TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:19:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin i dijareja  (Pročitano 3034 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2020, 01:00:44 pre podne »

Dijareja će pre izazvati "žeđ", malaksalost... nego li pojačan apetit...

Sve u svemu, možda bi trebalo razmisliti i o nekom drugom obliku kreatina...alkalin, kreatin-etil estar i sl.

Detaljnije o kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2020, 12:55:58 pre podne »

Hvala na odgovoru.

Da,prvi put uzimam kreatin . 24 godine imam (ako je to uopste bitno).

Sto se tice temperature,malaksalosti,povracanja - nista od toga.
Sto se tice apetita - imam ga mozda cak i vise malo poslednjih dana,mozda zbog dijareje?

Praticu stanje narednih dana i necu ga konzumirati,pa ako bude ok -probacu da ga uzimam samo nakon treninga 5gr pa cu videti sta i kako.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2020, 12:31:32 pre podne »

Pođimo od činjenice da je kreatin( monohidrat) bez obzira na stepen mikronizacije nerastvorljiv u vodi...

Uzmanje sa mlakom vodom je ok, čak se smatra da se mogućnost digestivnom diskomfora drastično umanjuje ovakvim načinom konzumacije...

Količina vode je bi trebalo da bude oko 75 ml po gramu kreatina( monohidrat-prah)...tako da tu nema posebnih zamerki...

Da li prvi put uzmaš kreatin?

Ne bih da te obesrabrim ali takav način reagovanja je moguć kod "preosetljvih", to nije tako redak problem( težina u želucu, proliv)...jer ipak "višak nerastvorenog kreatina" povlači vodu i eto "moguće" dijareje...

Probaj da ne uzimaš kreatin dan-dva i prati stanje...

Inače, trebalo bi razmisliiti i o infektivnim uzorčnicima...temperatura, malaksalost, povraćanje, apetit?

Alkalin verzija je najbolji oblik kreatina za konzumaciju, ako postoje znaci digestivnog diskomfora...



« Poslednja izmena: Mart 06, 2020, 12:55:02 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2020, 09:13:45 posle podne »

Pozdrav svima,

U ponedeljak sam poceo da pijem kreatin ( konkretno ovaj https://www.pansport.rs/kreatin/performance-creatine?sku=4 ) i prekljuce mi je krenula dijareja.
Naime,pijem 5gr pre treninga i 5 gr posle treninga,svaku dozu popijem sa 500 ml mlake vode,medjutim nikad mi se ne rastvori do kraja kreatin,vec ostanu sitne cestice koje plivaju.Danima kada ne treniram pijem 5gr.
Drugi dan konzumacije kreatina mi je krenula dijareja,nema bolova u stomaku nego samo dijareja,oko 5 puta na dan.Osecam ponekad i da mi "krči" stomak. Takodje kad popijem kreatin osecam neku tezinu u zeludcu,koja traje jedno 30ak minuta.
Sto se tice unosa vode,dnevnom unesem oko 3litre vode,uglavnom to bude i vise cak. Tezak sam 77kg , visok 179cm .
Generalno imam dosta osetljiv digestivni trakt,i dosta namirnica mi smeta i izaziva nelagodnost i gasove( mleko i sve vrste mlecnih proizvoda,leblebije itd...),ali nikad nisam imao dijareju,cak i prilikom konzumiranja namirnica koje mi smetaju.

Pre godinu-dve sam poslednji put radio analize krvi i urina,i sve je bilo odlicno,a verujem da su mi i sada nalazi odlicni jer sada mnogo vise vodim racuna o ishrani nego u tom periodu kada sam radio analize.

Sta mi preporucujete? Da smanjim dozu i danima kada treniram na 5gr ? Da napravim pauzu par dana? Da potpuno prestanem da konzumiram kreatin? Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.