TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:04:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: teretana trening  (Pročitano 1645 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: April 08, 2019, 11:14:37 posle podne »

Ako se ja pitam dodao bih bar još dva kvalitetna obroka( dobro formulisana) na meni...obratio bih pažnju i na različite izvore hidrata koji su pomenuti u podeljenom štivu...svakako da hleb( od celog zrna žitarica) nije jedini (pravi) izbor...a isto tako obratio bih pažnju na unos hidrata bar pre i posle treninga...ili pak prvi jutarnji obrok i obrok posle treninga...osim ako nismo na ketogenoj dijeti, npr., dakle u zavisnosti od pristupa, tj, restriktivnosti unosa hidrata...

Kada govorimo o redukciji masnih naslaga, svakako da ne bi trebalo ići u krajnost u pogledu restriktivnosti "dijete", kao i dužine trajanja iste...a trebalo bi i realno sagledati sliku svog tela da ne dođemo do nekog oblika telesne dismorfije...dakle, u kojoj meri nam je potreban "fat-burn" i do koje mere ići...estetika + zdravlje...ne zaboravimo i na hormonsko-metablički haos koje svaka dijet-krajnost vuče za sobom...

Ma kako dijeta bila uspešno vođena, ipak, posle 12-16 nedelja "gubi" željeni efekat tako da u zavisnosti od pristupa bi trebalo napraviti svojevrsni "restart"...reverse...

Isto tako da bi pratili uspešnost dijete moramo pratiti određene parametre, a to su nam na prvom mestu makronutrijenti( ciljani unos proteina, hidrata, masti)...a sve dijete u svojoj osnovi sadrže pravilo "kontrolisanog" kal. deficita prevashodno na račun ugljenih hidrata( manipulacija istima)...dakle, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima, dovoljno nisko sa hidratima...

« Poslednja izmena: April 08, 2019, 11:31:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ogi1708
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: April 08, 2019, 05:08:50 posle podne »

A kako ta tri obroka izgledaju...sastav obroka?

A šta je to užina za tebe?

Trebalo bi savladati osnove pa tek onda ćemo se lako usmeriti - hrono ishrana i sl.

O osnovama...vezano za ishranu... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Nema tu neke veštine da se ne bude gladan ako su obroci dobro formulisani, a njihov tajming korektan( na 3-4 sata)...uvek nešto hrane se može poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži...tako da je jedini problem blagovremena priprema obroka...

U globalu dao si nam jako malo informacija...kao što kolega Boban reče, nema ovde lakih poena, moraš da se trudiš da se što više edukuješ...pogledaj i našu tekstoteku...

Što se tiče treninga opet nam te odrednice da ne radiš sa velikom težinom nisu od velikog značaja( 70-85% od 1RM, "sistem 6-12 ponavljanja" što bi laici rekli)...nema probanja vežbi, već se upoznaj sa osnovnim vežbama...sasvim sigurno da nema jakih grudi bez benča, leđa bez zgibova i mrtve vuče...nogu bez čučnja itd.

Niko nikada u treningu nije pogrešio radeći osnovne vežbe...ali ljudi često odu u krajnost pogotovu prateći yt i sl.

Što se tiče toga da želiš samo definiciju, a masa te ne zanima...na tvoju sreću jako teško dolazi do prirasta na lean masi, dakle, treba tu dosta vremena...ako ćemo o defniciji, opet da bi se defnisao moraš imati šta da definišeš, dakle, opet dolazimo da mišićne mase koja je bitna sa mnogo aspekata - brzina metabolizma, osetljivost na insulin, itd.

Sve u svemu, odaberi ili sprinter ili maratonac( po građi) ;)

Doručak mi se sastoji od uglavnom jaja, hleba koji nije od belog i kukuruznog brašna, i povrća(paradajz, krastavac)
Za ručak jedem belo meso uz salat (zelena salata, paradajz, krastavac)
Za večeru jedem ribu ili belo meso sa salatom.

Pročitao sam tekst o ishrani i video da se već pridržavam većine stvari koja piše, a ostatak ću se potruditi da promenim što pre.

