TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:37:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje o ishrani i treningu  (Pročitano 2480 puta)
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2018, 11:25:49 pre podne »

Ćao.
-Što se tiče treninga smatram i slažem se sa ostalima da  ti nije dobar i da trebaš u ta 3 dana rasporediti različite mišićne grupe.
-Što se tiče ishrane ista stavar. S obzirom da si naveo da želiš smršati baš moraš povesti računa šta jedeši kada jedeš.Pogotovo sa unosom ug.hidrata tj.da ih u ograničenim količinama unosiš i to isključivo ujutru za doručak  i posle treninga u kombinaciji sa proteinima jer tada tvoje telo  i mišići najviše trebaju "gorivo".  Zdrave masti isto je potrebno unositi svakodnevno ali bez preterivanja. Već posle  3-4  posle podne ishrana treba da ti bude bazirana na proteinima (piletina,govedina,ćuretina,riba... i uz to dosta salate), IZUZEV ako ti je trening posle podne pa tad ubaciš u njega ODREĐENU količinu ug.hidrata. Večera je uglavnom najveći poblem i baš mora da se pazi šta se jede pred spavanje i to da ti zadnji obrok bude oko 3h pre spavanja. Unos tečnosti takođe je jako je važan minimum 3-4 l dnevno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2018, 09:44:32 posle podne »

Moraš menjati i plan treninga...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2018, 11:55:31 posle podne »

Činilo ti se da jeste?

Moraćeš da sistematičnije priđeš "procesu"...ipak sve je to kontrolisani kalorijski deficit koji se svodi na "restriktivne" manipulacije unosom ugljenih hidrata, uz adekvatan unos proteina i masti...ipak nutritivnu jednačinu moraš dovoljno dobro izbalansirati da bi bila učinkovita...
« Poslednja izmena: Jul 12, 2018, 11:58:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dzoni011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2018, 04:26:16 posle podne »

Hvala svima na odgovorima.. Trenirao sam ovako jedno mesecak dana i posle sam prestao zbog faksa inace tako poslednjjih 7 8 godina sve idem po 2 3 meseca pa pauza...Okvirno pratim unos ali ne znam da li je dobar meni se cinio da jeste ...na pitanje kako sam se orjentisao za ishranu ne znam ni sam citao sam i onda sam polako poceo da merim uklapam itd...Plan treninga mi je drug sastavio   ;D i zab sam da kazem da 2. i 3. dan treninga neke vezbe radim jedna za drugom...Znaci i kad budem imao boks recimo isto se hranim kao u danima treninga za teretanu ? Fearless izvini sto sam te potcenio :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Jul 09, 2018, 10:38:50 posle podne »

Što se tiče treninga u teretani kako si organizovao treninge po pitanju obima i intenziteta?

Da li je bench, čučanj, mrtvo radiš po istom principu u sva tri treninga ili?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2018, 07:49:45 pre podne »

Pa pise da hoće da krene jos 3x nedeljno na neku borilačku, plus 3x u teretanu je dosta ...

To sto kaze za ishranu moze i tako prvu nedelju,dve na smanjen unos cal -300 ili -500 pa posle toga na rotacije ...

Ali trening u teretani mu je loš, mora bolje da se koncipira ...


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2018, 08:23:46 posle podne »

A što se tiče ove zabune, " kako da se hranim u danima treninga, a kako u danima odmora", hm, pa ipak će Fearless biti u pravu - po principu rotacija( high carb u danima odmora, low-lowest carb u danima treninga)  ;) A što ne dodaš bar još 1 ili 2 treninga nedeljno? Btw...trening je "poddoziran"? Ko ti je formulisao plan treninga?
« Poslednja izmena: Jul 08, 2018, 08:30:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2018, 08:21:41 posle podne »

Cenim mišljenje našeg Fearless-a, ali prvo dajmo vremena našem forumašu da savlada osnove pa onda pominjimo "rotacije" i sl.

@Dzoni011

Pratiš li barem okvirno ciljani unos proteina, hidrata, masti( naravno "savrljivih makrosa", tj. onoga što je vredno računanja)...

Osnova svih dijeta koje provereno rade je - dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...

