TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:43:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dvoumljenje - pomoć  (Pročitano 2050 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: April 15, 2018, 03:30:10 posle podne »

Mislim da smo te jako dobro razumeli...ali tvoja interpretacija "potreba tela" nije baš primerena situaciji...za sve je potrebna posvećanost, istrajnost...za sve treba odvojiti vreme...žao mi je zbog situacije, ali i "borba za masu", zahteva ulaganja od vremena do materijalnog aspekta...tako da...  ;)

Hm, jesi li siguran da si ektomorf? Nedovoljno kvalitetne hrane + loše životne navike + neodovljno stimulativan trening = svi bi bili "kao ektmorfi"...

Tek kada ispunimo osnovne uslove zdravog napretka + dovoljno vremena , možemo sumnjati na ektomorfizam...

Ne zaboravimo da je osnovni uslov za porast mišićne mase dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem( "pravilo" 70-85% od 1 RM), tako da pomenuti trening "za početak" i može imati neki efekat, al sa vremenom...eh...svakako da će Vladica, Dušan i Maxim to bolje interpretirati...
Sačuvana
spajder22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: April 15, 2018, 02:29:00 posle podne »

Niste vi mene razumjeli. Nisam ja rekao da bi mi gejner služio za zamjenu obroka, već čisto da ubacim i dodatne kalorije koje njime dobijam. Ja imam 3 obroka dnevno minimum  plus junk food(slatkiši). Problem je samo što često doručkujem oko 16-17h pa bi mi gejner služio da imam nešto u stomaku i neke kalorije do tog "doručka", a ne da se kalorije crpe iz tijela umjesto iz hrane. Tako da nisam mislio da njega uzimam jer mi je isplatljiviji od ishrane već zato što nemam vremena da jedem pa da čisto nešto nabrzaka mogu da ubacim u stomak po ustajanju ujutro. To je sve.

Pošto sam ektomorf + brz metabolizam - imam skoro 200cm i nekih 85-90kg ne važi baš ni ovo "jedi sve što ti padne pod ruku" jer i sa time sporo napredujem.

Imam fino definisano sve sem stomaka, njega ni ne radim a niti planiram jer me ne interesuje. Rado bih ja ganjao samo čistu mišićnu masu, ali za nju treba kvalitetna ishrana, pravovremeni obroci - za šta ja nemam mogućnosti trenutno. Jednostavno meni je i tih 30 minuta što Vladica kaže - veoma značajno, jer ja spavam max 5 sati dnevno.
Nažalost ovo se neće promjeniti bar naredne 2 godine dok fax ne završim tako da zaista nemam druge opcije.

Naravno, ako ima neko i prijedlog za home workout, slobodno neka napiše jer sam otvoren za sve sugestije. Skoro sam počeo sa treningom i trenutno radim:

1. 5 serija "uskih" zgibova - 15 ponavljanja
2. 5 serija "širokih" zgibova - 15 ponavljanja
3. Normalne sklekove 4 serije - 30 ponavljanja
4. Široke sklekove 4 serije - 20 ponavljanja
5. Sklekove na pesnicama 4 serije - 20 ponavljanja
6. Čučnjevi 4 serije - 20 ponavljanja

Tek sam počeo pa ovo trenutno radim, tako da sam otvoren za sve sugestije kao što rekoh.


Pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: April 15, 2018, 06:14:04 pre podne »

Dakle, da rezimiramo...

- Nemaš vremena za teretanu

- Nemaš mogućnosti i vremena za više manje obilnih, kvalitetnih obroka u toku dana

- Ne juriš mišićnu masu, već bi masna masa bila prihvatljiva

Neko bi rekao - momče, samo dovoljno junka, jedi sve šta ti stigne pod ruku, manje se kreći i eto "napretka" - porast BF...

Sve u svemu, loše si postavio prioritete i tu nema dileme...telesna masa može porasti na račun vode i masnog tkiva, kao i mišićne mase, trećeg nema...tako da...ja bih odabrao mišiću masu - bar 3 puta nedeljno po oko sat vremena dobro formulisan trening...puls sređenija ishrana...

Gejner ne može biti zamena obroka...evo i zašto... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Dakle, poenta gejnera je dodatak kalorija , ako smo osnovnom ishranom uneli dovoljno, napredak je izostao, pa nam treba dodatak...sve u svemu, ne budi tvrdoglav, malo se bolje ogranizuj, jer sa ovakvom postavkom prioriteta ćeš narušiti zdravlje...

