TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:48:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za studenta  (Pročitano 2012 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2018, 03:02:11 posle podne »

Izvini, ako možemo da se vratimo na ovo dijabetesa?

"Da li mogu biti dijabeticar ako se sve pravilno konzumira"

Izražavaš sumnju da se dijabetes može dobiti korišćenjem suplemenata( gejnera)? Postoji dijabetes u porodici? ...ili si dijabetičar?

Molim pojasni!

Detaljnije o gejnerima( nisu prioritet, bezbedni za upotrebu kod zdravih osoba), molim za pažljivo čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Da li si dovoljno upoznat sa nutritivnom vrednošću namirnica koje imaš na meniju? Principima za sastavljanje obroka?

Kako su treninzi formulisani? ... jer bez obzira koliko je arsenal suplementacija na zavidom nivou, ishrana sređene, ako treninzi nisu formulisani kako treba napredak zasigurno izostaje! Koliko dugo vežbaš?

Ne zaboravi da proteini visoke biološke vrednosti jesu bitni, ali ako unos istih nije ispraćen adekvatnim unosom ugljenih hidrata( izvori istih) i masti, neće biti napretka...sve nepoznate nutritivne jednačine se moraju izbalansirati? Da li barem okvirno znaš koliko unosiš proteina, hidrata, masti?

Kolika je vrednosti bilirubina? Ukupni? Direktni? Rađen UZ abdomena?

Zašto ti kreatin nije odgovarao? Proizvođač? Doziranje?

O ishrani detaljnije( osnove)...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane


Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2018, 07:27:41 posle podne »

Na tvoju redovnu ishranu dodas jos 300-400g mesa. Sto se tice ugljenih hidrata pored ovsenih mozes da koristis integralni cornflex. Mesam ih sa vodom a ti mozes da dodas malo cimeta, chia semenki ili vec sta odgovara tvom ukusu. Gejneri su prepuni prostim Uh a tebi bi preporucio da koristis Uh iz pomenutih izvora. Nisu skupi i ne moras nista da kuvas u sobi. Dovoljno je jedna plasticna cinija u koju mozes da sipas kolicinu koja ti odgovara. Neko mesa sa mlekom, meni licno vise prija sa vodom. Dakle 3 obroka iz menze i 2 dodatna u tvojoj reziji.
Sačuvana
marke098
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2018, 10:43:27 posle podne »

To si upravu mogu i ja to.3km od mene je udaljena takva mesara nije mi problem da odem, a to mi samo nece msm puno pomoci
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2018, 10:40:21 posle podne »

Marke ne znam odakle si ali u Novom Sadu postoje mesare koje rade uslužno pečenje mesa ako kupiš kod njih. Takvu vrstu usluge i ja koristim. Ne moram da gubim vreme oko spremanja a svaki dan imam sveže meso.
Sačuvana
marke098
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2018, 10:34:22 posle podne »

Pozdrav
Apsolutno se slazem sa tobom da je bolje investirati u to sve sto si naveo ali najveci problem je sto u sobama nemas sporet.Sobe su velicine tipa 6x3m i sve uknapovano da nemam gdje da stavim sporet.
To mi je najveci problem.Dosta se trudim da ishranu postujem uzimam duple obroke.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2018, 10:20:53 posle podne »

Pozdrav Marke.
Na tvom mestu umesto gejnera ulozio bih te pare u kvalitetne obroke. Svaki kvalitetniji gejner košta par hiljada dinara a za te pare mozes da kupis dosta mesa, jaja,posnog sira kako bi uz ishranu iz menze na koju si prinudjen dodao vise izvora kvalitetnih proteina i samim tim povecao unos proteina na dnevnom nivou. Svi znamo a verujem i ti da je za povecanje mišicne mase primaran unos kvalitetnog proteina iz pomenutih izvora.
Sačuvana
marke098
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2018, 10:40:12 posle podne »

Pozdrav
Zivim u studentskom domu i hranim se u studentskim menzama.(znate svi kakva je tamo ishrana)
Nemam uslova za bolju ishranh.Tamo ponude 2-3 obroka i biram sta je bolje.
Visok sam 190 tezak 77kg. Zelio bih da imam 85-6kg. Treniram 3x sedmicno.
Od suplemenata pijem :https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=1182
Pio sam kreatin monohidrat 7 dana ali mi nije odgovarao njegov ukus prilikom konzumiranja i prestao sam da ga pijem.
Razmisljam da uzmem gejner da vidim hoce li mi pomoci.
Izvadio sam nalaze urina i krvne slike.Sve je uredu sem bilirubina koji je visok i doktorica mi je rekla da sam to nasledio i da se ne brinem nista.
Intereuju me da li postoje neke posledice konzumiranja gejnera
Da li mogu biti dijabeticar ako se sve pravilno konzumira
Konzumiranjem gejnera u kom dijelu se dobija najveca kolicina mase ili se svukuda ravnomjerno
Hvala svima na odgovorima
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.