TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:28:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoć!  (Pročitano 3015 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #10 poslato: Maj 25, 2019, 10:18:51 posle podne »

Možda bi i mogli da smislimo nešto za trening kod kuće, da li imaš nešto od rekvizita za vežbanje, neke tegove elastične trake, bilo šta ?
Sačuvana
Zeljko99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Maj 21, 2019, 02:36:59 posle podne »

Hvala na savetu nikad nisam imao problema sa kičmom hvala Bogu sve sam pročitao sa linka kojeg si poslao i definitivno je gotovo ne zdravoj ishrani. Uskoro ću početi u teretanu da idem nadam se početkom sledeće nedelje . 
Sačuvana
Željko
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Maj 21, 2019, 02:30:00 posle podne »

Ako ima mogućnosti svakako da je najbolje krenuti u bolje opremljenu teretanu...i uz stručni nadzor napraviti prve korake na ovom polju...

Detaljniji prikaz osnovnih stvari kada je ishrana u pitanju, obavezno pročitati... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Nadam se da zdravstveno nema nikakvih problema? Deformiteti kičmenog stuba?

Ne opterećuj se "idealnom" težinom, već kreni sa promenama na bolje...pročisti ishranu od svih nepravilnosti, kreni da vežbaš redovno i rezultata će biti i bez restriktivnih dijeta...
« Poslednja izmena: Maj 21, 2019, 02:32:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zeljko99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Maj 21, 2019, 01:18:27 posle podne »

Nastaviću s temom kada krenem u teretanu. Hvala na svim odgovorima i savetima!
Sačuvana
Željko
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2019, 01:16:27 posle podne »



Sve savete usvajam hvala ti puni.

Jel možeš da mi napišeš još neke kućne treninge i serije koje da radim dok ne krenem u teretanu.

I koja bi idealna kilaža bila na mojoj visini s tim da želim da izgradim ruke ramena..

Nemas puno mogucnosti u kucnoj varijanti. Savjetujem da se posvetis kardiu, a kada krenes u teretanu da se javis i da sastavimo neki program koji bi ti odgovarao.

Malo je nezahvalno da pisem koja bi kilaza bila adekvatna za navedenu visinu, ali za nekog ko nije u treningu i vodi normalan zivot, od 70-75kg je nesto sto bi bilo ok.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Zeljko99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2019, 01:10:23 posle podne »

Sve savete usvajam hvala ti puni.

Jel možeš da mi napišeš još neke kućne treninge i serije koje da radim dok ne krenem u teretanu.

I koja bi idealna kilaža bila na mojoj visini s tim da želim da izgradim ruke ramena..

Sačuvana
Željko
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2019, 12:52:06 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Hranim se dosta ne zdravo šnicle mleveno svinjsko noću palačinke kola....

Nemam baš nikakav vid treninga uopšte danas sam počeo neke male kućne treninge tipa 5 sklekova 5 trbusnjaka itd..
Za početak treba prelistas forum. Pisali smo vec puno puta ljudima sa slicnim problemom. Treba da se upoznas sa osnovama da bi uopste mogao da pohvatas savjete koje ti dajemo.

Svakako potrebno je prvo regulisati ishranu. Dzaba stotine i hiljade trbusnjaka ako ishrana nije na mjestu. Redovni obroci, na svakih 3-4h. Odredit proteine po kg tjelesne tezine, ugljene hidrate, masti, vitamine i minerale.

Izbaciti tjestenine, slatkise i svaki drugi vid prostih ugljenih hidrata. Savjetujem da to bude postepeno, nikako odmah i sve odjednom.

Akcenat na proteine zivotinjskog porijekla (piletina, curetina, junetina, teletina itd...) u kombinaciji sa nekom salatom, zdravim mastima poput omega 3 masti, maslinovo, laneno... Neki kompleks vitamina i minerala uz sve navedeno.

Riba i vise nego pozeljna na meniju.

Sa ugljenim hidratima pazljivo. Isao bih sa nekim rotacijama pa kako vrijeme odmice dodavao ili oduzimao. Od ugljenih hidrata pirinac, ovasne, krompir...

Sto se treninga tice, dobro bi bilo da posjecujes neku teretanu. Tri puta nedjeljno i vise nego dovoljno za pocetak. Ako pa ne mozes teretanu, ubacio bih kardio tri puta sedmicno.
U pocetku neki brz hod od pola sata do sat vremena, dok tijelo ne pocne da pada sa kilazom.. Trcanje ne bih savjetovao u pocetku zbog opterećenja zglobova i stresa koji bi izazvao svojom prekomjernom kilazom.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Maj 21, 2019, 12:53:58 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Zeljko99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2019, 12:10:58 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Hranim se dosta ne zdravo šnicle mleveno svinjsko noću palačinke kola....

Nemam baš nikakav vid treninga uopšte danas sam počeo neke male kućne treninge tipa 5 sklekova 5 trbusnjaka itd..
Sačuvana
Željko
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2019, 11:52:58 pre podne »

Poštovanje zovem se Željko imam 20. godina visok sam 170cm i trenutno sam težak 90kg. Mnogo mi smeta ta težina oženjen sam često ne mogu da se igram sa detetom jer se brzo zamorim.. Odlučio sam da to promenim. nisam nikad baš trenirao tako da sam početnik u ovome.. Ako možete da me posavetujete u vezi ishrane (trenutno je jako ne zdrava) i početnih treninga. Ne znam koja je idealna težina na mojoj visini želim da izgledam samo pristojo ali želim da treniram često i da izgledam sasvim lepom u odnosu na moje godine .. Budžet mi nije nešto da bih mogao odmah da priuštim suplemente tako da imam dovoljno da obezbedim ishranu zdravu.

Hvala unapred na odgovoru!
Pozdrav Željko,

Napisi za pocetak kako se hranis, da li imas neki vid treninga ili planiras da imas? Malo vise detalja da bi mogli posavjetovati.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Zeljko99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2019, 02:26:08 pre podne »

Poštovanje zovem se Željko imam 20. godina visok sam 170cm i trenutno sam težak 90kg. Mnogo mi smeta ta težina oženjen sam često ne mogu da se igram sa detetom jer se brzo zamorim.. Odlučio sam da to promenim. nisam nikad baš trenirao tako da sam početnik u ovome.. Ako možete da me posavetujete u vezi ishrane (trenutno je jako ne zdrava) i početnih treninga. Ne znam koja je idealna težina na mojoj visini želim da izgledam samo pristojo ali želim da treniram često i da izgledam sasvim lepom u odnosu na moje godine .. Budžet mi nije nešto da bih mogao odmah da priuštim suplemente tako da imam dovoljno da obezbedim ishranu zdravu.

Hvala unapred na odgovoru!
Sačuvana
Željko
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.