Naravno da radim osnovne vežbe, ali mi je u cilju i da kompleksnije naučim pravilno, s obzirom na to da do sada nisam imao nikakvo znanje a ni želju da naučim. Primarni cilj mi je da smanjim masti u telu, možda sam se loše izrazio ranije. Hvala na odgovorima

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: April 04, 2019, 04:51:16 posle podne »

A kako ta tri obroka izgledaju...sastav obroka?

A šta je to užina za tebe?

Trebalo bi savladati osnove pa tek onda ćemo se lako usmeriti - hrono ishrana i sl.

O osnovama...vezano za ishranu... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Nema tu neke veštine da se ne bude gladan ako su obroci dobro formulisani, a njihov tajming korektan( na 3-4 sata)...uvek nešto hrane se može poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži...tako da je jedini problem blagovremena priprema obroka...

U globalu dao si nam jako malo informacija...kao što kolega Boban reče, nema ovde lakih poena, moraš da se trudiš da se što više edukuješ...pogledaj i našu tekstoteku...

Što se tiče treninga opet nam te odrednice da ne radiš sa velikom težinom nisu od velikog značaja( 70-85% od 1RM, "sistem 6-12 ponavljanja" što bi laici rekli)...nema probanja vežbi, već se upoznaj sa osnovnim vežbama...sasvim sigurno da nema jakih grudi bez benča, leđa bez zgibova i mrtve vuče...nogu bez čučnja itd.

Niko nikada u treningu nije pogrešio radeći osnovne vežbe...ali ljudi često odu u krajnost pogotovu prateći yt i sl.

Što se tiče toga da želiš samo definiciju, a masa te ne zanima...na tvoju sreću jako teško dolazi do prirasta na lean masi, dakle, treba tu dosta vremena...ako ćemo o defniciji, opet da bi se defnisao moraš imati šta da definišeš, dakle, opet dolazimo da mišićne mase koja je bitna sa mnogo aspekata - brzina metabolizma, osetljivost na insulin, itd.

Sve u svemu, odaberi ili sprinter ili maratonac( po građi) ;)
« Poslednja izmena: April 04, 2019, 04:54:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ogi1708
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: April 04, 2019, 04:19:33 posle podne »

A kako se sada hraniš?

Koliko obroka imaš dnevno? Sastav obroka( odabir namirnica)?

Pratiš li barem orijentaciono koliko unosiš proteina, hidrata, masti?

Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljno plan treninga po mišićnim partijama? Vežbe? Serije? Ponavljanja? Doziranje opterećenja?

Kardio? ( intenzitet, učestalost, trajanje?)

Ne zaboravi da "gladovanje"( restriktivne dijete) uz krajnosti sa kardio-treningom su kontraprodultivni i dovešće zasigurno do hormonsko-metaboličkog haosa!

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove? Odrađeni neki pregledi pre dolaska u teretanu?

Da bi znali kako da uklopimo plan suplementacije moraš nas podrobno informisati o pomenutim stavkama, jer se i bez suplemenata mogu postići rezultati...za sada preporuka svakako ide omega-3 i vitaminsko-mineralnim kompleksima...

Imam tri obroka dnevno, plus užinu ponekad između ručka i večere.
Ne znam tačno koliko unosim količinski. Unosim masti uglavnom ujutru, koristim se dosta pravilima hrono ishrane ali ne u potpunosti, prilagodio sam šta jedem tako da ne budem nikad gladan, i da mi ne nedostaje energije.
Kardio ne radim, jedini takav vid je što igram rekreativno fudbal ponekad ako se to može nazvati treningom nekim. Zdrav sam potpuno, nikad nisam imao povredu,

Sačuvana
ogi1708
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: April 04, 2019, 03:58:23 posle podne »

