TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:35:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik - saveti za suplemente (veliki deficit mase)  (Pročitano 6132 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:01:09 pre podne »

Eh ta anti-kandida dijeta.... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/anti-kandida-dijeta

Btw...šta kažu nalazi? Stolica?

Čini se da je unos hidrata jako limitiran, što je jedan od glavnih problema "ishrane za masu", naravno, razumljivo u skladu sa stanjem...ali s obzirom da se stanje poboljšalo, trebalo bi da se razmišlja o postepenom povećanju unosa hidrata...bar do nekih 4-6 gr po kg...

Možeš ubaciti i orašte plodove, btw, i kikiriki je mahunarka, ali "nuts" dolaze u obzir?! Zar ne?

Preporučio bih dodatak vitamin B-kompleksa sa akcentom na B12, folnu kiselinu, B6...a i bar 1000 ij vitamin D3 dnevno( idealno 1000-5000 ij)...možda čak i neki vitaminsko-mineralni kompleks...npr. https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/vitamins-minerals?sku=654

ili

https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/my-favorite-multipler-energizer?sku=696

Kako doziraš omega-3?

Čime se orijetišeš u sastavljanju obroka? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

U globalu plan ishrane je ok...ali obrati pažnju na redovnost treninga( bar 2 x nedeljen potpuni odmor od treninga), kao i doziranje opterećenja - 70-85% od 1RM, dakle, težina sa kojom ćeš u radnim serijama odraditi 6-12 ponavljanja( pravilna forma), trening hipertrofije, 15-20 ponavljanja neće dati dovoljan stimulans za rast, kao i jedna serija, već bar 3-6 serija u zavisnosti od vežbe( sistem piramidalnog povećavanja opterećenja u svakoj narednoj seriji)...

Dakle, tvoj problem je pottreniranost...kolega Boban će to sigurno detaljnije
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 12:09:27 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2019, 11:50:18 posle podne »

Evo sto se tice mene. Ja imam 31 god, zadnji put sam trenirao 2013 god. Inace trenutno imam 55kg visina 178cm. Nisam trenirao iz vise razloga, finansijski,manjak vremena i priznajem moja lenjost. Zadnjih godinu dana imam probleme sa crevnom kandidijazom i nervozna creva. ishrana je kompletno izmenjena. Izbacio sam sve secere, voce je smanjeno na minimum. Belo brasno takodje. Od povrca izbegavam krompir, sve mahunarke. Od ugljenih hidrata poceo sam polako da uvodim pirinac. Sve ove nabrojane namirnice su mi stvarale probleme sa varenjem. Konstantno je bioo prisutan osecaj nadutosti, grcevi creva, i nagon za stolicom. Sad se to polako dovodi u red.
Moja trenutna ishrana:
1. obrok - Kajgana od 3-4 cela jaja,przeno na malo kokosovog ulja, salata (paradajz,krastavac,paprika na maslinovom ulju) jogurt sa bifidus dobrim bakterijama
2. obrok - oko 200g piletine ili curetine, oko 50-60g integralnog pirinca i salata brokoli, kelj, prokelj
3. obrok - PWM 1 merica Wheya i 1 banana
4. obrok - nesto poput 2. obroka, s tim sto umesto mesa ubacim ribu (oko 200g tunjevina, skusa ili haringa)
5. obrok - pred spavanje tunjevina i pirinac uz salatu
uz to pijem omega 3 kapsule, vitamin c+ zink, magnezijum

Sto se tice treninga trenutno radim kruzne treninge za celo telo dok malo ne podignem misicni tonus i priremim telo za veca opterecenja s obzirom da duzi period nisam uopste trenirao.
Ovako otprilike to izgleda:
Ponedeljak
Veslanje kablom sa uskim hvatom za ledja 1 x 15-20
Benc pres  1 x 15-20
Nozni press  1 x 15-20
Nozni pregib 1 x 15-20
Sedeci potisak na Smithovoj masini za ramena 1 x 15-20
Biceps pregib sa sipkom 1 x 15-20
Triceps povlacenje kablom 1 x 15-20

