TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:50:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 1250 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2018, 04:44:08 posle podne »

5 treninga zaredom je puno, moraš napraviti još koji dan pauze, takođe nema potrebe za ovim kružnim treningom već umesto njega ubaci klasičan kardio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2018, 11:49:17 posle podne »

Izvini, ali nisi ovo ne znam kakve finese da ih laik ne bi mogao da razume, smo je potrebno da se malo uključi...imaš dosta korisnih sajtova na temu nutritivne vrednosti namirnica...npr. http://nutritiondata.self.com/

Kakva je tvoja računica? Čime si se rukovodio u sastavljanju obroka? Šablonima sa drugih sajtova, foruma?
Sačuvana
Lazarbobek
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2018, 11:18:43 posle podne »

Da bi količinski izbalanisirao obroke i sl.  potrebno je da se podrobnije upoznaš sa makronutritivnim sastavom namirnica...da imaš neki plan...da se orijentaciono usmeriš preko parametara energetske potrošnje i sl.

U globalu pomenuti meni ne deluje toliko loše...

Obratio sam Vam se kao laik, ne razumem se dovoljo jer se edukujem samo po raznovrsnim portalima, prikupljajuci informacije i pakujuci ih u neke ‘celine’...
Dakle, u globalu, na moju tezinu i visinu je za sad ovo sasvim oke?
Hvala jos jednom...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2018, 11:01:16 posle podne »

Da bi količinski izbalanisirao obroke i sl.  potrebno je da se podrobnije upoznaš sa makronutritivnim sastavom namirnica...da imaš neki plan...da se orijentaciono usmeriš preko parametara energetske potrošnje i sl.

U globalu pomenuti meni ne deluje toliko loše...
Sačuvana
Lazarbobek
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2018, 08:18:32 pre podne »

A koji su parametri obuhvaćeni "kompletnom krvnom slikom"...skeniraj nalaz ako nije problem...

Koliko dugo si na ovom "prečišćenom" režimu ishrane...orašaste plodove možeš da vežeš uz  redovne obroke, uz npr. ella sir...

Koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Nalaz sam odneo kuci (zivim u drugom gradu radi studiranja), ali cu se potruditi da sto ranije skeniram i posaljem nalaz.
A pod parametrima za to sam smatrao Leukocite, hemoglobit, eritrocite, hematokrite, trombocite...
Da napomenem da su i biohemijske analize ok, secam se da mi je holosterol bio 5,5, trigliciceridi 1,9, HDL oko 0,8; LDL 3,6
Detaljnije analize mogu za koju nedelju da skeniram..
Na ovoj ishrani sam oko 3 meseca.
Problem je u tome jer ne znam da li sam dobro i kolicninski ok izbalansirao te obroke, obzirom da ne daje bas neke vidljivije rezultate..
« Poslednja izmena: Mart 07, 2018, 08:31:53 pre podne od strane Lazarbobek » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2018, 01:47:46 pre podne »

A koji su parametri obuhvaćeni "kompletnom krvnom slikom"...skeniraj nalaz ako nije problem...

Koliko dugo si na ovom "prečišćenom" režimu ishrane...orašaste plodove možeš da vežeš uz  redovne obroke, uz npr. ella sir...

Koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti?
Sačuvana
Lazarbobek
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2018, 11:51:47 posle podne »

Pozdrav,
Imam 22 godine i vec par meseci treniram (nekih 6 meseci), ali kao da ne vidim neki napredak... Situacija je ovakva:
Treniram 5x nedeljno (subota i nedelja pauza). Zdravstvenih problema nemam, ne pijem i nisam pusac.
Visok sam 175, tezak 85kg
Pre 2 meseca sam radio kompletnu krvnu sliku, sve je u najboljem redu, i s zdravstvene tacke gledista je u potpunosti sve regulisano.
E sad ovako, sto se tice ishrane, citajuci po raznim forumima o planu ishrane, ja sam sastavio neki svoj program kojeg se drzim vec duze vreme, ali to nekako nije urodilo plodom. Dakle ovako:
Obrok 1 (8:00) 3--4 jaja, 50g pecuraka i 50g tikvica (ili ako nemam tikvice stavim 100g pecuraka)
Obrok 2 (11:00) 150-200g skuše i 100g zelene salate
Obrok 3 (14h) 250g piletine i 100g pirinca
Obrok 4 (17h) 200g piletine i 200g brokolija
Obrok 5 (20h) 200g ella sira i merica proteina
I izmedju obroka raspodelim 60g kikirikija za ceo dan

Nakon treninga uzmem mericu proteina+30g dekstroze

Problem je u tome sto salo kao da ne zeli da se istopi, gojazan sam, struk nikako da istopim, vec mesec dana imam 97cm oko struka (sto i jeste moj najveci problem)
Sto se tice treninga, sastoji seu tome da ponedeljkom radim grudi, triceps; utorkom ledja biceps, sredom ramena i trapez, cetvrtkom noge, i petkom kruzni trening.
Pocetak svakog trenimga mi se sastoji od 10-15min kardia na traci

Stvarno mi je potrebna pomoc nekog sa iskustvom u ovome, jer sâm vise ne znam sta i kako da radim, jer nisam siguran da je vise ovo toliko ispravno.
Ps. Pijem i omga-3
« Poslednja izmena: Mart 07, 2018, 12:08:52 pre podne od strane Lazarbobek » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.