A tvrdnja da je gejner isplativiji od ishrane je potpun promašaj logike...ne zaboravi da gejner nema sve one i mikro  i makronutrijente koje ima hrana...HRANU NIŠTA NE MOŽE ZAMENITI!
« Poslednja izmena: April 15, 2018, 06:18:51 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Vladica Jovanovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1548


« Odgovor #8 poslato: April 15, 2018, 01:18:52 pre podne »

Svako moze da ima vremena za obroke samo ustanes 30min ranije od uobicajenog i stizes,galete pirincane uvek mozes da kupis u bilo kojoj prodavnici,ne zahtevaju spremanje ni podgrevanje isto vazi i za konzervu tunjevine ,a za dorucak kuvana jaja koja prethodnu noc skuvas i ujutru samo oljustis i picis dalje ,gejner ili whey mozes svakako,ali uvek se moze odvojiti vreme za obrok samo je bitna organizacija i volja 💪😉
Sačuvana
spajder22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: April 15, 2018, 12:36:14 pre podne »

Kao što rekoh, nemam vremena za teretanu uopšte, jedva da mogu i trening u stanu. Nemam često ni vremena da doručkujem ujutro već prvi obrok imam i nekad oko 16-17h. Zbog toga i kontam gejner + kreatin, da mi obrok jedan popuni naknadno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #6 poslato: April 14, 2018, 11:44:41 posle podne »

Bolje je da sa tim novcem uplatis teretanu i dopunis ishranu :)
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #5 poslato: April 13, 2018, 08:41:17 posle podne »

Meni treba gejner radi dodatnih kalorija i ugljenih hidrata(koje ionako unosim ali meni nikad dosta)

Velika većina kaže da jede jako puno i nikako da napreduju, da li samo u telesnoj težini ili čistoj mišićnoj masi. Na kraju kada se sabere sve, mnogi od navedenih jedu jedva 200uh
Sačuvana
spajder22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: April 13, 2018, 11:52:56 pre podne »

Ishrana je sređena koliko ona to može biti i u skladu sa finansijama. Ja nemam ni mogućnosti ni vremena da jedem 6x dnevno jer sam non stop u pokretu.

Trening je onakav kakav home workout i može biti i u skladu sa kombinacijom zgibova, sklekova i čučnjeva.

Meni treba gejner radi dodatnih kalorija i ugljenih hidrata(koje ionako unosim ali meni nikad dosta)i da mi zamjeni obrok jedan ako ništa drugo.

Svakako sam se odlučio za Hyper Mass 5000 jer mi je bolji i ima veliki procenat proteina.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 13, 2018, 11:55:25 pre podne od strane spajder22 » Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #3 poslato: April 13, 2018, 07:18:20 pre podne »

Ne treba ti ni jedno ni drugo .. Sredi ishranu ..

A i pitanje kakav ti je trening, verovatno los .. ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: April 13, 2018, 12:56:31 pre podne »

Mislim da si malo požurio sa suplementima, trebalo bi prvo da regulišeš isranu i dobro isplaniraš trening u skladu sa uslovima koje imaš. Nakon toga dolaze suplementi, i kada su oni u pitanju moja preporuka ne bi bila vezana za gejner vec za običan whey protein.
Sačuvana
spajder22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 12, 2018, 09:35:09 posle podne »

Zdravo svima :)

Neću puno dužiti, naime za teretanu nemam vremena zbog posla i fakulteta pa sam nabavio šipku za zgibove i instalirao u stanu, plus sklekovi i čučnjevi sa opterećenjem.

Planiram da uzmem kreatin i gejner. Oko gejnera se dvoumim tako da bi mi preporuka dobro došla koji od ova dva da izaberem:

1. https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/hyper-mass-5000?sku=201#node-product-body

2. https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/super-mass-gainer?sku=1093#node-product-body

Za sada mi prednost ima Hyper Mass 5000 ali bih da čujem i vaše mišljenje. Cilj je očigledan - povećanje mišićne mase, sa tim da ne mora da bude striktno čista mišićna masa jer mi to nije potrebno.

Hvala unapred na odgovoru.

Srdačan pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.