TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:44:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stomak posle porodjaja  (Pročitano 2394 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2019, 02:22:38 pre podne »

Wooow...

A porođaj...carski rez..."prirodno"? Nije bilo komplikacija?

Treninzi? Počeli smo sa istima? Koliko puta nedeljno...kako ti treninzi izgledaju? Koliko puta nedeljno?

Više manje obilnih obroka u toku dana je najbolje rešenje...koliko sam razumeo samo 3 obroka? Normalno je da postoji potreba za grickanjem, kada ishrana nije dobro formulisana...poenta svega nije gladovanje, jer ćemo samo usporiti metabolizam,a masne naslage će opstati, a mišićna masa "nestati"...:) A po prestanku "gladovanja" eto i jo-jo efekta...

Nema nikakvih hormonski problema...štitna žlezda?

Doručak ne može biti ili jaja ili ovsena kaša...nije isto jesti samo hidrate ili samo proteini + masti...evo predloga šeme menija...

Obrok 1 - jaja + ovsene pahuljice / jaja + salata( vlaknasto povrće)

Obrok 2 - meso( belo/crveno) + pirinač/krompir/batat + salata( nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)

Obrok 3 - riba( morska plava, sveža, bez preterivanja sa konzervama) + salata

Obrok 4 - posniji sir + orašasti plodovi

Za čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

« Poslednja izmena: Januar 28, 2019, 02:35:21 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ninana1808
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2019, 01:09:53 pre podne »

Zdravo svima, nadam se da ste dobro, iii naravno potrebna mi je vasa pomoc. Naime, porodila sam se pre 5 meseci, imam 24 godine. Pre trudnoce sam par godina unazad vezbala svojevoljno i uglavnom kod kuce, redje teretana, jer je za moje ciljeve, da nema viska i budem samo lepo oblikovana, bilo sasvim dovoljno par tegova za ruke i noge i prostor za vezbanje. Da naglasim da tad nisam uopste vodila racuna o ishrani. 2017.sam pocela prvi put da koristim sagorevac i proteine, i korigovala ishranu, koristila sam Thermo Liquid i cini mi se da mi je odgovarao, nikad se bolje nisam osecala, imala vise volje za vezbanjem i samim tim izgledala nikad bolje. Sitnije sam gradje, visoka oko 162 i tada sam imala 50kg. U trudnoci sam se ugojila 12kg, ali sve je bilo u stomaku, iz bolnice sam izasla sa 52 i meni kg od tad idu samo gore. Ja ne mogu sada da obucem steznik koji sam nosila nakon porodjaja! Pocela sam da vezbam, doduse slabije nego ranije jer beba ne dozvoljava, korigovala ishranu, dorucak jaja ili ovsena kasa, rucak belo ili riba uz salatu i vecera to isto, izmedju neka vocka, i i dalje nista, dosla sam do 57kg. Uglavnom sve ide u stomak, ili mi on najvise bode oci, salo, nista drugo. Sokove i gazirano nikad nisam pila, kafu volim jedino. Slatkisa nisam ljubitelj, cips mi je slaba strana i desi se nekad da pokleknem pa gricnem. Sad vec polako pocinje da me hvata frka, neka depresija, nezadovoljna sam kada se pogledam, bojim se daljeg gojenja. Sta savetujete da promenim, sta da uradim? Samo da naglasim da sa cardio vezbama imam problem, jer mi je povredjen zglob i ne mogu ni da trcim, ni da skacem, cak i na steperu pocne da me boli ( igrala sam davne 2000.bagminton preko kapije u klompama pa sam se lepo uvrnula  :o ) Molim vas pomozite, ja vise ne znam, prestacu da jedem, ne znam sta vise da promenim. Izvinjavam se na duzini poruke i hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.