  kao i kombinacijom sa drugim nutritijentima (masti i proteini) mogu se izbeći velika insulinska oscilovavnja. Koja su suštinski glavni krivac za osećaje gladi, a samim tim i preteranu gojaznost.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2018, 04:26:41 pre podne »

Dijeta je bila bazirana na izbacivanju maximalno ugljenih hidrata i izbacivanju slatkisa skroz tako da nisam vodio računa o kolicinskom unosu proteina i masti. Hvala vam na informacija koje ste mi dali, krenucu sa čitanjem ostalih tekstova vezanim za ishranu. Pozdrav

To je jako loša postavka stvari...

Ako već idemo "nisko sa hidratima", moramo da obratimo pažnju na unos proteina i masti, u protivnom dijeta neće ostvariti željeni učinak( osnovno pravilo - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima i dovoljno visoko sa mastima uz obavezan dobro tempiran "carb load")...ili će pak dovesti do posledičnog jo-jo efekta...hormonskog disbalansa i sl.

Tu smo za savete i korekcije...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2018, 03:44:25 pre podne »

Kako izgledaju tvoji treninzi u teretani ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2018, 09:56:08 posle podne »

Nema na čemu drago nam je ako smo pomogli.
Šta god da ustreba pitaj Pansport tim će rado pomoći.
Sačuvana
Dima93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2018, 06:38:45 posle podne »

Dijeta je bila bazirana na izbacivanju maximalno ugljenih hidrata i izbacivanju slatkisa skroz tako da nisam vodio računa o kolicinskom unosu proteina i masti. Hvala vam na informacija koje ste mi dali, krenucu sa čitanjem ostalih tekstova vezanim za ishranu. Pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2018, 05:04:22 posle podne »

S obzirom da si držao dijetu, "uspešno", trebalo bi da budeš dobro upoznat sa pravilnim odabirom namirnica...

Svakako da je poenta priče u "lean mass gain", clean ishrana...ostaju nam onda detalji...zar ne?!

Pri vođenju dijete si imao ciljani unos proteina, hidrata, masti? Ili je možda to bila neka restriktivna dijeta? hm?

Kreni sa čitanjem ponuđenih tekstova...

Formuliši na osnovu preporuka 4-6 obroka...( možeš podeliti sa nama za eventalne ispravke)...

Obrati pažnju na unos makrosa - proteini oko 2 gr po kg...hidrati 3+ gr po kg( obrati pažnju na izvore istih)...masti oko 0,8 gr po kg...dakle, poenta priče je u postepenom kontrolisanom povećanju unosa kalorija...  ;)

I ne zaboravi da je glavni stimulans za mišićni rast dobro doziran trening sa opterećenjem!
Sačuvana
Dima93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2018, 03:44:47 posle podne »

Ovako, imam 65kg, visok sam 1.77m, kao što sam rekao treniram 3-4 puta nedeljno, zavisi od obaveza.Da kažem samo da sam imao oko 90kg do pre godinu i po dana, zahvaljujuci dijeti koju dam drazao spustio sam se do danasnjih 65kg i zaelja mi je da vratim kilazu negde do 75kg, tako da bi mi jako znacila vasa pomoc oko plana ishrane ako je ikako moguce.Hvala
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2018, 12:38:04 pre podne »

Ima mnogo prostora za korigovanje u ishrani.
Osnove se daju pročitati i proučiti na forumu da se sastavi malo korektniji plan, za korekcije smo tu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2018, 12:32:44 pre podne »

A koliko si visok, težak? Misliš da je 3 obroka dovoljno za zacrtane ciljeve? Moraće to sređenije...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Koliko dugo vežbaš?

Sačuvana
Dima93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2018, 09:04:27 pre podne »

U teratanu idem 3-4 puta nedeljno,  plus profesionalno igram stoni tenis tako da treniram 4x nedeljno stoni tenis i teretana uglavnom 3x zavisi od obaveza pošto ujedno i radim. Što se tiče ishrane obavezno imam 3obroka u toku dana, doručak mi je uglavnom baziran na tunjevini i pirincanim pločicama, ručak meso(belo) i neko povrće(uglavnom boranija) i salata. Izmedju ručka i večere obavezno pojedem do 50g kikirikija, dok za večeru nakon teretane pojedem 3-4 pržena jaja i prezident sir. Uglavnom ovako igleda moja ishrana u toku dana pa me zanima šta vi mislite o ovome ? Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2018, 02:28:08 pre podne »

Najbolji protein je hrana - MESO, RIBA, JAJA, SIR...

Dakle, da ponovimo po milioniti put...proteinski suplementi su samo dodatak unosu proteina iz osnovne ishrane...povremeno mogu biti i zamena obroka, ali opet, na "prašku se ne živi"...a da bi uneti protein imao maksimalni učinak potreban je dovoljno dobar balans sa unosom složenih hidrata i zdravih masti...  ;)

A kako ti izgleda ishrana? Ciljani unos proteina, hidrata, masti? Koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju...?

A o "najboljem" proteinu za početnike... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2018, 11:24:37 posle podne »

Protein je dodatak ishrani, uzimaš ga da bi dopunio dnevni unos proteina. Kako bi uopste imalo smisla da uzimas protein moraš imati regulisanu ishranu pa nam zato napiši kako izgleda tvoja ishrana trenutno. Takodje mozes da nam napises kako trenutno treniraš da vidimo da li i tu ima nekih propusta.
Sačuvana
Dima93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2018, 10:36:49 pre podne »

Posle kog vremenskog perioda mi predlazete da počnem da uzimam protein posto sam inače početnik (tačnije treća nedelja od kako sam krenuo u teretanu) i ako možete da mi kažete koji je protein najbolji, odnosno koji u sebi sadrži najvise proteina? Šta mislite o 100% whey proteinu professional ? Hvala puno
« Poslednja izmena: Februar 22, 2018, 11:12:34 pre podne od strane Dima93 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.