TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:06:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi  (Pročitano 1908 puta)
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2018, 11:00:58 posle podne »

Što se tiče izolata ne bih se baš složio oko sadržaja zaslađivača, ali smatram da nema potrebe za nekom preteranom zabrinutošću, niti preterivanjem...

Odrekni se izvora trans masti( margarin, "hidrogenizovana biljna mast", ind. rafinisano suncokretovo ulje i sl.), ograničini unos belog šećera, soli, izbaci industrijski prerađenu hranu, i eto rešenja...

I već pomenuti whey protein iz naše ponude po svim kriterijumima odgovara traženom, ali, ipak, izbor je samo tvoj...
Hvala na odgovoru!!!Zadnje pitanje sta mislite o myproteinu,dosta je jeftin sto mi odgovara imam 17 godina..Sadrzi sojin lecitin nisam siguran sta je to dal je lose?
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2018, 12:11:03 pre podne od strane Sprdant » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2018, 12:11:28 pre podne »

Što se tiče izolata ne bih se baš složio oko sadržaja zaslađivača, ali smatram da nema potrebe za nekom preteranom zabrinutošću, niti preterivanjem...

Odrekni se izvora trans masti( margarin, "hidrogenizovana biljna mast", ind. rafinisano suncokretovo ulje i sl.), ograničini unos belog šećera, soli, izbaci industrijski prerađenu hranu, i eto rešenja...

I već pomenuti whey protein iz naše ponude po svim kriterijumima odgovara traženom, ali, ipak, izbor je samo tvoj...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2018, 11:58:36 posle podne »

Razmisli dobro pre kupovine proteina bez ukusa, bojim se da ćeš baciti pare a da ga nećeš moći piti koliko je gadno. Moj savet ti je a uzmeš neki izolat on ima manje zaslađivača ako ti je to najveći problem.
Sačuvana
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2018, 12:25:32 pre podne »

Ne koristim nikakve vise suplemente.Trazio sam neki whey bez tih zasladjivaca nazalost vecina ima.Jedino koji sam nasao bez ikakvog zasladjivaca je ovaj http://www.proteini.si/rs/store/item/proteini-si-100-natural-whey-protein-500g/7122/.
Ne znam sta da radim imam 17 godina...Nemam zdravstvenih problema nikakvih
Jedini izvor tog zasladjivaca bio bi mi protein koji bih bio 3-4 puta nedeljno.Ishrana mi je mogu reci dosta dobra,medjutim ponekad se odlucim za plazmu i tako to..
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2018, 12:29:13 pre podne od strane Sprdant » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2018, 11:41:35 posle podne »

Da li koristiš još nešto od suplementacije ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2018, 12:56:57 pre podne »

Ah večita polemika oko zaslađivača...da li su, i koliko su loši...da li ima relevantnih studija "na ljudima"...itd.

Ako je proteinski suplement jedini izvor "štetnih" zaslađivača sasvim sigurno da nema razloga za brigu...

Btw...sukraloza i nije toliko fatalna kao npr. neotam, aspartam, acesulfam K, ali ako smo reglusali sve moguće polutante - vodu, vazduh, namirnice, pa stigosmo do whey proteina...topla preporuka...

https://www.pansport.rs/proteini/100-pure-whey?sku=191 ( zaslađen steviom)...

O zaslađivačima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sve-sto-je-slatko-traje-kratko-istina-o-zasladivacima

Inače, postoji li neki zdravstveni problem? Pa toliko brige oko zaslađivača?
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2018, 12:59:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2018, 11:52:00 posle podne »

Jesi li gledao neki whey izolat, oni bi trebali da imaju dosta manje zasladjivaca. Takođe možeš da probas neki protein bez ukusa ali to je bas tesko pije, barem je meni odvratno.
Sačuvana
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2018, 06:15:28 posle podne »

Odlucio sam da kupim neki whey protein powder.Medjutim problem je sto svaki sadrzi neke vestacke zasladjivace poput sucralose za koje je dokazano da su jako losi.Da li postoji neki protein bez zasladjivaca ovih?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.