Zdravo, napisao sam ovako jednu poruku čisto da bih video kako funkcioniše sve ovo. Jedem tri do 4 puta dnevno, jedem jaja, meso, ribu, povrće, od voća uglavnom banane jer nisam preveliki ljubitelj. Sokove ne pijem, alkohol ne pijem, kafu ponekad, i jedem crnu čokoladu od slatkiša, naravno ne u velikim količinama. Treniram 3-4 puta nedeljno, radim jedan trening sa tegovima (ne sa velikom kilažom jer sam tek počeo) radim ostale treninge po grupama mišića, još uvek isprobavam različite vežbe. Radim uglavnom 5 serija po 10 ponavljanja, a ponekad i radim bez brojanja, nego dok ne mogu više da izvučem ponavljanje. Još učim kako se šta radi i naravno čitam i tražim sve što mi je nejasno po internetu, dosta gledam Džefa Kavalira i njegove videe na Athlean X. Još nisam napravio nekintačan plan osim pridržavanja ishrane, zbog toga što studiram i imam obaveze koje nemaju fiksno vreme.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: April 04, 2019, 03:37:10 posle podne »

Evo, ja i kolega Slavisa u isto vrijeme. Mada on ipak  bio brzi za koju sekundu :)))

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: April 04, 2019, 03:35:56 posle podne »



Zdravo ja sam Ognjen imam 19 godina, visok sam 192cm imam 92kg, poceo sam da treniram pre mesec dana od pre dve nedelje u teretani skinuo sam 8kg u skorijem periodu zahvaljujuci ishrani i treningu, hteo bih da skinem sto vise, hteo bih da smanjim procenat masti u telu i da dobijem definiciju masa mi ne treba, jel vam nije problem da mi napisete kakav bi plan i program trebao da imam za teretanu, koji dan sta da radim i koje vezbe su najbolje po vama za sto bolji napredak i zanima me sta mi predlazete od suplementacije vasi saveti me zanimaju

Zdravo Ognjene, dobrodošao.

Daj nam malo vise informacija o sebi. Kako se trenutno hranis, kako treniras, koliko puta ides u teretanu itd...

Period od tek mjesec dana u teretanu, tesko da su i upale prosle, a da ne kazem da je to jako kratak period da savladas tehniku prilikom izvođenja vjezbi. Isto tako da stvoris osjecaj pogadjanja odredjenog misica - odredjenom vjezbom. Sve ovo pisem iz razloga sto za ove stvari treba vremena i dosta truda, kako fizicki tako i edukativno. Moras malo i da prelistas forum i da ne ocekujes da ti neko sve servira. A onda, sve sto ti bude nejasno - pitas. Mi ćemo ti rado pomoci.

Bilo je puno tema na konto ovog pitanja i siguran sam da ces naci dosta korisnih informacija.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 04, 2019, 03:34:09 posle podne »

A kako se sada hraniš?

Koliko obroka imaš dnevno? Sastav obroka( odabir namirnica)?

Pratiš li barem orijentaciono koliko unosiš proteina, hidrata, masti?

Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljno plan treninga po mišićnim partijama? Vežbe? Serije? Ponavljanja? Doziranje opterećenja?

Kardio? ( intenzitet, učestalost, trajanje?)

Ne zaboravi da "gladovanje"( restriktivne dijete) uz krajnosti sa kardio-treningom su kontraprodultivni i dovešće zasigurno do hormonsko-metaboličkog haosa!

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove? Odrađeni neki pregledi pre dolaska u teretanu?

Da bi znali kako da uklopimo plan suplementacije moraš nas podrobno informisati o pomenutim stavkama, jer se i bez suplemenata mogu postići rezultati...za sada preporuka svakako ide omega-3 i vitaminsko-mineralnim kompleksima...
Sačuvana
ogi1708
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 04, 2019, 02:19:21 posle podne »

Zdravo ja sam Ognjen imam 19 godina, visok sam 192cm imam 92kg, poceo sam da treniram pre mesec dana od pre dve nedelje u teretani skinuo sam 8kg u skorijem periodu zahvaljujuci ishrani i treningu, hteo bih da skinem sto vise, hteo bih da smanjim procenat masti u telu i da dobijem definiciju masa mi ne treba, jel vam nije problem da mi napisete kakav bi plan i program trebao da imam za teretanu, koji dan sta da radim i koje vezbe su najbolje po vama za sto bolji napredak i zanima me sta mi predlazete od suplementacije vasi saveti me zanimaju
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.