Kako si se orijentisao u sastavljanju ovog menija...?

O jajima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-cesto-postavljana-pitanja/hiljadu-puta-ponovljena-laz-postaje-istina-prica-o

A koliko dugo vežbaš?

Ih bre fale ideje za doručak...ne mora to uvek biti jaja + salata...možeš i jaja + ovsene...možeš dodati i meso i ribu i sir...opet osnovu svakog našeg obroka čine proteini + hidrati ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...
Sačuvana
Dzoni011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2018, 04:37:38 posle podne »

Prvo trening ti je loš ... Neorganizovan, stalno treniras iste partije ... samo ćes opasti ... Podeli ta 3x treninga npr ruke/noge/grudi,leđa

A i ishrana nije za mrsavljenje ... Počni sa rotacijama hidrata pa ćes menjati kasnije kad staneš ...



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Za trening ne mogu nista da ti kazem jer iskreno i nisam nesto upucen ali za ishranu barem ono sto sam ja citao i ucio je da se nikad ne krece odmah sa rotacijom ili ketom nbt...nego prvo da se promeni ishrana u smislu da se zdravije hranimo smanjen unos kalorija pa tek onda da se prelazi na ovo gore navedeno..
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2018, 04:34:37 posle podne »

Prvo trening ti je loš ... Neorganizovan, stalno treniras iste partije ... samo ćes opasti ... Podeli ta 3x treninga npr ruke/noge/grudi,leđa

A i ishrana nije za mrsavljenje ... Počni sa rotacijama hidrata pa ćes menjati kasnije kad staneš ...



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Dzoni011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2018, 04:03:56 posle podne »

Ne valja ni trening na ishrana ...isčitaj prvo forum malo .



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Hvala ti na odgovoru ali ipak cekam malo strucnije misljenje.Pozdrav
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2018, 04:00:58 posle podne »

Ne valja ni trening na ishrana ...isčitaj prvo forum malo .



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Dzoni011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2018, 03:02:07 posle podne »

Zdravo.Zovem se Nikola imam 23 godine,visok 190 tezak 103kg.Cilj da smrsam.Zanima me vase misljenje o ishrani i treningu ? Hvala unapred.
Dani treninga:
1.3-4 cela jaja(kako kad),salata,gauda sir oko 20g, oko 30 g prsute govedje,30 g badema ,vitamin C (nekad 500 nekad 1000mg),omega 3 2 tablete
2.za vreme treninga pijem 10g bcaa a posle 1,5 merica wheya sa 10g glutamina sa 50 g cornfleksa,nakon 2h 100g piletine, 200g krompira,salata
3.150 g piletine i 200g krompira
4. 150-200 g  ribe(skusa,tunjevina,pastrmka,skarpina kako kad),salata sa maslinovim,20 g oraha,omega 3 2 tablete
Dani pauze:
1.isti kao gore
2.100-150 g junetine i salata sa maslinovim
3.150g piletine i 200g krompira
4.isto kao gore samo bez omege 3
Jaja spremam na tiganju,nekad u danima pauze dodam malo slanine.Krompir spremam u rerni.Piletinu i junetinu nekad dinstam nekad pecem na tiganju.
U vezi ishrane bih pitao jos koliko dugo smem ovako da jedem ? Da li smem svaki dan jaja da jedem posto negde citam jedno negde drugo(kao da je ogranicen broj jaja nedeljno) ?
Da li imate neku ideju za dorucak posto mi nekad smor da se hranim svaki dan isto?
Trening:3 x nedeljno
1.Bench,mrtvo dizanje,cucanj sa tegom,potisak sipkom iznad glave
2.bench,mrtvo,razvlacenje bucicama na kosoj,jednorucno veslanje,letenje bucicama,potisak bucicama
3.potisak bucicama na ravnoj,mrtvo dizanje,bugarski cucanj,biceps pregib sipkom,triceps potisak sa cela,biceps na sajli,triceps extenzija
Zelja mi je da krenem i na neku borilacku vestinu(boks ili krav maga) barem 2-3 puta nedeljno,pa me zanima da li da se i tim danima hranim kao danima treninga ?
Pozdrav.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.