TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:24:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Recenzija i utisci opreme za ocr, trail i gradsko trcanje  (Pročitano 891 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2021, 07:55:24 pre podne »

Ranac za trcanje

Ranac za trcanje je jedna od osnovnih stvari ako se bavite trcanjem na duge staze. Razlikuje se po velicini, broju dzepova kao i velicini kese za hidrataciju tj litrazi. U vecini mojih trka koje su preko 20-25 km nosim jedan takav ranac. Zadnji koji sam nabavio i koji mi je odlican za trke od 20-30 km je Salomonov S- lab ranac.  U zavisnosti od proizvodjaca razlikuje se i cena ali za nekih 3000-3500 mogu da se nadju sasvim dobri sa mnostvom dzepova za cokoladice i ostale stvari koje se koriste prilikom trcanja. Ranac treba da bude udoban , pripijen uz telo, da ne zulja i ne skace prilikom trcanja. Bitno je samo prilikom kupovine da ga kupite u odgovarajucoj velicini. Kako na duzim trkama bude velik razmak izmedju okrepnih stanica ranac je odlicno resenje da sprecite dehidraciju i unesete dovoljno tecnosti i hrane u sebe. Moja omiljena kombinacija na ovim trkama je isostar i bcaa aminokiseline. Isostar mi daje energiju i elektrolite a bcaa sprecava razgradnju misica. Ovakav prsluk je obavezna stavka pogotovo kada su treninzi i trke po velikim vrucinama.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2021, 04:15:24 posle podne »

Ono sa cim bi prvo zapoceo je patika za trcanje.

Patika za trcanje je prvo na cega treba da obratite paznju prilikom odabira trcanja kao vida treninga. Ovom prilikom zelim da govorim o patici za trail trcanje odnosno trcanje u prirodi mojoj omiljenoj disciplini. Kako trcanje u prirodi donosi vise zahtevan tehnicki teren u odnosu na gradsko trcanje po betonu jer imate zemlju blato, kamenje, stenje, preskakanje granja, travu itd tako i ove patike moraju da budu prilagodjene ovakvim terenima. Danas cu vam predstaviti  Salomon Sense Ride 4 patiku za trail trcanje.

Odlicna patika sa kontra gripom ( kramponi na djonu ) stabilna i precizna omogucava vam trcanje na bilo kojem terenu do nekih 25-30 km duzine. Udobna a lagana patika pomocice vam da savladate lagane kao i zahtevne terene. Mes sa gornje strane prozracan tako da se brzo susi i omogucava vam neometano trcanje bez nekog zadrzavanja vide u patici koje zna da smeta. Gripovi su ni preveliki ni predugacki tako da ih mozete koristiti u svakoj prilici. Lagana patika sa ojacanjem na peti koje vase stopalo drzi cvrsto unutar patike i onemogucava pomeranje tako da je patika kao sto sam vec rekao dosta precizna i sprna za lagano trckaranje u sumovitim i brdskim predelima do brzih trka gde morate da date po tempu kako bi je savladaki za sto krace vreme.
Patika je za svaku preporuku i po meni odlican izbor kao prva trail patika.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2021, 09:12:39 posle podne »

Ovom temom zelim da pomognem svima onima koji zele ili su vec krenuli da se bave trcanjem i imaju pretenzija ka takmicenjima. Pisacu o svojim utiscima sto se tice opreme koju sam koristio ili utiscima mojih kolega za istu. Svi znamo koliko je oprema bitna za ovaj sport i koliko utice na krajnji rezultat. Da ne bih sad razdvajao gradsko, ocr i trail trcanje u ovoj temi objedinicu utiske vezano za sva tri razlicita nacina trcanja tj razlicitim grupacijama trka.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.