Sreda
Benc pres na hammer masini 1 x 15-20
Cucanj sa sipkom 1 x 15-20
Hiperekstenzija  1 x 15-20
Povlacenje na lat masini 1 x 15-20
Biceps pregib bucicama 1 x 15-20
Triceps potisak sa cela 1 x 15-20
Potisak sa ramena bucicama 1 x 15-20

Petak
Nozna ekstenzija 1 x 15-20
Mrtvo dizanje sa  sa laganim kilazama 1 x 15-20
Lateralno podizanje bucica za ramena 1 x 15-20
Sedeci biceps pregib bucicama 1 x 15-20
Propadanja na mašini ili uski benc pres 1 x 15-20
Veslanje na hammer masini 1 x 15 – 20
Kosi benc pres 1 x 15 – 20

Da li negde gresim i gde? Sada mi je cilj da uvezbam tehniku pa se i ne opterecujem kilazama.

« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2019, 11:52:37 posle podne od strane lazar88 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2019, 11:02:48 posle podne »

Koji je zdravstveni problem u pitanju?

Manje o suplementima, ajmo više o tome kako si planirao ishranu i treninge, kao što kolega Boban pita...

NIKADA NE ZABORAVI DA JE GLAVNI STIMULANS ZA RAST MIŠIĆA DOVOLJNO STIMULATIVAN TRENING SA OPTEREĆENJEM KOJI JE ISPRAĆEN KVALITETNOM ISHRANOM I TAJMINGOM ODMORA( između treninga + noćni san)...suplementi su ipak najmanje bitna karika...ako nema dobro fomulisanog plana treninga i ishrane, uzalud sve kombinacije suplemenata!!!

EAT, TRAIN, SLEEP, REPEAT!

Osnovno o ishrani... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

O prioritetima u suplementaciji... https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/prioriteti-u-odabiru-suplemenata

EDIT-nemoj nas shvatiti pogrešno, nije ovo naša osuda ili presuda, kombo kreatin + protein je ok, ako uz to dodamo i neki vitaminsko-mineralni kompeks i omega-3, to je skoro idealan kombo suplemenata...još i BCAA + glutamin, - savršeno...ali opet, polako,korak po korak...

GARANTUJEM da ćeš lean masu povećati i bez proteinskog suplementa, BCAA i glutamina, kao i kreatina ako se posvetiš osnovama - TRENINGU I ISHRANI...

Problem sa varenjem šećera? Laktozna intolerancija? Ulcerozni kolitis? Kronova bolest?

To oko gejnera je odlična konstatacija...snaga i masa na usta ulaze uz dobar trening ;)

Ako mene pitaš oko dileme kreatin-monohidrat / alkalin verzija - kreatin je kreatin...oba će raditi uz adekvatno doziranje...jedina razlika je "manje retenirane vode" i bolja apsorpcija kod alkalin verzije...neko smatra da je taj dobitak na "vodi" željena masa...ali, detaljnije... obavezno pročitaj... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2019, 11:34:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2019, 10:55:59 posle podne »

Pozdrav

Napisi malo vise detalja o sebi. Kako se trenutno hranis po obrocima? Kakvi su ti treninzi? Da li imas neke zdravstvene probleme ili si ih imao?

Sto vise detalja to bolje, da bi mogli da pomognemo na pravi nacin.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2019, 10:45:46 posle podne »

Pozdrav svima. Mogu reci da sve pocinjem ispocetka jer vise od 6 god nisam trenirao iz licnih razloga.
prosle nedelje sam krenuo u teretanu. Inace sada zivim u Nemackoj. Imam jako veliki deficit u kg. Zbog zdravstvenih problema sam spao na katastrofalnih 55kg na mojih 178cm.
Od suplemenata trenutno koristim Whey 100% Professional i to 1 merica posle treninga (da li da pojacam dozu,tj. da uzimam vise puta dnevno). Mislio sam da tome dodam i kreatin monohodrat. Da li bih postigao bolji efekat ako bih uzeo Prealkalyn ili je ipak bolje da uzmem kreatin. Finansije mi dozvoljavaju da kupim i bcaa. gejnere ne koristim jer imam problem sa varenjem secera. A i mislim da je bolje imati kvalitetan obrok nego uzeti gejner kao zamenu koju doboro zasiti. Pored proteina koristim omega 3, vitamin c sa cinkom.. Svaki savet je dobrodosao.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.