TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:47:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MELATONIN  (Pročitano 5365 puta)
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2009, 12:59:37 posle podne »

Okle ti bre effedrin ???  ;D
Kako te nije sramota na ovu nestasicu effa da se hvalis i razbacujes njime,,daj ga meni ako ne mozes da spavas  ;D

Ne znam ,stvarno,ja sam melatonin probao nekoliko puta i stvarno pomaze,skucam se i spavam lepo  ::)

Ratne rezerve :) :) :)
Ići ćeš ti u Tursku pa ćeš da se napuniš para :)

ovo je neki znak, bebac i ja smo isto vece probali melatonin :D

stvarno sam jako brzo zaspala sto inace nije praksa...

Ma ti nemožeš da spavaš jer ja tražim popust za Forumaše, ja nemogu da spavam nedate popust i oboje po tableticu :) , mada eto vidiš tebi deluje :)

Stvarno sinoć sam imao uslova da i bez melatonina zaspim ko jagnje ALI neznam šta se desilo jer sam se sve isto maltene ponašao sem onog kardia dodatnog, dal me on TRZNUO ili pokrenuo nešto u meni ...neznam.  :(

Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2009, 12:23:10 posle podne »

ovo je neki znak, bebac i ja smo isto vece probali melatonin :D

stvarno sam jako brzo zaspala sto inace nije praksa...
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2009, 12:08:53 posle podne »

Okle ti bre effedrin ???  ;D
Kako te nije sramota na ovu nestasicu effa da se hvalis i razbacujes njime,,daj ga meni ako ne mozes da spavas  ;D

Ne znam ,stvarno,ja sam melatonin probao nekoliko puta i stvarno pomaze,skucam se i spavam lepo  ::)
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2009, 12:05:32 posle podne »

probaj da izbacis ECA , to ti je zbog kofeina verovatno

Ma kao što rekoh ovih dana sam uzimao isto kofein u istoj količini i u isto vreme ALI sa melatoninom sam se budio 4-5 puta a bez melatonina 1put, tako da to ne pije vodu u ovom slučaju.
JEDINO sam ubacio drugi kardio koji mi je trajao 80minuta, da nisam sa tim "aktivirao" ECA koji su mi u prijašnjim danima manje reagovali jer ih nisam podstakao onolikom drugom kardiu? Neznam...
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #6 poslato: Maj 22, 2009, 11:43:41 pre podne »

probaj da izbacis ECA , to ti je zbog kofeina verovatno
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2009, 11:35:29 pre podne »

Evo sinoć sam prvi put u životu probao melatonin koji je u roku i verovali ili ne budio sam se na svakih 1,5-2h, ne pripisujem to melatoninu ali da znate kako sam se sje.o, dan mi je kao i svaki drugi, koristio sam kao i svakim drugim danom kad sam normalnije spavao u toku dana ECA u isto vreme, jedino što sam ubacio je onako umoran sam odradio kardio od 80minuta (naglašavam da sam ECA popio oko 16:30h kao i drugim danima kad sam normalno spavao). Budio sam se celu noć, poludeo sam.
E sad možda sam onim drugim kardiom oko 19h podstakao/iziritirao neke procese koji su supresovali dejstvo MELATONINA pa sam imao nemiran san,
Zaspao sam 1h nakon uzimanja melatonina + sam popio oko 200mg MG +zink 50mg I NOĆ MI JE BILA NAJBURNIJA U ZADNJIH PAR MESECI.
A taman sam se nadao da ću onako slomljen (+ 0 UH) da zaspem ko beba ali NIŠTA OD TOGA.
Probaću ga ja opet pa ću videti šta i kako.?
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2009, 10:52:34 pre podne »

isprobano :)) da li je placebo ili ne, ali spavala sam kao beba...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2008, 10:08:14 posle podne »

Natrol Melatonin -

http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=NI054
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2008, 08:03:51 posle podne »

i čokolada i banane povećavaju serotnin u krvi :)

PS pinealna žlezda = epifiza
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2008, 04:25:24 posle podne »

Melatonin

Melatonin je hormon pinealne zlezde.Po hemijskom sastvau je metilovan i acetilovan serotonin.Sekrecija mu je tokom budnog stanja inhibirana tonickom aktivnoscu  retino-hipotalamickog trakta.Tokom noci,kada se aktivnost ovog puta smanji,sekrecija melatonina se znatno poveca.Kod nizis zivotinja melatonin moze da menja boju koze i tako omoguci prilagodjavanje uslovima zivota sa manje svetlosti.Kod coveka,melatonin olaksava normalnu smenu budnog stanja i sna,a deluje i generalno hipnoticki.Zato se primenjuje terapijski za uspostavljanje normalnog ritma budno stanje – san. Kod osoba koje su naglo promenile vremensku zonu (npr. Posle avionskog leta iz Evrope u Ameriku) ili koje su prinudjene da rade u nocnoj smeni.Nezeljena dejstva melatonina za sada nisu poznata.Iako se insistira na imunostimulativnoj i antioksidativnoj ulozi melatonina,jos nema pouzdanih dokaza za te tvrdnje.

Farmakokinetika:

Melatonin se primenjuje oralno i ima bioiskoristljivost od oko 60%.Vreme polu-eliminacije se krece u rasponu od 20-70 min.Metabolise se u jetri,tako da insuficijencija jetre zahteva primenu pet puta manjih doza.
Melatonin se takodje koristi za lecenje nesanice koj nije vezana za poremecaj dnevno-nocnog ritma izlaganja svetlosti.On uspesno produzava san,olaksava uspavljivanje i povecava kvalitet sna,tako da je osoba koja ga koristi posle budjenja odmornija.

Nezeljena dejstva melatonina su lakse prirode: pospanost sledeceg dana,neraspolozenje,glavobolja,tahikadija.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.