TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:03:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aminokiseline i kontracepcija-hormonska terapija  (Pročitano 1954 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2018, 09:56:50 posle podne »

Pa ako hidrati idu nisko onda unos proteina i masti mora da bude na adekvatnom nivou...kako kažu sve "dijete koje provereno rade" se svode na pravilo - umereno sa proteinima, dovoljno nisko sa hidratima, kao i dovoljno visoko sa mastima...ipak sve "nepoznate" nutritivne jednačine se moraju dovoljno dobro izbalansirati da bi plan ishrane bio delotvoran...
Sačuvana
doktorka1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2018, 09:18:39 posle podne »

Usvojicu predloge za ishranu,jer sam ja mislila sa uh trebam unisiti u sto manjoj kolicini..Hvala!Nije bilo komplikacija,zeleno svetlo za treninge sam dobila 2 ipo meseca posle carskog,ali sam sa treninzima krenula lagano.Tezine me zezaju jer gubim ravnotezu(kazu zbog hormona dok se ne vrate u nornalu skroz) kod nalo izazovnijih za moju kilazu i visinu.Tako da sve radim sa dozom opreza,i slusam telo sta mi dizvoljava.Postoje vezbe koje jos uvek ne mogu da radim,tj.ne osecam se prijatno dok ih izvodim,al mozda je to samo moj trip u glavi😀Momci hvala na savetima!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2018, 04:10:00 posle podne »

Uvek nešto hrane možemo na vreme pripremiti, adekvatno odložiti i poneti sa sobom u odgovarajućoj ambalaži...da, trebaće malo vremena i organizacije, ali će se isplatiti...

Nadam se postporođajno nije bilo nikakvih komplikacija? Ako nije...smatram da je prošlo dovoljno vremena da se pored džoginga krene i sa dobro doziranim i organizovanim treningom sa opterećenjem( uz adekvatni stručni nadzor)...hormonska terapija tu neće biti problem, ako u obzir uzmemo i moguće neželjene efekte iste...

Pa sad, doručak ovsene + voćke( koje voćke), ako je uz to dodat proteinski suplement je ok...ne zaboravimo da osnovu svakog našeg obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata( složenih) ili zdravih masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...

Idealno bi bilo imati 4-6 obroka...bez neki "užinica na zub" i sl., dakle, više manje obilnih obroka...

Detaljnije na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
doktorka1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2018, 01:57:24 posle podne »

Pa pošto sam imala carski rez pre 9 meseci i imala sam rizičnu trudnoću, pa sam svih 9 meseci ležala, treninge sam počela lagano da bih uopšte aktivirala mišiće. Sada već treniram 1 dan hiit kardio, 1 dan trening snage ( sa težinama koje mi ne opterećuju preterano stomak zbog rane) pa 1 dan pauze. U pauzi ponekad džogiram. Dosta radim, pa mi to onemogućuje neku kontrolisanu ishranu, ali pokušavam što bolje da jedem. Doručak mi je uglavnom ovsene sa nekim voćkama unutra i mlekom, pratim vašu Katarinu Perunčić pa vrtim njene kombinacije doručka. Ručak je uglavnom meso i grilovano povrće, nekad ubacim i pirinač. Zadesi se tu i neko kuvano jelo, tipa pasulj, grašak, kupus :) Sve bez zaprške, ne podnosim belo brašno. Užina su uglavnom banane, ili neki orašasti plodovi. Pijem dosta vode, izmedju 2-3 litre dnevno. Večera mi je najkritičnija , tu se najčešće desi da chitujem, ali ne često. Tu praktikujem belo meso, sa salatama svežim i sirom( obožavam sve vrste sira ), nekada su pečurke, nekada junk food jer radim popodne pa zaboravim da ponesem klopu. Jaja su obavezna u mojoj ishrani. Kuvam na palminoj masti. Slatko, šećer ne unosim uopšte, kao ni sokove , osim prirodno cedjenih. Od mazalica iz kesice koristim humus namaze, i senf kod kuvanja, apsolutno ništa drugo. I često gricnem galete..Nisam tako loša, ali se svakako sve da popraviti. Ako imate savet sa mene-slobodno:) Hvala
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2018, 06:37:02 pre podne »

Kada si vec sa nama na forumu mozes da napises kako ti izgledaju teninzi i ishrana da vidimo da li tu ima nekih propusta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2018, 10:48:09 posle podne »

U svakom slučaju ne bi trebalo da bude problema...tu smo za sva dodatna pojašnjenja i nedoumice oko uzimanja suplemenata... :)
Sačuvana
doktorka1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2018, 09:42:14 pre podne »

Izvinjavam se ako je pitanje zvucalo bezveze,ali nekako sam sigurnija kada mi odgovore ljudi koji se mnogo vise razumeju od mene😀Hvala na odgovoru.Ne ne uzimam nista vise od suplemenata,osim vitamina c koji moram terapijski da pijem 1000 mg dnevno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2018, 04:40:08 pre podne »

Hm, da li to impliciramo da amino kiseline i proteinski suplementi imaju "hormonsku aktivnost"( polni hormoni)?

Odgovor je ne! To bi bilo isto kada bi pitali da li proteinske namirnice imaju uticaja na hormonsku terapiju?!

Da li se uzima još nešto od suplemenata? L-karnitin?
Sačuvana
doktorka1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2018, 04:14:10 posle podne »

Da li aminokiseline uticu na efekat hormonske terapije-kontracepcije?U smislu:dobila sam da pijem neke hormone radi povecanja materice(velicina joj je duplo manja od normalne),a uredno treniram i koristila sam amino i whey proteine-da li smem da nastavim da pijem pomenute suplemente dok mi traje terapija(3 meseca)?Hvala!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.